Jak odbierać bimberek?

Technologia najprostszych nastawów opartych na cukrze.

Autor tematu
markus383
150
Posty: 186
Rejestracja: wtorek, 24 sty 2012, 10:59
Ulubiony Alkohol: piwo(szczególnie porter), whisky,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: markus383 »

Witajcie :)
Dziś wstawiłem 5 kg cukru, 12L soku jabłkowego(Riviva) i drożdże Turbo Fruit. Dopełnilem do ok. 27L wodą. BLG wyszło ponad 23.
Mam pytanie odnośnie samej destylacji. W jakich zakresach % odbieracie bimberek? Wystarczy 80-40% czy może poniżej 40%? Ma to być lekko smakowy bimberek na weselicho, raz pędzony z ewentualnie sokiem dolanym, aby otrzymać odpowiedni procent :) Będzie dojrzewał ok 1 roku i dwóch miesięcy, o ile nie wyjdzie mistrzowski :P Ma być jak na wesele, czyli lekko śmierdzący ;)

Pozdrawiam,
Mateusz :)
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: kmarian »

Tego typu trunki robię na CM z niewielkim refluksem, wypełnienie około 60 cm miedzi. Zawsze staram się odbierać tak, by średnia odebranego urobku miała moc około 85%. Jeżeli ma to mieć smrodek, to załóż niższy procent, Ty musisz zdecydować. Na wesele to tych nastawów musisz zrobić więcej, dojdziesz do wprawy.
Poniżej 40%, do następnej destylacji.

Ostatnio na nieco inny cel robiłem nastaw cukrowy. Destylowałem na CM tylko raz, starałem się uzyskać na początku powyżej 90%. Opinia degustatorów była taka, że jest "prima" i na pewno było destylowane jak nie 3, to na pewno 2 razy. :twisted:
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: Pretender »

Przy smakówkach jadę na zapach, nie sugeruję się temperaturami. Nie zrobisz dwóch identycznych nastawów, które bedziesz destylował w identycznych warunkach. Kolega wyżej poniżej 40 daje do następnej destylacji, ja nie raz już od 50 lub 60 odcinam. Nie ma reguły.

scrabie
100
Posty: 110
Rejestracja: czwartek, 14 sie 2014, 09:34
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: scrabie »

Zgodzę się z przedmowca, musisz po prostu smakować, czasami 80% jest dobre, czasami 70. Tylko i wyłącznie organoleptyka przy smakowych

Autor tematu
markus383
150
Posty: 186
Rejestracja: wtorek, 24 sty 2012, 10:59
Ulubiony Alkohol: piwo(szczególnie porter), whisky,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: markus383 »

Dzięki.
Nastaw ma już 5 BLG i powoli przymierzam się do odpalenia armaty :) Zrobię jeszcze ze dwa takie nastawy i jak będzie coś nie w porządku to będę drugi raz przeganiał :)
Awatar użytkownika

ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: ksiazemarek »

Witaj! Nie wiem jakiej konstrukcji posiadasz sprzęt, ale ja na swoim CM robię smakówki w jeden konkretny sposób. Mam precyzyjne regulowanie wody na deflegmatorze (deflegmator typu shotgun) zaworkiem więc nim steruję prędkością odbierania i mocą destylatu, po rozgrzaniu kotła ustawiam spokojne grzanie (taboret gazowy) i ustawiam zaworkiem prędkość odbierania przedgonu bardzo delikatnie po kropelce, jeśli na nos wyczuję już koniec przedgonowych smrodków wtedy przykręcam przepływ wody na deflegmator i odbieram dość szybkim tempem destylat o mocy 75-80% (obserwacja na papudze) nie schodzę poniżej 75%. Utrzymuję taki stan praktycznie do samego końca procesu, ponieważ według mnie najbardziej aromatyczny destylat pędzi się właśnie w okolicach 75-80%. No i ja zawsze puszczam po raz drugi parę w rury, ponieważ po jednym razie nie uważam tego produktu jako gotowego do spożycia, jest to jak dla mnie półprodukt, surówka jak spirytus gorzelniany niesmaczne po prostu. :womit:

Autor tematu
markus383
150
Posty: 186
Rejestracja: wtorek, 24 sty 2012, 10:59
Ulubiony Alkohol: piwo(szczególnie porter), whisky,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: markus383 »

Mam sprzęt identyczny jak z ponizszego linku tyle, że miedziany z wypełnieniem zmywakowym:
http://brokenoardistillingequipment.com ... ot-stills/

BLG nie zeszło do pożądanego poziomu(do wczorajszego wieczoru) i przez to będę musiał przesunąć zabawę o 2 tygodnie. Za to porządnie wyklaruje się :)
Awatar użytkownika

ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: ksiazemarek »

Nie no bracie na takim sprzęcie to obowiązkowo 2 razy musi być puszczone aby dało się spożywać :pije:
Radzę odbierać do 50% max do 40% przy pierwszym psoceniu reszty nie ciągnąć w ogóle bo według mnie szkoda gazu na grzanie i ciągnięcie pogonów.
Przy drugim pędzie daj spokojne grzanie i odbieraj dopóki smak i zapach będzie Ci odpowiadał.
Musisz się uzbroić w cierpliwość bo na tym sprzęcie i przy spokojnym grzaniu proces będzie trwał dość długo :D
Co do ostatnich BLG to spokojnie poczekaj bo jeśli % w nastawie jest dość wysoki to nie wszystkie grzybki wytrzymają a te najsilniejsze które jeszcze pracują powoli będą przerabiać cukier chyba, że wszystkie padną od % wtedy cukier nie spadnie :)

majsterspawacz
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 23:28
Podziękował: 3 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: majsterspawacz »

Kolego napisz co z tego wyjdzie ponieważ będę robił niedługo taki sam trunek też z soku riviva.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: rozrywek »

markus383 pisze:Witajcie :)
Dziś wstawiłem 5 kg cukru, 12L soku jabłkowego(Riviva) i drożdże Turbo Fruit. Dopełnilem do ok. 27L wodą. BLG wyszło ponad 23.
Mam pytanie odnośnie samej destylacji. W jakich zakresach % odbieracie bimberek? Wystarczy 80-40% czy może poniżej 40%? Ma to być lekko smakowy bimberek na weselicho, raz pędzony z ewentualnie sokiem dolanym, aby otrzymać odpowiedni procent :) Będzie dojrzewał ok 1 roku i dwóch miesięcy, o ile nie wyjdzie mistrzowski :P Ma być jak na wesele, czyli lekko śmierdzący ;)

Pozdrawiam,
Mateusz :)

Chcesz podać na weselu śmierdzącą berbeluchę, twierdząc że to będzie gościom smakować?
Pędzone jeden raz badziewie. Załamuję ręce.
Podaj nastaw, po co to w ogóle destylować?
Niestety nie otrzymasz odpowiedzi, tutaj o cięciu frakcji jest napisane wszystko, wystarczy poczytać, a ty wlazłeś z buciorami bez pukania zresztą i pytasz jak zrobić totalny syf i jeszcze podać to weselnym gościom.................

Ps: Dobrej jakości bimber ma delikatnie zalatywać bimbrem a nie śmierdzieć na kilometr.

Powinieneś automatycznie w szokujących tematach wylądować. Poczytaj sobie ten temat. Polecam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
markus383
150
Posty: 186
Rejestracja: wtorek, 24 sty 2012, 10:59
Ulubiony Alkohol: piwo(szczególnie porter), whisky,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: markus383 »

Przerobiłem nastaw i powiem, że spodziewałem się więcej z jabłka. Następny nastaw będzie z większą ilością soku. Teraz chyba dam ok. 18 L i zobaczymy.

Odbierałem od 80% do 60% i wyszło 2,2L 70% produktu ;)

Zrobię drugi nastaw, połączę i zobaczę czy będzie leciał drugi raz. Teraz jest chyba ok. Nie śmierdzi drożdżami.

UWAGA! :)
Pomiędzy procesami polecam przeczyścić wypełnienie ;) Ja tego nie zrobiłem i mam produkt o lekkim zapachu i posmaku whisky. Nie ma masakry, ale czuć. Pewnie bardziej doświadczeni to wiedzą, ale ja nie przewidziałem :P
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: Pretender »

Brawo Ty!! Dobrze, że sam doszedłeś do tego wniosku. A jak miało smakować, skoro dałeś wieceje wody niz soku? Zrób na samym soku, a cukru zdecydowanie mniej. Sok ma stanowić materiał główny, a nie pożywkę dla drożdży! Co do cięcia to tnij na zapach, nie sugeruj się woltażem.
Aha, nie mieszałbym w przyszłości obydwu destylatów.

Autor tematu
markus383
150
Posty: 186
Rejestracja: wtorek, 24 sty 2012, 10:59
Ulubiony Alkohol: piwo(szczególnie porter), whisky,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak odobierać bimberek?

Post autor: markus383 »

Po zabawach mogę powiedzieć jedno. Jest ogromna różnica po jednokrotnym procesie na destylatorze prostym oraz po jednym procesie na kolumnie z małym powrotem. Kolejne zabawy będę prowadził na kolumnie z małym refluxem. Odbierałem ok. 80-85% i wyszło ekstra. Polecam wszystkim, którzy chcą mały smrodek, ale także w miarę czysty produkt.

Czytałem od tamtego czasu forum, ale także trochę z własnego doświadczenia nauczyłem się sporo. Teraz pora na sezon nalewkowy i likierowy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy cukrowe”