Jakie drożdże użyć?

Technologia najprostszych nastawów opartych na cukrze.

Autor tematu
Janeczka
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 17 cze 2014, 17:20
Krótko o sobie: Pierwsze swoje wino zrobiłem z kuzynem jeszcze w podstawówce :D Nie pamiętam jak dokładnie smakowało ale było w miarę. Nie wypiliśmy go bo zrobiliśmy to tylko dla zabawy. Pierwszy bimberek zrobiłem przy pomocy puszek po brzoskwiniach kawałka dętki i rurki plastikowej w butelce z zimną wodą. Powstałego alkoholu używałem do zabawy z ogniem :) Spożywać alkohol zacząłem w liceum i od tamtej pory stworzyłem już parę aparatur. Obecnie robię bimber, piwo, wino i cały czas się dokształcam.
Ulubiony Alkohol: Nadal poszukuje swojego ulubionego
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Łobez
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Janeczka »

Witam.

Od razu przejdę do konkretów.
Chciałem zapytać bardziej doświadczonych osób jakich drożdży użyć. Interesuje mnie typowy nastaw CUKROWY (tylko czasami dodaje jakieś jabłka albo cytrynę) o jak największej możliwej zawartości alkoholu. Nastaw ma się znajdować w STULITROWYCH beczkach które będę trzymał w piwnicy gdzie temperatura wynosi 14 stopni niezależnie od pory roku. Robiłem już taki nastaw na drożdżach piekarskich ale taki albo łatwo się psuje, albo nie wystartuje, albo nie sfermentuje do końca.

Jakie drożdże będą najlepsze w takich warunkach? (Cukrówka, beczka 100l, 14 stopni)
Będę wdzięczny jeśli ktoś napisze jakie będą najlepsze proporcję, albo udzieli innych wartościowych wskazówek bądź uwag.

Pozdrawiam serdecznie.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Szymciu
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 28 kwie 2015, 10:29
Krótko o sobie: Pokora i nauka - to czego obecnie potrzebuję :D
Ulubiony Alkohol: To com sam spreparował - musi napawać mnie dumą do tego stopnia, że się nie będę chciał dzielić!
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jakie drożdże użyć?

Post autor: Szymciu »

Witam kolejnego zapaleńca ;)
W kwestii wyboru drożdży to zapraszam do lektury:http://alkohole-domowe.com/forum/drozdz ... tacja.html

divastion
50
Posty: 88
Rejestracja: środa, 12 lut 2014, 20:31
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Jakie drożdże użyć?

Post autor: divastion »

W tej temperaturze turbo będą "trochę" wolniejsze, zależnie jakie warunki im stworzysz - z drugiej strony każde z drożdży jakie dasz i pociągną do końca dadzą lepszy produkt końcowy ze względu na obniżoną temperaturę, a co za tym idzie wolniejszą i dłuższą pracę (zdecydowanie na plus dla smaku).

Możesz próbować startować z podwyższonego BLG na poziomie 25, czyli 25kg cukru na 100l wody dajesz wtedy np. 2 paczki drożdży turbo + trochę pokrojonych jabłek i np słoiczek koncentratu pomidorowego. Możesz także z powodzeniem użyć np. 3 paczek bayanusów winiarskich - te cholery są niebywale żywotne i powinny Ci "dociągnąć" do tych 17-18% i ok 4 paczek pożywki... ale to mówię - wszystko tak naprawdę zależy od warunków jakie będą miały. Jak walniesz 30kg cukru, 100l wody i małą paczuszkę drożdży beż żadnych pożywek, to nie dziw się, że albo to nie wystartuje, albo niedługo stanie...

To tak na szybko...

Ja ostatnio robiłem 100l wody z 25kg cukru i testowo bez żadnych "wspomagaczy" dałem jedną paczkę alkotec'ów 48 i to wszystko do temp wahającej się od 12st-18st... Pracowało to ok 1,5 tyg i przy 6 BLG już widocznie nie miało ochoty, a że nie miałem czasu bawić się w ratowanie i czekanie na efekty, to dałem jeszcze jedną paczkę 48, "trociny" z jabłek z sokowirówki (pozostałość po robieniu soku) i odgazowałem przy okazji napowietrzając nastaw - teraz ładnie pracuje i po 2 dniach zeszło do 2 BLG, myślę, że do niedzieli już będzie przerobione i zacznie się samoczynne klarowanie.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Jakie drożdże użyć?

