Kawa po kapitańsku

Jak zrobić Drinka takiego, jak podaje barman na imprezie? Tu dowiesz się wszystkiego, co mieszać, jak mieszać i wiele więcej ...

Autor tematu
Agata
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2014, 00:08
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Agata »

Chcę się podzielić przepisem na "kawę po kapitańsku", który mam wypróbowany i bardzo go lubię.
Zgarnęłam go jakiś czas temu spod adresu dorota.in i przerobiłam nieco.

40 ml brandy
1 filiżanka mocnej kawy (powinna być espresso, ale nie mam ekspresu, więc używam rozpuszczalnej)
2 czubate łyżeczki cukru pudru
1 żółtko
wiórki czekoladowe (opcjonalnie)

Ogrzewam szklankę z grubego szkła wrzątkiem, podgrzewam brandy (nie gotować!) z 1 łyżeczką cukru i wlewam do ogrzanej szklanki, potem wlewam kawę (po łyżeczce przystawionej do ścianki, powolutku, żeby utworzyła oddzielną warstwę na warstwie brandy - trzeba trochę poćwiczyć, bo na początku nie wychodzi i wszystko się miesza). Na wierzch wykładam żółtko ubite z drugą łyżeczką cukru. Można udekorować wiórkami czekolady.
Pije się to bez mieszania.

Napój jest bardzo smaczny (nie smakuje jajkami) i rozgrzewający, więc polecam przy przeziębieniach i przemarznięciach. Podany w przezroczystym naczyniu daje ciekawe efekty wizualne, gdy warstwy pod wpływem nachylania szklanki zaczynają mieszać i przenikać.
Jego zaletą jest to, że można go też przygotować w wersji na zimno - równie dobrze smakuje, ale nie jest rozgrzewający i nie wygląda aż tak ładnie.
Kawa z koglem-moglem, to też dobra alternatywa dla tych, którzy źle znoszą mleko, a samej kawy nie lubią.

Smacznego!
alembiki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Drinków”