Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Dział dla tych, którym nie wyszedł idealnie klarowny trunek.

raczysko
30
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 4 mar 2011, 09:58
Podziękował: 3 razy

Post autor: raczysko »

Znalazłem idealną wodę, po rozcieńczeniu do ok 37% nie ma efektu zmętnienia.
Jest to woda kupiona w Carrefour-e ,,dar z gór" jej mineralizacja to ok 140.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: Wald »

Czy ten sam alkohol, z inną wodą mętniał? Żeby powiedzieć o jakości wody, trzeba znać jakość drugiego składnika.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

raczysko
30
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 4 mar 2011, 09:58
Podziękował: 3 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: raczysko »

Był to ten sam alkohol którego mieszanie opisywałem post wyżej.
Widząc jak mętnieje w pierwszych próbach rozcieńczania zostawiłem ok 2l czystej psoty. Pojechałem do Carrefoura i szukałem wody po opisach mineralizacji, ta ma dokładnie 148,00mg/l i nazywa się ,,Górska Natura''. Przepraszam za przekłamanie, coś źle zapamiętałem. Teraz mam ją przed oczami.
A tak na marginesie dodam.
Moja narzeczona miała wczoraj urodziny zabrała do pracy mojego młodego calvadosa. Tego z pierwszych prób mieszania lekko mętnego (najdłużej leżał po wymieszaniu). Dziewczyny wypiły 0,7 L, były zachwycone i podobno prosiły o kolejne drinki tak samo jej dwóch kolegów. Dzięki temu mam zielone światło na pędzenie, świat stanoł dla mnie otworem;)
Calvados jest z przepisu kucyka. Dzięki Kucyk.
Pozdrawiam raczysko.

kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: kobuszki »

W ramach tego tematu chciałbym poruszyć problem: używać czy nie do rozcięczania spirytusu wody destylowanej/demineralizowanej. Według mnie woda destylowana jest szkodliwa po spożyciu dla zdrowia, więc nie powinna być również używana do rozcięczania spirytusu. Dopuścił bym ją do robienia testu, aby stwierdzić, czy alkohol zmętnieje (pisze o tym Pokręć), ale tak rozcięczonego alkoholu już bym nie spożywał. Brzydal opisuje, że polmos Belvedere stosuje wodę demineralizowaną do rozcięczania. Ogólnie twierdzę, że woda destylowana wypłukuje z organizmu sole mineralne,co jest szkodliwe,a wydalane są one z moczem. W tropikach ludziom pocącym się ciężko przy pracy podaje się sole mineralne w saszetkach. Wszelkie destylatory, filtry wody zawierają również w sobie mineralizatory, które po oczyszczeniu wody, destylacji uzupełniają sole mineralne w tej że wodzie.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: mtx »

A ile tej destylowanej wody ze spirytusem wypijesz na raz? Szklankę? Dwie szklanki?
Dodatkowo pamiętaj, że popijasz jakimś sokiem (czy czymś tam innym), też często
czymś "zagryzasz" kielicha, więc dostarczasz do organizmu składniki odżywcze...
Ja do dziś używam wody destylowanej i nie widzę żadnych negatywnych wpływów
jej picia. Ogólnie destylka jest szkodliwa, ale nie w takich ilościach jakie spożywamy
z alkoholem i śmiem twierdzić, że prędzej zaszkodzi Ci ilość wypitego alko niż sama woda...

Pozdrawiam :piwo:

arkadiuszcz
50
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 1 mar 2012, 23:55
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: arkadiuszcz »

