Znaleziono 14 wyników

autor: kamil_rc
sobota, 7 kwie 2018, 11:06
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

Złącza jak i rury zamawiałem od tego sprzedawcy; https://www.olx.pl/oferta/rura-nierdzewna-204mm-CID628-IDqDG8L.html złącza używane ale po przetoczeniu są jak nowe (toczenie miejsca spawania rura-złącze). W planach była wersja 76mm lecz rury i złącza pod 85 wyszły znacznie taniej. Zasilanie i tak bę...
autor: kamil_rc
piątek, 6 kwie 2018, 19:45
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

Zbiornik wycinany laserowo, zwijany na walcach. Dno gięte na prasie (za mały otwór spustowy na walce) góra zwijana na walcach. Bok zbiornika ma 350mm, a wysokość zbiornika z stożkami to 500+ nogi+rura spustowa i się uzbiera w granicach 550mm wiec mógł być znacznie niższy na ale nie ma co narzekać. D...
autor: kamil_rc
sobota, 31 mar 2018, 18:11
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

Koledzy, aabratek sprawdza się znakomicie, już paręnaście procesów za nim:) Najbardziej denerwuje mnie pojemność kega, tylko 30l... Więc rusza kolejny projekt:) Zbiornik 120l, bufor 5l z rury 200mm i kolumna fi76mm:) Jak na razie udało się pospawać zbiornik:) https://zapodaj.net/images/d6bf6aedee888...
autor: kamil_rc
sobota, 17 lut 2018, 20:52
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

No i po pierwszym przepuszczeniu, nastaw na drożdżach 48h ale siedziały w sumie 8dni. Jaki procent cukrówki wyszedł niestety nie wiem nie miałem odpowiedniego alkoholomierza aby zbadać. Ogólnie praca kolumny bardzo dobra i przede wszystkim bardzo stabilna. Cały proces wyglądał tak; rozgrzewanie do z...
autor: kamil_rc
czwartek, 15 lut 2018, 11:19
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

Różnica w spreżynak jest jeżeli chodzi o jakość wykonania. Co do różnicy w parametrach to nie wypowiem ci bo nie pracowałem na żadnych ale już są od philipka i myśle że bede zadowolony. Prace nad "rakietą" dobiegaja powoli do końca. Spreżeynki przed zasypem były najpierw płukane i póżniej ...
autor: kamil_rc
środa, 7 lut 2018, 19:37
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

OLM w częściach już gotowe:) https://zapodaj.net/images/addd67721b8ce.jpg Czekam jeszcze na złącze SMS i będzie wspawane w kolume. Jeżeli ma być 25cm wypełnienia nad OLM to wychodzi mi pod OLM 95cm wypełnienia. Nieco się zmienił keg:) https://zapodaj.net/images/4fcdd6efcfcda.jpg Dotarły również pole...
autor: kamil_rc
niedziela, 4 lut 2018, 17:07
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

Elementy już narysowane jutro lecą na laser:)

W międzyczasie zastanawiam się czy aby nie dodać jeszcze jednego złącza sms pod odbiorem LM. Wydaje mi się że będzie bardzo problematyczne zasypanie kolumny sprężynkami jak i w późniejszym użytkowaniu podczas mycia itp. Co o tym myślicie?
autor: kamil_rc
piątek, 2 lut 2018, 19:23
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

No wiec poruszając temat OLM ciężko znaleźć konkretne informacje. Wykombinowałem aby skopiować patent na OLM z aukcji od franzmaster http://allegro.pl/aabratek-lm-i-olm-destylator-franzmaster-keg-slask-i7058745402.html#thumb/4 Co myślicie o tym patencie? Pytanie co z wypełnieniem OLM wtedy jest zasy...
autor: kamil_rc
czwartek, 1 lut 2018, 21:56
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

Zatem sprężynki odeśle i kupie sprawdzone tak jak polecacie:) Różnica w cenie jest ale 200zł przy całości niewiele zmieni. Tak sam spawałem, co do spawów to nie wszystkie są jeszcze spolerowane. Spawy poleruje tarczą polerska z 3M i jest to szybsze rozwiazanie niż wytrawianie, niektóre już są oczysz...
autor: kamil_rc
czwartek, 1 lut 2018, 19:12
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Re: Aabratek made by Kamil

Dokładnie od deptanej, co do jakości to ciężko mi cokolwiek powiedzieć ponieważ pierwszy raz widzę sprężynkę pryzmatyczna na oczy. Na pewno ich plusem jest cena bo 49zł za litr KO i 86zł za litr miedzi. Zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce:) Załączam zdjęcia sprężynek, może ktoś się wypowie:) ht...
autor: kamil_rc
czwartek, 1 lut 2018, 18:22
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aabratek made by Kamil
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11068

Aabratek made by Kamil

Witam wszystkich. W tym temacie chciałbym przedstawić swoje poczynania z swoją konstrukcją. Na wstępie chciałbym załączyć że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tego typu konstrukcja, no poza jednorazowym pędzeniem ojca na szklanej tubie:) Więc od początku; Podstawa to keg 30l, stojący na trze...
autor: kamil_rc
czwartek, 1 lut 2018, 17:45
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Kamil_rc
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2360

Re: Kamil_rc

Termometr wczoraj wspawywałem:) Wszystko będzie opisane w odpowiednim temacie, o OLM cały czas myślę ale nie mam jeszcze odpowiedniej koncepcji. Tig w garażu więc można w każdej chwili wspawać:)
autor: kamil_rc
czwartek, 1 lut 2018, 13:54
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Kamil_rc
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2360

Re: Kamil_rc

Poprawione, może teraz się wyświetli:)
autor: kamil_rc
środa, 31 sty 2018, 22:29
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Kamil_rc
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2360

Kamil_rc

Hej wszystkim.
Dopiero zaczynam prygode z destylacja i myśle że znajde na forum wiele pomocnych informacji:)

A to moja kolumna aabratek która jest w trakcie spawania;

Obrazek

Wyszukiwanie zaawansowane