Jak przygotować destylat do beczki dębowej.

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: Lis098 »

Dawno nikt tu nie pisał ale dobrze że tu trafiłem. Miałem zakupić 30tke ale chyba wybiorę 50 tke. Tylko skąd ja wezmę tyle wina?

:D
promocja
Awatar użytkownika

Autor tematu
Gromack
10
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 13 sie 2015, 18:59
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jak przygotować destylat do beczki dębowej.

Post autor: Gromack »

Witam bardzo serdecznie.
Po prawie roku pracy z beczką, winem i kolumną mogę właściwie sam odpowiedzieć sobie na zadane pytania.
Pierwsza refleksja jaka mnie nachodzi - to dobrze, że nie kupiłem większej ponieważ szybkość napełniania beczki
właściwym destylatem po wcześniejszym przygotowaniu, ma się nijak do szybkości jej opróżniania :D .
Druga, to trunek w małej beczce zawsze zdębieje i nie jest to zjawisko zupełnie nie korzystne, tylko można je w sposób
rozsądny wykorzystać lub zminimalizować. Oczywiście mowa o beczce małej nowej i krajowej.
Są to moje prywatne spostrzeżenia i chętnie podzielę się z szanownym gronem pomału :piwo:
nie pisząc całego referatu od razu.

Exon
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 18 paź 2017, 14:16
Re: Jak przygotować destylat do beczki dębowej.

Post autor: Exon »

Obiecanki cacanki !!!

Zaqs25
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 18 mar 2019, 08:29
Re: Jak przygotować destylat do beczki dębowej.

Post autor: Zaqs25 »

Witam. Ja też kupiłem nową beczkę dębową. Zrobiłem jak pisali. Najpierw wrzątek 48 h i dopiero destylat ok 50 koni. Czy coś z tego będzie ?? Nie lałem wina bo żona nie lubi posmaku owoców. Mam nadzieje ze nic nie zjeb....
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 kwie 2020, 15:51 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Jak przygotować destylat do beczki dębowej.

Post autor: Erazer »

Może trochę nie na temat, ale mam pytanie : Czy warto rozważyć zakup niewielkiej beczki w której ktoś już przetrzymywał swoją berbeluche ze trzy lata?? Czy w takie używane beczki lepiej się nie pakować, dołożyć i kupić nową?
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Jak przygotować destylat do beczki dębowej.

Post autor: Kamal »

Wtedy nie musisz jej specjalnie szykować (zalewać winem, lub alko, aby wydobyć taniny).
Na rynku możesz kupić beczki po tequili, winie, whisky, rumie. Więc wybór jest, kwestia ich wyeksploatowania. No chyba, że zalewasz i zapominasz na x lat. A i problem, są dużej pojemności, przeważnie 190L.
K.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 kwie 2020, 21:02 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”