raczysko pisze:Znalazłem idealną wodę, po rozcieńczeniu do ok 37% nie ma efektu zmętnienia.
Jest to woda kupiona w Carrefour-e ,,dar z gór" jej mineralizacja to ok 140.
Ja używam najtańszej niegazowanej z biedronki (1,5zł za 5l), opisana jako źródlana, nie mineralna, po rozcieńczeniu do 45% destylat nie mętnieje, mniejszych stężeń nie sprawdzałem, bo lubię mocniejsze produkty. Nie mam jej pod ręką, więc nie wiem ile składników mineralnych zawiera, ale podejrzewam że nie wiele.
Wydaje mi się że mętnienie może zależeć od któregoś konkretnego składnika wody lub destylatu, ten sam destylat rozcieńczony wodą z różnych źródeł, nieraz mętnieje, a inny czym bym go nie rozcieńczał nie zmętnieje. Najczęściej mętnieją mi destylaty owocowe, z cukrówkami jeszcze mi się nie zdarzyło.
Podobno destylat powinno się wlewać do wody, a nie wodę do destylatu, niby zapobiega to mętnieniu, chociaż głowy sobie za to uciąć nie dam :mrgreen:

skrzat
100
Posty: 106
Rejestracja: sobota, 8 sty 2011, 17:35
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: skrzat »

Co do jakości kranówy to napiszę taki przykład. Tam gdzie mieszkałem - Toruń - po JEDNYM zagotowaniu wody w czajniku osadzało się tyle kamienia, że brzęczało w nim przy potrząsaniu. W moim domu rodzinnym na czajniku używanym codziennie przez 4 osoby w przeciągu 2-3 lat nie osadził się nawet milimetr kamienia... Taka mała dygresja pomijająca sam smak...

MarcinJ
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 12:39
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: MarcinJ »

Witam
Wrzucę swoje 3 grosze. Nigdy nie miałem problemu z mętnieniem gotowego produktu. Po pierwszej destylacji rozcieńczam kranówką i zawsze wychodzi krystalicznie czyste, po drugiej destylacji odkąd destyluję używam Żywiec Zdrój (tak padło, bo cena umiarkowana a i woda całkiem dobra) i po rozcieńczeniu do 40% nadal jest piękne i przejrzyste. Nie wiem czy to kwestia dolewania na raty tej wody, ale tak właśnie robię; dolewam, mieszam, dolewam znowu i tak do uzyskania zadowalającego %.
Zastanawiałem się nad destylacją wody do rozcieńczenia gotowej psoty, ale po przeczytaniu wątku chyba dam sobie spokój.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: herbata666 »

Ja tak samo używam wody z Dziadem(Żywiec Zdrój), lub destylowanej z odwróconej osmozy (można kupić już za 250zł na allegro, starczy na lata).
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: wiking »

Woda z Carrefour za całe 1zł 50gr rozlewnia ta sama co Żywiec Zdrój, ale z innego źródła.Obrazek
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: olo 69 »

@wiking
A pisze na niej jaką ma całkowitą ilość składników mineralnych?
W Carrefourze masz super wodę Żywiecki Kryształ. Ja takiej używałem i była super, ale Carrefoura mi w mieście zlikwidowali.
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: wiking »

Suma składników mineralnych, to 154/77 mg/l. Przepraszam za wprowadzenie w błąd tą wodę rozlewa ta sama firma co Żywiecki Kryształ, a nie jak napisałem Żywiec Zdrój pierwsza jest pobierana z ujęcia w ,,Borze" nr.1 w Ślemieniu, a druga czyli ta ze zdjęcia w ,,Borze" nr.2 w Ślemieniu, ta którą ja używam ma nawet ciut mniej składników mineralnych niż Żywiecki Kryształ i jest tańsza.
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: olo 69 »

Może tą wodę widział ktoś w innym sklepie niż Carrefour? Byłbym wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: wiking »

W takim opakowaniu w innym sklepie nie znajdziesz, ponieważ jest rozlewana tylko dla Carrefour, może inne markety mają tą wodę, ale pod inną nazwą i w innym opakowaniu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 gru 2013, 15:22 przez wiking, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: gr000by »

Generalnie sieciówki, markety i dyskonty posiadają wodę źródlaną w 5l butlach PET w cenie poniżej 2zł. Woda niskozmineralizowana, mniej niż 400mg/l, a to wg. mnie jest już i tak mało i nic nie mętnieje.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: herbata666 »

Ostatnio coś mnie pod korciło i dobrałem sobie z wodą Buskowianka Zdrój miner 786/1l. Straszne mleko wyszło dobrze, że tylko 1l.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

makallele
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 7 mar 2014, 03:24
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: makallele »

