Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)

Podstawowe uwagi, spostrzeżenia i pomysły dotyczące procesu.

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: Brzydal »

walkman86 pisze:W tym sklepie wystarczy przeczytać na temat wypełnienia :ok:
Pseudo sprężynki pryzmatyczne.

http://destylownia.pl/index.php?route=p ... duct_id=73

Dlaczego na allegro brakuje dobrego sprzętu? A no bo musi kosztować. Nie każdego stać.

Przy wykonaniu dobrego sprzętu trzeba naprawdę się natrudzić.
Jak ja lubię słuchać narzekań konkurencji. Nie znoszę jednak jak uprawiają tani PR i marketing także tani. To działa na mnie jak płachta na byka. Dlatego Kol walkman86 piszecie nieprawe o konkurencji. Kupiłem sobie u nich chłodnice do chłodzenia odbioru z LM taka jaką chciałem, a nie jak proponowali jest zadowolony, spawy zrobione jak należy fachowo, świeci się jak nie powiem co u kogo. Niczego więcej od nich nie wymagam. Problem polega na tym, że trzeba wiedzieć co się chce, a jak klient jest nieświadomy to mu wcisną to co zbywa. Kupując samochód wiesz jaki chcesz mieć model, typ i rodzaj silnika nawet moc i kolor. Co stoi na przeszkodzie zrobić rozeznanie na temat kolumny. Jak to mówią zapomniał wół jak cielęciem był.
Wróć do swoich pierwszych postów i tematów to się dopiero uśmiejesz.
Nie jest prawdą, że dobry sprzęt musi kosztować, bo dla kogoś kto spawa to rybka czy pospawa tak czy inaczej ta sama rurkę. Gwarantuje Ci, że nie potrzeba więcej czasu by pospawać dobry sprzęt z tego co widać w ich ofercie, tylko klient musi wiedzieć czego chce. Cieszy mnie za to, ze na tym forum zmienił się klimat dla kolumn innych niż, zimne paluchy. Należy się przygotować, że na w związku z kiepska koniunkturą na rynku będzie pojawiać się coraz więcej takich co potrafią spawać a niekoniecznie maja pojecie o naszym hobby.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)

Post autor: Zygmunt »

Trzymajac sie terminologii motoryzacyjnej- oddasz samochod do mechanika, ktory jest specjalista w konkretnym problemie/marce, czy do Pana Grzesia, ktory przeciez tez jest mechanikiem i jak go poprowadzisz, to Ci dana rzecz naprawi?
Nie sztuka przedstawic komus projekt, bo jak spawacz ma wiecej niz miesiac doswiadczenia to Ci to pewnie pospawa. Chodzi o to, ze 90% ludzi kupujacych i uzytkujacych aparatury w Polsce nie ma pojecia co robi i jak moze ten proces usprawnic. Nie znaja podstaw procesu, wiec nie wiedza jak powinien wygladac sprzet. Kupuja wiec to, co jest ladnie opisane. A czlowiek ktory robi takie potworki nie ma pojecia, co spawa- chocby dlatego, ze jak sam piszesz pospawanie prawidlowego sprzetu nie jest duzo bardziej pracochlonne. A on i tak robi kolumny z odstojnikiem...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

boleczek36
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 25 sty 2010, 23:59
Re: Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)

Post autor: boleczek36 »

Witam. Jestem na tym forum kilkanaście miesięcy, jak ten czas leci. Też zakupiłem sprzęt z allegro i po poradach tego forum przerobiłem sprzęcik u sprzedającego zgodnie z wytycznymi jakie dostałem od użytkowników forum. I co? Rewelacja. Po co przerabiać, przed kupnem poczytać, nauczyć się obsługiwać sprzęt i cieszyć głowę :odlot: .Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lis 2011, 20:19 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spacja, polskie litery, kosmetyka tekstu

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)

Post autor: we125 »

Na allegro spotkałem kolumnę z zimnymi palcami rozmieszczonymi na całej długości kolumny. Jak zwróciłem uwagę sprzedającemu o błędzie konstrukcyjnym to mi odpisał "i co z tego, wiem o tym."
Awatar użytkownika

szeyker89
200
Posty: 244
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2011, 18:45
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)

Post autor: szeyker89 »

Niestety jak ktoś przed zakupem nie łyknie trochę wiedzy to można bardzo łatwo wyrzucić pieniądze w błoto. :(
Pozdrawiam szeyker89
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o destylacji”