Znaleziono 90 wyników

autor: Jeżosław
poniedziałek, 19 mar 2018, 13:59
Forum: Po Godzinach
Temat: Spotkania z fauną i florą
Odpowiedzi: 779
Odsłony: 266848

Re: Spotkania z fauną i florą

Myślałem, że to tylko u mnie takie głodomory :) Żona była zdziwiona gdzie im się to wszystko pomieściło, bo ptactwo przecież niewielkie, większość co odwiedza moją stołówkę to wielkości sikorki. Z trochę większych to sójka zajrzy od czasu do czasu. I dzięcioły (duży i średni), ale te typowo na kulkę...
autor: Jeżosław
poniedziałek, 19 mar 2018, 09:59
Forum: Po Godzinach
Temat: Spotkania z fauną i florą
Odpowiedzi: 779
Odsłony: 266848

Re: Spotkania z fauną i florą

A ja z pytaniem do dokarmiających ptactwo zimą. Ile u was wyjadły skrzydlate towarzysze?
W ten weekend zrobiłem podsumowanie i u mnie jest dość żarłoczne ptactwo, od listopada wydziobało 29 kg. słonecznika łuskanego i 100 szt. kulek.
autor: Jeżosław
poniedziałek, 19 mar 2018, 09:12
Forum: Po Godzinach
Temat: Nowe forum
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 8464

Re: Nowe forum

Czat bez cenzury i jakiegoś minimalnego regulaminu to raczej zły pomysł. Za chwilę każdy zacznie tam pytać i omawiać sprawy techniczne związane z budową sprzętu, działaniem jak i samym procesem. Bo po co się fatygować i pisać posta skoro można na czacie otrzymać odpowiedź "na wczoraj"? I c...
autor: Jeżosław
wtorek, 16 sty 2018, 17:37
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Zeratul
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2302

Re: Zeratul

Witaj.
Widzę, że nie tylko mgr inż. ale również fan Star Crafta :)
autor: Jeżosław
piątek, 3 lis 2017, 08:46
Forum: Po Godzinach
Temat: MOTOCYKLE
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 21558

Re: MOTOCYKLE

W_TG przeczytawszy twoje posty powiem ci tak, odkładaj do skarbonki powoli kasę na Junaka. Bo wcześniej czy później sobie go odkupisz ;) Znam to z autopsji co prawda swojego Iża nie sprzedałem, ale przeleżał w garażu w zapomnieniu 10 lat. Jak już nakręciłem vulcanem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów ...
autor: Jeżosław
poniedziałek, 23 paź 2017, 09:12
Forum: Po Godzinach
Temat: MOTOCYKLE
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 21558

Re: MOTOCYKLE

W_TG nie taka śladowa ta oferta, kilka jest: https://www.otomoto.pl/oferta/kawasaki-vn-motocykl-vn-1500-classic-1996r-ID6za04Y.html ten akurat widać że gościa przeważył. Tu masz bogaty egzemplarz, ale niestety musiałbyś dołożyć 2 tysiące do swojego budżetu https://www.otomoto.pl/oferta/kawasaki-vulc...
autor: Jeżosław
piątek, 20 paź 2017, 12:21
Forum: Po Godzinach
Temat: MOTOCYKLE
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 21558

Re: MOTOCYKLE

W_TG czy musi być koniecznie honda? Jeśli nie to przyjrzyj się podobnemu klasykowi kawasaki VN1500 classic. Ma bardzo elastyczny i mocny silnik 112 N-m już przy 3000 obr/min i 64 Km przy 4700 obr/min. Pali całkiem przyzwoicie na trasie schodzi mi do 5,8 L/100 km. Moja rada jeśli chodzi o moc to lepi...
autor: Jeżosław
poniedziałek, 16 paź 2017, 08:42
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 938851

Re: Aktualne ceny cukru

Panowie nie róbcie nie wiadomo jakich zapasów bo cukier zaczął tanieć.
U mnie obniżki dozują delikatnie, ale systematycznie po 10 gr, chyba po to żeby ludzie szału nie dostali :). Na zeszły wtorek zeszli już do 2,49 zł/kg, oczywiście to normalna cena nie promocyjna.
autor: Jeżosław
poniedziałek, 16 paź 2017, 08:26
Forum: Łączenie
Temat: Klejenie rur miedzianych
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11721

