Jak otrzymać/zrobić Whisky?

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

grychtwe
10
Posty: 12
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 07:46
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii

Post autor: grychtwe »

Witam kolegów. Ciekawe smaki są po drożdżach whisky od kol. 98%. Stosunek jęczmień i pszenica 80/20. Jestem mile zaskoczony smakiem po 4 tyg. mimo iż dodałem tylko dąb mocno palony. Rewelacja to zacier na samej kukurydzy. Po dodaniu aromatu whisky wszyscy byli w szoku jaki to oryginalny Jack Daniels w 2 tygodnie mi wyszedł :mrgreen: . Teraz będę kombinować na enzymach gorzelnianych bo te whisky trochę drogo wychodzą. Sprawdzę jakość na obu i się pochwalę. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2010, 18:37 przez Kucyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiono dodając polskie czcionki.
promocja

siara29
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 2 gru 2009, 12:38
Re: Jak otrzymać/zrobić Whisky?

Post autor: siara29 »

Koledzy myślę ze dobrym przykładem jak zrobić coś podobnego Jacka Danielsa znajdziecie na chomik cipro1 tam jest zamieszczony film jak powstaje szczegółowo prawdziwe whisky
http://chomikuj.pl/cipro1 folder filmy polecam mnie się już oświeciło w głowie pozdr

grychtwe
10
Posty: 12
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 07:46
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Jak otrzymać/zrobić Whisky?

Post autor: grychtwe »

Witam kolegów ...teraz mogę z całą pewnością stwierdzić że kompilacja enzymów drożdży red ethanol kukurydzy i dwukrotnie destylowanie na lm to jest to. Delikatny aromat kukurydzy, leżącej na debie mocno opiekanym przez minimum dwa tyg, robi wielkie wrażenie.

Perszing1800
30
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 20 sty 2011, 00:09
Krótko o sobie: Ufam tylko sobie;)
Ulubiony Alkohol: Moja;)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jak otrzymać/zrobić Whisky?

Post autor: Perszing1800 »

Jacka Daniels'a przepuszcza się przez warstwę węgla drzewnego klonowego,miał ktoś doświadczenia z destylatem zbożowym przepuszczanym przez węgiel drzewny??
Aktywny węgiel usuwa wszystkie posmaki ale drzewny hmm...

talib666
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2014, 18:42
Krótko o sobie: Mam na imię Damian. Interesuję się produkcją alkoholu od kilku lat. Zaczynałem od robienia domowego piwa, teraz przeniosłem się na destylacje.
Ulubiony Alkohol: Samogon mojej produkcji.
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: Jak otrzymać/zrobić Whisky?

Post autor: talib666 »

Witam,

Ja zrobiłem Whisky szkocką i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie odróżnia się od Whisky ze sklepu. Jeśli chcecie abym powiedział jak ją zrobiłem lub chcecie przepis to piszcie. Obawiam się, że ten temat już tu umarł. ;)
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Jak otrzymać/zrobić Whisky?

Post autor: Pretender »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”