Jaki sprzęcik do domowej destylacji wybrać?

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

wladka
100
Posty: 100
Rejestracja: piątek, 26 gru 2014, 14:30
Krótko o sobie: Psotnik
Ulubiony Alkohol: Mokry
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Milówka
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Post autor: wladka »

Owocówki u mnie zchodzą praktycznie natychmiast :D nic się nie utrzyma dłużej jak jeden tydzień ,ale za to kukurydza :? ,jakieś dziewięć miesięcy , nie zakropiona ,nie dębiona zupełnie czysta i powiem szczerze nie zmętniała ,jedynie na dnie delikatny biało-satynowy nalocik ale niestety musisz mi wierzyć na słowo bo zdjęcie kiepsko wychodzi. :piwo:
Roboty nie przerobisz a gorzały nie przepijesz.
promocja

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Jaki sprzecik wybrac

Post autor: michal278 »

Mówię o cukrze . Owocowki mi też nie metnią, czy to z Ps czy z krótkiej kolumny z miedzianymi spreżynkami. A i tak wszytko starze po rok, dwa lata. Mi spirytus po 1 przebiegu na przyzmatycznej też nie mętni się, nie zrzuca przez tydzień, dopiero negatywne smaki pojawiają się po 5-6 miesiącach. Już kiedyś pisałem :co nagle to po diable. Spróbuj owocowki po roku, z beczki dębowej, taka wiśnia to poezja. I jeszcze jedna uwaga do starzenia podajemy destylat głębiej odbierany. Kiedyś zrobiłem próbę z delikatnym i efekt to prawie czysta wódka.
Ostatnio zmieniony sobota, 31 gru 2016, 16:29 przez michal278, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Przemo0331
50
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 2 gru 2014, 01:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystko co świt swój, z ziemi bierze.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: południowy wschód PL
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Jaki sprzecik wybrac

Post autor: Przemo0331 »

A mi odwrotnie wychodzi, owocówki to dopiero nabierają ogłady teraz od lata i widzę pozytywne efekty w beczkach. a zborzówki z kuku, pszenicy, żyta po tygodniu jest radość z picia. Nie mam dużego starzu na półkowej ale faktem jest że trudno coś spie.... A po kilku procesach to tylko lepiej wszystko wychodzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”