Re: Klejenie rur miedzianych

Korax jak jeszcze zastanawiasz się nad klejeniem to są dwa takie kleje, które ci to umożliwią. Zasychają w warunkach beztlenowych wytrzymałość mają do +200'C i oczywiście są przeznaczone do kontaktu z wodą pitną. 1) Loxeal 55-37 2) Chester Molecular D-12 Nie będę się tu wywodził dogłębnie nad ich wł...
autor: Jeżosław
środa, 13 wrz 2017, 10:38
Forum: Po Godzinach
Temat: Spotkania z fauną i florą
Odpowiedzi: 779
Odsłony: 266848

Re: Spotkania z fauną i florą

Udało mi się ustrzelić mojego bardzo płochego sojusznika w walce z pędrakami. Co prawda nie w pełnej krasie bez rozłożonego czubka, ale czub rozkłada tylko gdy się czegoś wystraszy, a wtedy zazwyczaj robi taktyczny odwrót i ciężko go upolować ;) DSC06985.JPG DSC06983.JPG Dudek żeruje u mnie na dział...
autor: Jeżosław
wtorek, 16 maja 2017, 08:46
Forum: Problemy i pytania
Temat: Na garze 30 litrowym
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6068

Re: Na garze 30 litrowym

Pretender, Golec to nie są fermentatory. Podobny, ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach ;) Fermentatory z Biowinu czy Destylandii bo i tam znalazłem podobny, nie mają grubego dna, tylko tą samą grubość co ścianki. A ten gar ma grube dno nadające się według producenta do grzania na kuchenkach in...
autor: Jeżosław
poniedziałek, 15 maja 2017, 16:57
Forum: Problemy i pytania
Temat: Na garze 30 litrowym
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6068

Re: Na garze 30 litrowym

To jest zdecydowanie garnek, nie termos.
Sam go używam od pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Z czystym sumieniem polecam tym co się nad nim zastanawiają.
autor: Jeżosław
niedziela, 19 mar 2017, 19:45
Forum: Po Godzinach
Temat: Spotkania z fauną i florą
Odpowiedzi: 779
Odsłony: 266848

Re: Spotkania z fauną i florą

W środę pojawił się u mnie nowy gość, grubodziób DSC07130.JPG Przeglądając zdjęcia natknąłem się na jedno zdjęcie niezidentyfikowanego osobnika, jeszcze na śniegu DSC07104.JPG Przeglądałem katalog ptaków od jakiś 30 minut i już dostawałem oczopląsu i na końcu trafiłem na podobną panią ziębe. Jeśli z...
autor: Jeżosław
czwartek, 16 mar 2017, 13:28
Forum: Akcje Specjalne
Temat: Pomoc potrzebna od zaraz (pomoc dla kolegi lesgo58)
Odpowiedzi: 86
Odsłony: 44549

Re: Pomoc potrzebna od zaraz (pomoc dla kolegi lesgo58)

Nie uciekł.
Ci co mają pamiętać pamiętają ;)
Właśnie wysłałem swoje rozliczenie, oczywiście z nr KRS podanym przez kolegę Lesgo.
Powodzenia.
autor: Jeżosław
wtorek, 14 mar 2017, 20:26
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Szybkowar w domowym zaciszu
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 47986

Re: Szybkowar w domowym zaciszu

Michał tu masz namiar na opaski bezpośrednio do producenta: http://www.mirimpex.pl/obejmy-samozaciskowe.html Ramzol myślę, że dał bym radę. Choć przyznam, że lutowanie takiej większej średnicy to zupełnie co innego. Dzięki za ofertę, jak będzie cieplej, to wybiorę się pyrkaczem na przejażdżkę z piwe...
autor: Jeżosław
poniedziałek, 13 mar 2017, 09:51
Forum: Po Godzinach
Temat: Spotkania z fauną i florą
Odpowiedzi: 779
Odsłony: 266848