Witam.
Jako zapalony akwarysta posiadam filtr odwróconej osmozy.
Na ogół rozrabiam spirytus 96% z wodą Żywca. Delikatne zmętnienie widać ale bardzo delikatnie.
Postanowiłem spróbować z wodą z filtra RO i powiem szczerze, że wódka 43% wyszła krystalicznie czysta. Smak i zapach też bez zmian.
Zastanawiam się tylko czy taki mix jest bezpieczny?:D
Dodam jeszcze, że taką z taką wodą (w proporcji 3/4 wody RO i reszta kranówki ) rozrabiam nastaw cukrowy.
Pozdrawiam

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: Ryba64 »

herbata666 pisze:Ostatnio coś mnie pod korciło i dobrałem sobie z wodą Buskowianka Zdrój miner 786/1l. Straszne mleko wyszło dobrze, że tylko 1l.

Ja kiedyś dodałem Muszynianki, bo pomyślałem że destylat będzie zdrowszy, no wiadomo - z minerałami :freak:
Potem zacząłem przepuszczać przez papierowy filtr od kawy, stawiałem do lodówki. Wszystko :dupa: W końcu dodałem soku pomarańczowego z cząsteczkami owoców i podawałem jako drinki - kobiety wypiły...

Teraz po prostu kupuję wodę niskozmineralizowaną w baniakach 5-litrowych i problemu nie ma.
Lubię to co naturalne

facet08
20
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 2 gru 2013, 22:08
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: facet08 »

Kolego @makallele, woda zdemineralizowana, (przepuszczona przez filtr lub destylowana), dodana do rozcieńczenia produktu, jest jak najbardziej bezpieczna, takiej wody nie wolno używać na co dzień do picia, ponieważ wypłukuje minerały z naszego organizmu, (podobnie zresztą jak alkohol) ;).

Gotując wodę zmiękczasz ją, ale jednocześnie zalewając wrzątkiem tracisz % - nie dużo, ale jednak. Gdybyś dodał lekko ciepłą, uzyskasz ten sam efekt bez straty %.

[MOD - Posty scalone, następnym razem użyj opcji EDYTUJ.]

tvardy_t
5
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 19 lip 2013, 13:39
Podziękował: 2 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: tvardy_t »

Pojawił się u mnie też ten problem... otóż rozcieńczałem wodą przegotowaną o umiarkowanej temperaturze i wszystko było OK. Mam tak rozcieńczone 2l do 60% i jest kryształ. Następnie dolałem jeszcze kilka litrów wody trochę cieplejszej bo nie zdążyła się wystudzić i nastąpiło zmętnienie...

Woda pochodzi zawsze z tego samego źródła - studnia głębinowa :)

Zastanawia mnie czy nie ma to zmętnienie związku z temperaturą wody.... czy może zacząć rozcieńczać nie przegotowaną ???

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: aronia »

Zmętnienie jest raczej spowodowane jakością psoty. Ja rozcieńczam nie przegotowaną do 40 i nigdy nie miałem problemu.

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: mirek109 »

aronia pisze:Zmętnienie jest raczej spowodowane jakością psoty. Ja rozcieńczam nie przegotowaną do 40 i nigdy nie miałem problemu.
To nie pierwszy problem z rozcieńczaniem :)
U mnie nie ma kłopotu czy to poniżej 45% czy to wybór wody :)

Robię tylko na alembiku (zrób sam) ala postill http://alkohole-domowe.com/forum/pot-st ... 10364.html już z pewnymi modyfikacjami nie wnoszącymi nic do tematu zmętnienia :)

Czy to gęste czy to grube wszystko krystalicznie czyste :))) i bez śladów przypalenia :))))

Niech moc będzie z wami i czysta psota też ;)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: lesgo58 »

I to jest dowód, że prawidłowo odebrany destylat po rozcieńczeniu nie mętnieje.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

tvardy_t
5
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 19 lip 2013, 13:39
Podziękował: 2 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: tvardy_t »

Co znaczy prawidłowo odebrany destylat ??

