Jak połączyć szybkowar z deflegmatorem?

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy

Post autor: Trener »

alik pisze:Dobra masz rację deflegmatory z wąskim gardłem są najlepsze, tak samo jak domyślne wypełnienie ze szklanych rurek. Polecajmy dalej takie rozwiązania :ok:
Nie. Lepiej pochwalmy się swoją nowo nabytą, teoretyczną wiedzą wyniesioną z forum.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
alembiki
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Jak połączyć szybkowar z deflegmatorem?

Post autor: Emiel Regis »

Problemy z zalewaniem szklanych deflegmatorów z wąskim gardłem dotyczyły popularnych zestawów deflegmator- odstojnik, kiedy ustawiano je w pozycji dwóch deflegmatorów, jeden nad drugim, bądź też ustawiano długie połączenie z chłodnicą, w którym zachodziło dodatkowe skraplanie oparów.

Duże grzanie nie spowoduje zalania, za to zmniejszy mini-refluks, jaki zachodzi na szklanych ściankach, czyli dojdzie do sytuacji wręcz odwrotnej.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

Autor tematu
szlaczek1984
30
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 4 paź 2013, 21:17
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jak połączyć szybkowar z deflegmatorem?

Post autor: szlaczek1984 »

Udało się zrobić.
Moją aparaturke możecie zobaczyć tutaj. Wszystko udało się zrobić tak jak planowałem i dzieki za rady :)
http://alkohole-domowe.com/forum/moja-n ... t9760.html
Awatar użytkownika

komar3
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 3 paź 2013, 12:16
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jak połączyć szybkowar z deflegmatorem?

Post autor: komar3 »

Drugi bezpiecznik można rozkręcić i zamontować w nim na teflonie lub silikonie termometr. Jest jeszcze trzeci bezpiecznik w postaci silikonowej czerwonej zaślepki pod pałąkiem zamykającym, na pewno zadziała w razie nagłego wzrostu ciśnienia.

elegands
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 21 paź 2013, 20:17
Podziękował: 5 razy
Re: Jak połączyć szybkowar z deflegmatorem?

Post autor: elegands »

Odświeżam i podpinam się. Pytanie najbardziej skierowane do Trenera: czy nie ma potrzeby podtrzymania/usztywnienia deflegmatora w szybkowarze, czy wystarczy jedynie wciśnięcie przez kawałek węża silikonowego?
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Jak połączyć szybkowar z deflegmatorem?

Post autor: Trener »

W przypadku deflegmatora z wąską szyjką, nie ma potrzeby usztywniania. Stoi sam po wciśnięciu w otwór po zaworku, w uszczelnieniu z wężyka silikonowego. Do tego od góry połączony jest z chłodnicą drugim, grubym wężykiem silikonowym, co dodatkowo podnosi stabilność deflegmatora. Należy tylko co parę procesów wymieniać uszczelkę na nową, bo potrafi przecierać się na ostrych krawędziach otworu.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”