Re: Spotkania z fauną i florą

U siebie karmnik wystawiam dopiero trzeci sezon i po waszym sprostowaniu i Jana zdjęciu z opisem, mam rozpoznanych u siebie 7 gatunków. A co zimę dochodzi jakiś nowy, w tym roku doszła modraszka zwyczajna. I sójka zajrzała pierwszy raz do karmnika (żołędzie musiały się skończyły pod dębem) nie zdąży...
autor: Jeżosław
poniedziałek, 13 mar 2017, 09:26
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Szybkowar w domowym zaciszu
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 47986

Re: Szybkowar w domowym zaciszu

Garnek pierwsza klasa, ja osobiście jestem z niego zadowolony. Ma 5 klamer zatrzaskowych, które równomiernie dociskają pokrywę i grube dno co też ma tu swoje znaczenie. Grubość pokrywy nie jest większa od tej z szybkowara, ale jest trochę sztywniejsza dzięki tym przetłoczeniom. U siebie do tej rury ...
autor: Jeżosław
niedziela, 12 mar 2017, 20:21
Forum: Po Godzinach
Temat: Spotkania z fauną i florą
Odpowiedzi: 779
Odsłony: 266848

Re: Spotkania z fauną i florą

Dzięki za sprostowanie.
Faktycznie teraz jak mnie naprowadziliście, sprawdziłem dokładniej w atlasie i się zgadza.
A myślałem, że to mąż, pani trznadel. Podobne do siebie i razem zawsze na wyżerce się pojawiały i stąd moja gafa.
autor: Jeżosław
niedziela, 12 mar 2017, 20:07
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Szybkowar w domowym zaciszu
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 47986

Re: Szybkowar w domowym zaciszu

Pierwszy test już za mną.
DSC_0412.JPG
I mordka się cieszy :D wydajność sprzętu zdecydowanie się poprawiła. Faktycznie sprawdza się tu powiedzenie duży może więcej.

Jeszcze raz wielkie dzięki Ramzol za podpowiedź. Jestem ci winien :piwo:
autor: Jeżosław
niedziela, 12 mar 2017, 17:58
Forum: Po Godzinach
Temat: Spotkania z fauną i florą
Odpowiedzi: 779
Odsłony: 266848

Re: Spotkania z fauną i florą

Dzięki Jan za namiar. Dopiero od jakiś dwóch tygodni Modraszka pojawia się w mojej stołówce i jeszcze nie zdążyłem zidentyfikować w katalogu ptaków. Powoli u siebie zmniejszam ilość pokarmu, ale nadal mam duży ruch. Trznadel jeszcze na dodatkowej butli. Ptaki też bezpośrednio z gwinta spożywają ;) D...
autor: Jeżosław
poniedziałek, 6 mar 2017, 11:21
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Szybkowar w domowym zaciszu
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 47986

Re: Szybkowar w domowym zaciszu

No i stało się, modernizacji ciąg dalszy. Słuchając konstruktywnych porad wymierzyłem zagłębienie w pokrywie dużego brata, dowiedziałem się jaki jest wymiar zewnętrzny złączki i okazało się, że uda mi się zamontować rurę 42 cm :D DSC_0409.JPG I po zabiegu, zdjęcie porównawcze. Muszę przyznać, że zro...
autor: Jeżosław
piątek, 10 lut 2017, 09:06
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Pytanie w sprawie dodania wisni do nastawu z cukru
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4568

Re: Pytanie w sprawie dodania wisni do nastawu z cukru

Symul do gotowego nastawu cukrowego przed samym gotowaniem też możesz dodać owoce, oddadzą swój zapach i smak. Będą lekko wyczuwalne w gotowym destylacie. Sam nie raz tak kombinuję na swoim szybkowarze z suszonymi śliwkami zazwyczaj, a nie mam koszyczka aromatyzującego i nic się nie przypala, także ...
autor: Jeżosław
środa, 11 sty 2017, 08:47
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka z aronii bez gotowania jak pozbyć się goryczki
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 21254

Re: Nalewka z aronii bez gotowania jak pozbyć się goryczki

Anubis jeśli nie zamroziłeś owoców wcześniej, jak już Ramzol ci podpowiadał, to możesz teraz do gotowej nalewki dolać trochę soku z cytryny, to pomoże zabić niechcianą goryczkę. Wypróbuj sobie na mniejszej ilości w odrębnym naczyniu jakie proporcje będą ci odpowiadały.
autor: Jeżosław
piątek, 16 gru 2016, 08:50
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Mój pierwszy pot still
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 41606

