Kana od dojarki jako kocioł.

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

kobelko
10
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 24 wrz 2011, 12:08

Post autor: kobelko »

Faktycznie jest taka mata na uszczelkę :D
promocja

antyklina
50
Posty: 60
Rejestracja: wtorek, 9 sie 2011, 15:06
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kana od dojarki jako kocioł.

Post autor: antyklina »

Fajna rzecz, tylko trochę droga.

barabasz
10
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 3 sie 2014, 11:11
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kana od dojarki jako kocioł.

Post autor: barabasz »

Odświeżę. Nie bardzo wiedziałem gdzie dać bo na hasło płaszcz wyskoczyło sporo stron, a ten temat dotyczy tylko kany więc dałem tu.
Mam kanę identyczną i myślę nad przerobieniem jej czyli dołożeniem płaszcza. Zastanawiam się nad dwoma aspektami. Płaszcz dać w kształcie cylindrycznym do zwężenia czyli 1/3 wysokości, czy ciągnąć dalej do mocowania nosidełka. Bby nie był całkiem offtop w temacie. Mam to przerobione na docisk dekla - uszy odgięte równolegle do podłoża, szpilki ko, na wierzch płaskownik KO, skręcany szpilkami. Dużej dziury nie zaspawywałem, dałem rurę pion. w górę. Tą ukośną obciąłem, a że otwór był za duży i nie chciałem deformować dekla dodatkowym spawaniem zakleiłem silikonem akwarystycznym i kawałkiem blachy KO z otworem przez który przepuściłem tuleję termometru w uszczelce z wężyka. No właśnie płaszcz. Dać cylindrycznie do zwężenia, ponad zwężenie, czy w kształcie kotła ale to masa roboty.
Objętość mała wlewam ok 16l, może gotować w jakimś garze z wodą jak się zagotowuje weki? Aha grzane gazem. Taboret wg chińskiego producenta 7kW. Da radę?

JackD
10
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 19:30
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kana od dojarki jako kocioł.

Post autor: JackD »

Mój Frankenstein po dospawaniu 15 cm mieści ponad 30l. Ach ten kształt. Kociołek uszczelniam starą gumową (oryginalną) uszczelką i może dlatego że jest stara i zwietrzała problem zapachu gumy nie istnieje przynajmniej ja nie wyczuwam. Obecnie można kupić silikonową i chyba kupię dla sprawdzenia bo cena nie przekracza 10zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Młodyy
20
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 28 lis 2016, 15:59
Ulubiony Alkohol: Każdy spod znaku Whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Południe Polski
Podziękował: 3 razy
Re: Kana od dojarki jako kocioł.

Post autor: Młodyy »

Panowie ma ktoś może samą pokrywe na sprzedaż albo wie z czego dorobić ?
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Kana od dojarki jako kocioł.

Post autor: olo 69 »

Na allegro jest, ale cena kosmos - 255 zł. Wpisz w wyszukiwarkę allegro "bańka do dojarki"
Pozdrawiam,olo 69

BADI
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 27 sty 2016, 15:24
Re: Kana od dojarki jako kocioł.

Post autor: BADI »

Ja bym poprosił o namiary na sylikonową uszczelkę tej kany od dojarki

Wysłane z mojego U20 przy użyciu Tapatalka

Młodyy
20
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 28 lis 2016, 15:59
Ulubiony Alkohol: Każdy spod znaku Whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Południe Polski
Podziękował: 3 razy
Re: Kana od dojarki jako kocioł.

Post autor: Młodyy »

Olo 69 - no to widziałem ta za 255 ale to chora cena w szczególności że kane w bardzo dobrym stanie kupiłem za 50 zł od znajomego, po poszukiwaniach na olx udało sie kupić pokrywę za 35 zeta + 15 koszty wysyłki. Odnośnie tej dużej dziury myślałem kupić mały arkusz 0.5 mm blachy miedzi 20x10 cm za 7 zł wyciąć z tego koło i wkleić w tą dziure. Tu pytanie czy ten czerwony wysokotemperaturowy sylikon nie zareaguje zapachowo z psotą ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”