Post autor: Lootzek »

Daj T3 supergjaer (niebieskie) i będziesz pan zadowolony ;) Nigdy mnie nie zawiodły.
Ja osobiście robię w proporcji 6 lub 7 kg cukru, dopełniam do 24-25 litrów wodą, pół paczki drożdży i wszystko.

terni
20
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 30 paź 2015, 08:32
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jakie drożdże użyć?

Post autor: terni »

Ja robię na T24 i w takiej temperaturze przerabiają bez jakichkolwiek dodatków w 48h.
Awatar użytkownika

Voltron
30
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:36
Ulubiony Alkohol: swój własny :D
Status Alkoholowy: Destylator
Re: Jakie drożdże użyć?

Post autor: Voltron »

Trochę odkopuje, ale jak myślisz pędzić dwa razy to nie ma sensu cackac się jakie drożdże i czy się wyklaruje do końca, na kolumnie po drugim pedzeniu wszystko ma jednakowy smak niezależnie co wsadzisz do kotła. Byleby drożdże szybciej przerobily i rura ;) wiem z doświadczenia.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Jakie drożdże użyć?

Post autor: Drupi »

@ Janeczka. Ja robiłem nawet w 11 * C ( pomieszczenie) na Moskwa Style, 8 kg. cukru, w 30 litrach wody wychodziło bardzo dobre, a jak nie zależy ci na jakości to te drożdże przerobią do zera nawet większe ilości cukru. Na 100 L. dasz 3 paczki na 30 kg cukru. Do cukrówek można ALE, nie powinno się dodawać żadnych jabłek, konfitur , bo zacny kolega Akas robił z tym doświadczenia i były problemy z jakością urobku, było więcej przedgonów, trudniej było ich oddzielić nawet na drogim sprzęcie i dłuższej stabilizacji. Drożdże mają wystarczającą ilość pożywki nawet na większe nastawy, ale bez przesady z ilością.
I like noble drinks.

użytkownik usunięty
Re: Jakie drożdże użyć?

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam wszystkich.Nie jestem doświadczony w temacie,ale...
Jeżeli mam wtrącić swoje 5 groszy to z czystym sumieniem polecam drożdże SF Moskva Style. Podobnie jak kol. Drupi dodaję nieco więcej wody i maksymalną ilość cukru-zjedzą wszystko a po tygodniu alkoholu na poziomie 18%. U Ciebie jeszcze jest kwestia niższej temperatury, więc tylko zyskasz ze względu na to, że drożdżaki wolniej pracują i dają mniej zanieczyszczeń. Nie przesadzaj z pożywkami czy kwaskiem - one są już zawarte w paczce. Na miedziaku wychodzi bimbrozja. Pozdrawiam :)

AlphaBeta
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 27 paź 2016, 21:23
Krótko o sobie: Inżynier dobrej zabawy
Ulubiony Alkohol: Johnnie Black
Re: Jakie drożdże użyć?

Post autor: AlphaBeta »

Jeśli chodzi o cukrówki to miałem okazję wypróbować Alcotec 23% i mogę je pochwalić. Są drogie [najtaniej udało mi się kupić w malinowynos.pl], ale wyjątkowo mocne i potrafią wypracować 23% (akurat robiłem na glukozie, nie wiem jak z sacharozą). Trzeba jedynie drobiazgowo przestrzegać temperatury nastawu, bo mocno się nagrzewają. Zawierają węgiel aktywny, co znacznie poprawia jakość fermentacji. Natomiast moim nr. 1 dla cukrówek są Alcotec 48 Turbo Pure - tanie, mocne i dają bardzo czysty produkt. No i co ważne, są bardzo wydajne, spokojnie można zwiększyć objętość nastawu na jednej paczce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy cukrowe”