W moim przypadku gdy rozcieńczyłem do 60% wszystko było ok... tylko gdy rozcieńczyłem do ok 45% trochę cieplejsza wodą pojawiło się zmętnienie
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: lesgo58 »

tvardy_t pisze:Co znaczy prawidłowo odebrany destylat ??
To znaczy - prawidłowo odcięte frakcje czyli przedgony i pogony.
Nawet owocówka rozcieńczona do 40% nie zmętnieje. No chyba, że z premedytacją dla uzyskania określonego smaku i aromatu przeciągneliśmy odbiór - wtedy to już rozcieńczanie poniżej 50% może przynieść efekt opalizujący do mętnego.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
ROZCIEŃCZANIE/ ROZRABIANIE

Post autor: Lis098 »

Witam. Nasuneło mi się kolejne pytanie. Czy ktokolwiek z szanownego grona psotników rozrabiał kiedyś lub rozrabia/rozcieńcza (jak zwał tak zwał) psotkę wodami smakowymi typu Żywiec np malinowy czy jabłkowy? Jaki ma to smak i czy jest on inny niż właściwa smakówka ? Chodzi mi o to czy różni się w smaku od przedestylowanego nastawu na np truskawkach versus przedestylowana cukrówka rozrobiona wodą smakową truskawkową ?

grzesiekpioro
100
Posty: 126
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 18:58
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: grzesiekpioro »

Smakuje tak jak ta woda "smakowa" - słabo. Spróbowałem kiedyś trochę zmieszać w małych ilościach, bo domyślałem się co może z tego wyjść. Ja w tej wodzie czuję jakbym jakiś preparat chemiczny pił, a więc z alkoholem jest podobnie. To jest moje subiektywne spostrzeżenie, więc możesz sam spróbować, może będzie lepiej. Nigdy jeszcze nie robiłem smakówek, ale wydaje mi się, że porównywanie obydwu produktów byłoby nieporozumieniem ;) .
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: Lis098 »

Niestety mamy XXI wiek i wszystko mamy podszyte chemią. Ja smakówke robilem raz i to z konfitur, głównie truskawki. Niestety był to taki czas, że rozeszło się po znajomych i aż wstyd nie spróbowałem ale podobno bylo dobre. Raz też piłem coś na czarnej porzeczce, niestety bylo to chociaz, że dobre to zbyt słabe i podejrzewam, że zarabiane jakąś esencja.

Czasami coś PALNĘ.....przeważnie przez to, że właśnie coś "PALNĄŁEM" :) Nie krytykuj! Przemilcz.

Miko
30
Posty: 31
Rejestracja: środa, 29 maja 2013, 23:30
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: Miko »

Czy stosował ktoś wodę Kuracjusz Beskidzki do rozcieńczania psot. :?: Nic nie piszą o składzie mineralnym tej wody.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: Lis098 »

Ja tam zawsze leje kranówe. Czekam tylko z pięć minut żeby wszystko wyparowało. Czasami też gotuje i chłodzę poniżej 70stopni. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby trunek zmętniał, i nie ważne bylo do ilu %. Tyle, że mieszkam na wsi i mam 5km do źródła. W czajniku używanym jakieś 4lata prawie nie mam kamienia. W Warszawie natomiast bez filtra kamień wywalam raz na dwa tygodnie bo brzęczy :) Zalewalem też wodą z biedronki (ta w 5l bankach) i także nic się nie działo. Butelka postawiona przy Czystej niczym się nie różni.