Re: Mój pierwszy pot still

Szacho ja tak w kwestii tego termometru w pokrywie. Dostałem też taki z biotermu do nowego garnka i niestety strasznie oszukiwał i się zacinał (wylądował już w koszu). A druga ważna rzecz nie miał takiego portu: sonda 2.jpg sonda 1.jpg Bez tego termometr zaraz ci zaparuje i niestety, ale później g.....
autor: Jeżosław
piątek, 2 gru 2016, 11:31
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Szybkowar w domowym zaciszu
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 47986

Re: Szybkowar w domowym zaciszu

Dzięki Ramzol za podpowiedź. A mogłem się wcześniej podpytać, a nie lutować od razu kolejną rurę 28, a leży przecież na półce rura 35, którą wykorzystywałem na płaszcz wodny i trzeba było chociaż jej użyć ehh ;/ . Ramzol, a podpowiedz mi jak z otworem w pokrywie można zastosować, redukcję czy lepiej...
autor: Jeżosław
czwartek, 1 gru 2016, 16:33
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Szybkowar w domowym zaciszu
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 47986

Re: Szybkowar w domowym zaciszu

Mój szybkowar dostał awans społeczny i został oddelegowany do produkcji tylko mocniejszego trunku.
A jego miejsce zajął 30 L. duży brat ;)
DSC_0128.JPG
W końcu na spokojnie mieści mi się cały balon 25 L. na raz :D
autor: Jeżosław
czwartek, 1 gru 2016, 11:53
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Mój pierwszy pot still
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 41606

Re: Mój pierwszy pot still

No to nie wiem jak sąsiad grzał i co bo się nie chwalił, a ja też nie dopytywałem żeby nie było w razie czego ;). Ale przypalone dno w kegu widziałem naocznie.
Lis, a ty stosujesz jakieś przekładki czy dennice? Czy bezpośrednio grzejesz bez przypalenia?
autor: Jeżosław
środa, 30 lis 2016, 08:51
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Mój pierwszy pot still
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 41606

Re: Mój pierwszy pot still

Lis niestety nie bardzo, za cienkie dno jest i się przypala. No chyba, że ktoś lubi aromat lekkiej spalenizny ;)
autor: Jeżosław
poniedziałek, 28 lis 2016, 09:14
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Mój pierwszy pot still
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 41606

Re: Mój pierwszy pot still

Meping te szybkowary występują o maksymalnej pojemności 17 L. i jeśli nosisz się zamiarem zakupu, to kupuj od razu ten największy bo później będziesz żałował. Te modele mają niestety miękką pokrywę i jeśli zrobisz taki długi deflegmator jak Szacho i przymocujesz jeszcze do niego chłodnicę to niestet...
autor: Jeżosław
niedziela, 13 lis 2016, 19:45
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Szybkowar w domowym zaciszu
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 47986

Re: Szybkowar w domowym zaciszu

Deflegmator z płaszczem wodnym wykombinował Ramzol i to według jego projektu wykonałem swój. Forumowicze tutaj polecali mi zrobić nieco wyższy, ale właśnie przez to, że gotuję też w domu i okap zawadza musiałem zrobić nieco krótszy. Mój deflegmator razem z trójnikiem do termometru, od pokrywy ma wys...
autor: Jeżosław
czwartek, 10 lis 2016, 08:54
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Zanieczyszczony alkohol
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 9455

Re: Zanieczyszczony alkohol

Robert4you przyjrzyj się uważnie na stronie producenta: https://www.stock-polska.pl/pl/brands/49/wdki_czyste/258/stock_prestige I popieram Zygmunta w tej sprawie. Najlepiej temat oddać do producenta niech oni się tym zajmą. Na pewno nie można tego tak zostawić. Sam padłem kiedyś ofiarą zatrucia alko...
autor: Jeżosław
czwartek, 29 wrz 2016, 15:28
Forum: Wina Różne
Temat: Pytania dotyczące produkcji wina z ryżu
Odpowiedzi: 343
Odsłony: 101299

Re: Pytania dotyczące produkcji wina z ryżu

Winnn to winko jeszcze nie jest gotowe, na razie masz jak to mój kolega mówi żurek ;). Teraz odstaw je w jakieś cieplejsze miejsce na spokojną fermentację. I będziesz musiał jeszcze poczekać ze 2-3 tygodnie.
autor: Jeżosław
środa, 28 wrz 2016, 09:13
Forum: Kotły
Temat: termometr w kotle
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7284

Re: termometr w kotle

Pith czy to podchwytliwe pytanie?

Według mnie oczywiście, że jest dobrze.
W moim garnku termometr mam na pokrywie czyli podaje temperaturę par. I to funkcjonuje jak należy, na termometrze pokazuje 78'C i pojawiają się pierwsze krople bimberku ;)
autor: Jeżosław
środa, 21 wrz 2016, 09:19
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Jak długo macerować owoce?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 21983

Re: Jak długo macerować owoce?

Zając ja korzystam ze starego przepisu ogólnego na nalewki i w nim każą owoce po zalaniu spirytusem trzymać 4-6 tygodni, ja zawsze trzymam maximum czyli 6 tygodni. Wyjątek jest dla poziomek i malin, bo te tylko 2 tygodnie. Natomiast żeby uzyskać posmak z pestek (jak wspomniał kolega Kamilpl82) zalec...
autor: Jeżosław
piątek, 2 wrz 2016, 09:08
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwszy Gin
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 16657

Re: Pierwszy Gin

Lucent w przepisie, który posiadam jagody jałowca trzeba było moczyć około dwóch miesięcy. Tylko ten przepis jest już na gotowy gin bez drugiego pędzenia oczywiście z lekko herbacianym kolorem, ale mnie to osobiście nie przeszkadzało. Mój tata z kolei kiedyś moczył tylko około 10 dni z lekko nagniec...
autor: Jeżosław
piątek, 29 lip 2016, 08:53
Forum: Łączenie
Temat: Czerniejące połączenia lutowane, prośba o poradę
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5508

Re: Czerniejące połączenia lutowane, prośba o poradę

Mat.82 sam załatwiłeś cynę mocząc ją w roztworze wody z kawskiem cytrynowym zbyt długo, po prostu ją utleniłeś. Przy remontach starych motocykli korpusy gaźników moczy się w takim roztworze, oczywiście też nie za długo robią się wtedy takie lekko matowe jak z fabryki sprzed lat. A z oczyszczeniem to...
autor: Jeżosław
wtorek, 28 cze 2016, 13:58
Forum: Po Godzinach
Temat: Smartfon nałóg gorszy niż nasze hobby
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 10741

Re: Smartfon nałóg gorszy niż nasze hobby

A proszę bardzo oto i on model 56 z 1959 roku.
DSC_0360.jpg
Wdzięczna maszyna. Raz dobrze zrobiona potrafi odwdzięczyć się tysiącami kilometrów bezawaryjnej jazdy.
Także Radius jeśli zastanawiasz się nad nowym hobby to polecam ;)
autor: Jeżosław
wtorek, 28 cze 2016, 09:14
Forum: Po Godzinach
Temat: Smartfon nałóg gorszy niż nasze hobby
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 10741

Re: Smartfon nałóg gorszy niż nasze hobby

Dorzucę i ja swoje pięć groszy z moich doświadczeń. Patrząc na chrześniaka mojej żony, który ma już 22 lata to świat zdąża chyba do powolnego wymarcia. Siedzi non stop ze smart fonem w ręku i włączonym facebookiem. Do łazienki z telefonem w kuchni przy obiedzie z telefonem i non stop facebook. Nie w...
autor: Jeżosław
czwartek, 9 cze 2016, 09:22
Forum: Po Godzinach
Temat: Spotkania z fauną i florą
Odpowiedzi: 779
Odsłony: 266848

Re: Spotkania z fauną i florą

Odważny Radius jesteś, ja zawsze bałem się zbierać dzikie pieczarki ze względu na to, że można je pomylić w początkowym stadium z muchomorem sromotnikowym.

Wyszukiwanie zaawansowane