Kłopot z trójniakiem.

Najdawniej znane, o wspaniałej tradycji, doskonałe napoje winne:)
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy

Post autor: gr000by »

Winiarze używają węglanu wapnia, ale ma on jedną wadę - w większych ilościach ma wpływ na smak wina. Soda oczyszczona zwykle nie ma żadnego wpływu na smak. Spróbuj odkwasić niewielką porcję wina/moszczu i spróbuj czy nie zmienia się smak.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
Alphamen
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 18:43
Ulubiony Alkohol: Każdy domowy wyrób.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Jaworzno
Podziękował: 4 razy
Re: Kłopot z trójniakiem.

Post autor: Alphamen »

Ja wczoraj zrobiłem eksperyment z tym tematem. Otóż dodałem do ok 200 ml wody 2,5 grama kwasku cytrynowego następnie po ocenie organoleptycznej smaku wody z kwaskiem (kwas jak cholera), dodałem ok 2 gramy sody oczyszczonej. Po jakimś czasie spróbowałem tego roztworu i stwierdziłem, że: smak wody uległ odkwaszeniu, soda jest lekko wyczuwalna i zostawia delikatny posmak. Lecz biorąc pod uwagę proporcję dodanych składników na 200 ml wody kwasek stanowi ok 1% roztworu podobnie w przypadku sody. Przy nastawach dajmy na to 10 l przy użyciu 25 gr kwasku odsetek będzie wynosił 0,25% czyli smak będzie dużo mniej wyczuwalny a biorąc pod uwagę inne dodatki smakowe takie jak cukier, alkohol, aromat drożdży itp trudno będzie komuś wyczuć smak sody chyba, że jest zawodowym kiperem. Takie jest moje zdanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Miody Pitne”