Jabłkowica

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zygmunt pisze:Sonda sięga ok. 1-2cm powyżej środka 30l kega. Jeden centymetr odparowanej cieczy z kega to niecałe 1,2l płynu. Przelicz sobie ile musi odparować, żeby odsłonić sondę.
Wspawany, stalowy króciec portu mógłby być z powodzeniem 8-10mm krótszy i byłoby po sprawie. Tylko wtedy trzeba by było naciąć więcej gwintu. Panie Zygmuncie nie napisałem, że po odparowaniu części płynu np. pod koniec procesu, igła sondy termometru fruwa w lufcie. Napisałem, że nie jestem tego pewny. A to jest zdecydowana różnica.
Jak głęboko zanurzona jest sonda termometru szpilkowego w 30 litrowym kegu, przy wsadzie 25l ? I czy nie odsłoni się, gdy z 25l, 18% wsadu, odparuje już to co chcemy?
Pozdrawiam
promocja
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Jabłkowica

Post autor: kmarian »

defacto pisze: ... Jak głęboko zanurzona jest sonda termometru szpilkowego w 30 litrowym kegu, przy wsadzie 25l ? I czy nie odsłoni się, gdy z 25l, 18% wsadu, odparuje już to co chcemy?
Pozdrawiam
Zygmunt także nie pisał, że igła sondy fruwa w "dufcie". Podał jedynie sposób, jak obliczyć (sprawdzić) czy jeszcze jest w płynie. Dał odpowiedź na powyższe pytania.

Innymi słowy: 2 cm powyżej połowy kega daje nam około 17 litrów. 18 litrów to igła zanurzona jest 1 cm w płynie. Lejesz do kega na początek 27 litrów.
Musiałbyś oddestylować około 10 litrów płynu by się końcówka wynurzyła.
Ja to tak zrozumiałem. :twisted:

użytkownik usunięty
Re: Jabłkowica

Post autor: użytkownik usunięty »

Z tego wynika, że lejąc 25l płynu, sonda do polowy będzie zanurzona. No, to problem z głowy.
Nigdy tego nie sprawdzałem, ale uczynię to przy okazji najbliższego gotowania wody w tym kegu. :ok:
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Re: Jabłkowica

Post autor: użytkownik usunięty »

lesgo58 pisze: Jesli termometry pokażą 100°C to OK. Jesli inną wartość to musisz pamiętać różnicę i ją uwzględniać w trakcie normalnej pracy. To tak z grubsza.
Witam.
Z czystej ciekawości przeprowadziłem ten test i okazało się, że dopiero poziom 21l czystej wody, "dotknął" igłę termometru, a dolanie kolejnych 4l zalało sondę na wysokość ok.4cm.
Co do testu termometru i jego wskazań okazało się, że woda przy ciśnieniu atmosferycznym 962,5hPa-722mm Hg, wrzała w temperaturze 99.9*C.
Gdyby było np.1013hPa, to może wycisnąłbym 100*C, lecz w mieście, gdzie mieszkam, położonym ok.300m.n.p.m, nigdy nie miałem takiego ciśnienia, a barometr mam jeszcze z DDR-ów- stary ale jary.
Sądzę, że oba termometry tj. w kegu i głowicowo-10 półkowy są sprawne- pokazują identyczne wskazania.
Wrzenie utrzymywałem ok. 5minut.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”