Kana do mleka zamiast kega+kolumna


Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Kana do mleka zamiast kega+kolumna

Postprzez Hemel » Sobota, 15 Maj 2010, 15:16

Witam, jest to mój pierwszy pościk na forum, jestem w trakcie budowania pierwszej aparaturki (czajniczek, 2 odstojniki i chłodnica), jednak za niedługo przeprowadzam się do własnego mieszkania z 24-metrową piwnicą ;D I pomyślałem, że wtedy można pomyśleć o refluksie. I tu rodzi się moje pytanko.
Czy taka bańka http://www.allegro.pl/item963302349_963302349.html
Image
nada się zamiast kega? I teraz mój pomysł- wywiercić, wyciąć jak kto woli dziurę w pokrywce na wymiar przyszłej kolumny, wprowadzić rurę miedzianą minimalnie w otwór, złapać to wszystko szczypcami, wysmarować pastą lutowniczą i zgrzać. Jest też druga koncepcja, w dziurę wlutować/wspawać gwint i kolumnę nagwintować. Co będzie lepsze? I teraz drugie pytanie, dotyczące budowy samego refluksu. Czy wystarczą 2 zawory kulkowe z rączką? oczywiście rurki nagwintować do zaworu, uszczelnić włosiem i powinno być ok, prawda? a w jaki sposób zrobić powrót do kolumny? Chodzi mi w jaki sposób wprowadzić rurkę powrotną, wystarczy zrobić otwór, wprowadzić rurkę "na milimetr" i zalutować? Wiem, że trochę niejasno, ale narysowałem to :) Czy moje rozumowanie jest prawidłowe?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Zaloguj się lub Zarejestruj! aby mieć możliwość oglądania załączników.
Hemel

 
Posty: 2


Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Re: Kana do mleka zamiast kega+kolumna

Postprzez maxlamop » Sobota, 15 Maj 2010, 18:03

Mam złe wspomnienia z aluminium - w wojsku karmili nas w menażkach i manierkach aluminiowych. Bardzo zdrowo - gdzieś słyszałem że aluminium jest sprawcą alzheimera. Ja unikam, chyba że pokryte teflonem. Keg kupiłem za 100zł. Myślę że będzie jednak zdrowiej.

Pozdrawiam Sylwester
maxlamop

 
Posty: 33

Re: Kana do mleka zamiast kega+kolumna

Postprzez hemel1@o2.pl » Niedziela, 16 Maj 2010, 11:40

No właśnie też tak myślę. Różnica w cenie jest nieduża, tylko pewnie będzie problem z połączeniem rury miedzianej z kegiem... Ze spawaniem będzie ciężko, dlatego robię wszystko w miedzi. Może uda mi się załatwić pospawanie kega z wywijką z KO. Do tego uszczelka, wywijka z miedzi wlutowana w rurę i powinno działać.
hemel1@o2.pl

 
Posty: 1

Re: Kana do mleka zamiast kega+kolumna

Postprzez Maciej_K » Niedziela, 16 Maj 2010, 12:05

Czy wystarczą 2 zawory kulkowe z rączką

Wystarczy jeden, dolny. Zawór poziomy na rurce powrotu jest zbędny.
Chodzi mi w jaki sposób wprowadzić rurkę powrotną, wystarczy zrobić otwór, wprowadzić rurkę "na milimetr" i zalutować? Wiem, że trochę niejasno, ale narysowałem to Czy moje rozumowanie jest prawidłowe?

Nie jest. Rurka powrotu powinna sięgać do połowy średnicy kolumny, żeby lać na środek. Ostatnie badania sugerują, że zjawisko ściankowania flegmy może okazać się mitem, jednak zgodnie ze sztuką powinno się lać na środek wypełnienia. Poza tym (!!!) powrót powinien być skierowany na samą górę wypełnienia, a nie w jego połowę! Domyślam się, gdzie widziałeś takie rozwiązanie - tam było źle, co już zresztą na forum przedyskutowaliśmy...
Czy taka bańka...

Nada się, o ile jest ocynowana (czego nie da się jednoznacznie stwierdzić po zdjęciu). Jeśli to aluminium - teoretycznie szkodzić nie powinna. Ja bym alu nie brał, ale jest wielu takich, co robią i robili w alu i żyją. Decyzja należy do Ciebie. Zastanów się też nad kegiem 19l (lub 18l) po pepsi - rasowa kwaska, a kosztuje 50-75zł na allegro...
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika
Maciej_K

 
Posty: 404

Re: Kana do mleka zamiast kega+kolumna

Postprzez Hemel » Niedziela, 16 Maj 2010, 12:55

Aha, czyli po prostu ten zawór nad wypełnienie, ten drugi wywalić całkiem. Rurka od refluksu do połowy szerokości kolumny. Dzięki za pomoc :) .
Hemel

 
Posty: 2


Wróć do Projekty aparatur

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości