jak oblicza się ilość wody do wina?

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Wonski31
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 paź 2017, 19:34
Podziękował: 1 raz

Post autor: Wonski31 »

Cześć wszystkim,
Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć jak oblicza się ilość wody i kiedy ją dodawać? W tym poradniku http://alkohole-domowe.com/forum/podsta ... t6449.html# jest fragment: "Zakładam, że sok nie jest (jak na maliny) bardzo kwaśny, pomiar daje 16 gram na litr i (5 Blg) 5 dkg cukru na litr. Dopuszczalny poziom kwasu 5 do 7 g/l, zróbmy 6 g/l, czyli całość muszę rozcieńczyć do ok 21,6 litrów. " Skąd wzięło się 21,6l ? Jak zostało to policzone?
I druga kwestia, jeśli już ustale ilość wody i cukru to wiem, że można dodać 2/3 planowanej ilości cukru przed fermentacją. A co z wodą? Też 2/3 planowanej ilości?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Ile wody?

Post autor: kmarian »

Pytasz "Skąd wzięło się 21,6l ? Jak zostało to policzone?"
Czytaj całościowo, w podanym poście rozważane jest 8 litrów soku malinowego o kwasowości 16 g/l.
Wald pisze: ... Zaplanowałem deserowe wino, nie za mocne, 14%, półsłodkie. Od razu przygotowujemy matkę drożdżową, wybrałem drożdże „Madera”. Po dwóch, trzech dniach, gdy MD jest gotowa, maliny na cedzak nad pojemnikiem. 3/4 soku spłynie samo. Resztę odciskamy. Teoretycznie powinno być 8 litrów soku.
Zakładam, że sok nie jest (jak na maliny) bardzo kwaśny, pomiar daje 16 gram na litr i (5 Blg) 5 dkg cukru na litr. Dopuszczalny poziom kwasu 5 do 7 g/l, zróbmy 6 g/l, czyli całość muszę rozcieńczyć do ok 21,6 litrów. ...
Drugie pytanie - druga kwestia - na koniec w fermentorze ma być obliczona ilość płynu. Jeśli z obliczeń wynika, że fermentować będziemy np. 30 litrów wina i w drugiej turze mamy dodać 5 kg cukru rozpuszczone w 2 litrach wody to, musimy tyle mieć w baniaku aby po dodaniu cukru z wodą (5 * 0,6 +2 = 5), w summie "pięć litrów", było te przykładowo planowane 30 litrów.
W przeciwnym razie teoria nie pójdzie w parze z praktyką.

Autor tematu
Wonski31
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 paź 2017, 19:34
Podziękował: 1 raz
Re: jak oblicza się ilość wody do wina?

Post autor: Wonski31 »

No dobra, 8l soku rozcieńczyć do 21,6l czyli wychodzi ok 13,6l samej wody. No i skąd się wzięło to 13,6?
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: jak oblicza się ilość wody do wina?

Post autor: kmarian »

Czysta matematyka → 8 x 16 /6 = 21,33333 litrów mieszaniny o zawartości kwasów 6 g/l. Różnica w ilości ~1/4 litra wynikła z (niekoniecznie błędu wpisu), można wlać do soku lub wypić na zdrowie. :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”