Klarowanie Bentonitem "extra mocnym"

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy

Post autor: Zbynek80 »

Posiadam Bentonit Extra Mocny (Górek), wędkarski do zagęszczania zanęt. Chciałem go użyć do klarowania. Posiada on taki opis : " Najmocniejszy bentonit dostępny na rynku, przygotowany do zwiększania spoistości glin wędkarskich.
- Jego zdecydowanie większa siła wiązania od tradycyjnego bentonitu związana jest z aktywacją jonową montmorylonitu sodem.
- Aktywacja jonowa powoduje zwielokrotnienie wiązania wody przez bentonit co potęguje jego właściwości wiążące.
- Bentonit extra mocny jest dwukrotnie wydajniejszy od tradycyjnego bentonitu."
Zastanawia mnie ta "aktywacja jonowa montmorylonitu sodem"
Nie mam pojęcia co to znaczy ale nie chciałbym czegoś spaprać oszczędzając kilka zł.
Może ktoś z was stosował do klarowania wędkarskie bentonity lub może coś powiedzieć czy ten Extra mocny by się nadał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Klarowanie Bentonitem "extra mocnym"

Post autor: Zygmunt »

Pierdzielenie. Montmorillonit to główny składnik bentonitu ogólnie, a sam w sobie jest krzemianem m.in. sodu. Więc aktywacja jonowa może w tym przypadku polegać na dodatku... wody :)
Kup koci żwirek (tylko bez dodatków i zapachów)- to dokładnie to samo, tylko grubiej mielone.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Klarowanie Bentonitem "extra mocnym"

Post autor: Zbynek80 »

Ale chodzi o to, że Opisany bentonit posiadam, inaczej bym o niego nie pytał. A jak bym miał kupować to bym kupił tradycyjny w sklepie gorzelnianym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”