Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
Sputniq
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 gru 2016, 19:34
Ulubiony Alkohol: Jakikolwiek własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy

Post autor: Sputniq »

Witam.

Mierzę się ze zrobieniem wina musującego z soku tłoczonego z jabłek. Wino jest już przefermentowane i chciałbym je wyklarować. Kupiłem w tym celu środek Alcotec Turbo Klar 24h. Pytanie, czy w wyniku dodania tego specyfiku będę mógł nagazować swoje wino w butelkach metodą re-fermentacji, czy wszystkie drożdże zostaną w wyniku dodania środka klarującego zabite i nici z CO2 w butelkach.

Pozdrawiam, Michał
promocja
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Post autor: kamilpl82 »

jak chcesz wino musujące i klarowne to zrób tak, zlej z nad osadu dodaj cukru do refermentacji i zabutelkuj, za miesiąc włóż butelki do zamrażarki do góry dnem i zamroź, jak zamarznie to odkorkuj wydłub zdechłe drożdże i osad i zakorkuj z powrotem i rozmroź.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 gru 2016, 21:52 przez kamilpl82, łącznie zmieniany 1 raz.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl

Autor tematu
Sputniq
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 gru 2016, 19:34
Ulubiony Alkohol: Jakikolwiek własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Post autor: Sputniq »

czytałem na forum o tej metodzie, ale czy butelki mi wtedy nie popękają?

Rozumiem, że re-fermentacja i Turboklar w parze nie chodzą?
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Post autor: kamilpl82 »

Jak nie przeciągniesz mrożenia to nie popękają, wino zacznie ścinać właśnie od szyjki i pójdzie w górę.
Turbo klar sobie odpuść.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Post autor: eldier »

Ewentualnie po refermentacji włóż do lodówki/słabej zamrażarki do góry nogami, żeby schłodzić wino i jak najwięcej gazu zatrzymać w środku, następnie szyjki do dobrze nasolonej wody z lodem na kilka h, żeby osad przymarzł do korka. Najlepiej jak wystawisz na zewnątrz, żeby to w środku Ci się nie ogrzewało. Później tak ja kamilpl82 napisał. A i jeszcze musisz obmyć szyjki z tej soli. Tylko uważaj, bo trochę może uciekać, ale ponoć przy odrobinie wprawy idzie sprawnie :D
Awatar użytkownika

XXXM
30
Posty: 31
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 21:44
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Post autor: XXXM »

Dwa razy byłem zmuszony klarować piwo żelatyną bo wyglądało jak woda z kałuży i żadnych problemów z nagazowaniem później nie miałem. Specyfik do klarowania myślę, że też nie stworzy problemu.
Jeżeli masz możliwość to wystaw pojemnik z winem na niską temperaturę. Ostatnio tak wyklarowałem miód pitny z bardzo dużej mętności do idealnie czystego płynu. Miód klarował się kilka tygodni w temp 1-5 st.

Autor tematu
Sputniq
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 gru 2016, 19:34
Ulubiony Alkohol: Jakikolwiek własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Post autor: Sputniq »

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Wina nie klarowałem, zabutelkowałem tak, jak stało. Dodałem cukru białego w ilości 11g/but (14g/l). Może i nie będzie klarowne, ale wino się pije, a nie ogląda.
Od znajomego przedstawiciela z Cymesu zorganizowałem sobie skrzynkę 30 małych buteleczek soku tłoczonego jednodniowego z gruszek (7,5l) dzień po terminie, wstawiłem na fermentację i wtedy spróbuje Turbo Klara, albo żelatyny właśnie.

szaman#
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 30 gru 2016, 19:32
Re: Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Post autor: szaman# »

kamilpl82 fajnie to opisał, widziałem tę (degorżowanie) metodę na blogu http://winodomowedwazero.blogspot.com/2 ... anska.html wprawdzie dotyczy cydru, ale metodyka ta sama.

MacekMa79
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 11 wrz 2017, 15:55
Re: Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Post autor: MacekMa79 »

Ja tylko dorzucę, że tez nie puszczam 2x bo nie czuje różnicy a zasoby ubywają (czs, woda prąd )
Choć słyszałem ze dobra wódeczka to i z 10x destylowana winna być .... a wracając do tematu klarowania - klaruje a jak ale pytanie czy do większej ilości nastawu trzeba dać więcej klaru czy można jak z drożdżami (paczka na 50 nie 25L) ?
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Klarowanie wina musującego. Alcotec Turbo Klar 24h

Post autor: Kamal »

Można.
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”