Czasami coś PALNĘ.....przeważnie przez to, że właśnie coś "PALNĄŁEM" :) Nie krytykuj! Przemilcz.

crusher1988
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 11 sie 2013, 23:46
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: crusher1988 »

Ostatnio w kauflandzie kupiłem wodę PRIMAVERA, miała ona najmniej tych związków mineralnych ze wszystkich dostępnych. Wczoraj rozcieńczałem nią bimberek i wszystko ok, żadnego mętnienia.

greg0004
100
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 maja 2011, 15:56
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: greg0004 »

Tu nie tylko o zmętnienie chodzi, ale również co ważniejsze o smak produktu finalnego, na który w jakimś stopniu właśnie ta woda wpływa.
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: szfagir »

Od pewnego czasu rozcieńczam kranówką przepuszczoną przez Brite. Zero zmętnienia a i smak dla mnie odpowiedni:)

pit_b
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 4 kwie 2012, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: pit_b »

Woda źródlana z Tesco 5 l za 1,60 zł ma tylko 154 mg/l składników mineralnych. Jest napisane, że to woda z ujęcia W Borze. Stosuję ją i polecam.
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: Lis098 »

No i w końcu zrobiłem. Psotke 75% wodą Żywca jabłkową do 53% i efekt ? Zero zmętnienia a smak ? Jak dla mnie SUPER!!! Czuć ładnie jabłuszko a pije się jeszcze lepiej. Nawet kuzynka mówi, że całkiem fajny i delikatny trunek, który nie powiem, ale bardzo fajnie rozgrzewa brzusio :) :) :)

Czasami coś PALNĘ.....przeważnie przez to, że właśnie coś "PALNĄŁEM" :) Nie krytykuj! Przemilcz.

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: W_TG »

Pozwole wrzucić moje 3 grosze do tematu.
Altualnie nie rozcieńczam- dopiero co restartuje moje hobby.
Ale na przełomie lat 70/ 80 pedziłem na prostym aparacie. I nie chwaląć sie miałem najlepszy bimberek wsród znajomych.
A pozcieńczałem WODĄ GAZOWANĄ. Dziś nie pamiętam nazwy.
Spiryt po rozcieńczeniu stawał sie lekko mleczny. Efekt ten dawały mikroskopijne banieczki CO2. Następnie przelewałem do butelek i zostawiałem w szafie na noc bez nakrętek.
Ulatniające sie CO2 zabierało z sobą smrodek bimbru. a wódka się stawała na powrót krystaliczna. To na prawdę skutkowało.
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
Awatar użytkownika

stuf
250
Posty: 288
Rejestracja: piątek, 6 wrz 2013, 16:33
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: stuf »

Dorzucę i ja 3 grosze. Ostatnio po psoceniu wyszło mi mleko. Cały urobek miał 96,8. Wodę użyłem z RO. Jakże wielkie było moje zdziwienie a zarazem złość... pierwszy raz. Przed zmianą kolumny miałem max. 94% i efekt nie występował przy obojętnie jakim stężeniu. Teraz wiem że mój filtr ma mineralizator. Poczytałem nieco i spróbowałem przepuścić gorzałkę (55%) przez filtr węglowy. Efekt kryształ. Drążąc dalej temat wypróbowałem wkład filtra, a raczej bibułę której używałem do wyłapywania pyłów po filtrze węglowym. Efekt: także kryształ. Na priv. mogę udzielić informacji gdzie takową bibułę można nabyć.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: radius »

stuf pisze:Na priv. mogę udzielić informacji gdzie takową bibułę można nabyć.
A dlaczego tylko na priv. :?:
Jeżeli ma to służyć całej społeczności forum, to dawaj namiary na ogólnym ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

stuf
250
Posty: 288
Rejestracja: piątek, 6 wrz 2013, 16:33
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: stuf »

Nie chciałem kryptoreklamy :)
Są różne bibuły, o różnej przepuszczalności. Ja akurat zastosowałem konkretnie tą: http://destylacja.com/mobile/pl/p/BIBUL ... --ST-6/886
Nie wiem czemu do końca w przypadku tych bibuł są w cenie 2,6 pln. Ja kupuję na miejscu po 1,8/szt.
Pzdr.
Pozdrawiam serdecznie.

Czarny79
50
Posty: 73
Rejestracja: czwartek, 31 lip 2014, 09:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Post autor: Czarny79 »

Rozcieńczał ktoś psotę wodą ze studni . Mam dostęp do takiej wody. Bardzo dobra woda - pijemy ją bezpośrednio ze studni bez żadnej obróbki. Jak dla mnie dużo lepsza jak kranówa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mętny produkt”