Inna chłodnica do Aabratka

Budowa i eksploatacja chłodnic.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy

Post autor: aronia »

maniek86 pisze:małego keg-a czyli 20l
- przelicz sobie ile będziesz miał użytecznego urobku ze zbiornika i zrozumiesz dlaczego Ci doradzają keg min 30l.
maniek86 pisze:kolumna będzie fi 50 mm
- a tutaj się zastanów dlaczego większość sprzedawanych kolumn jest robiona z 60-tki
maniek86 pisze:zrobię sobie trzy typy kolumn.
- rób i 5 typów - tylko zapytam po co? Jeżeli przy budowie pomyślisz to możesz mieć prawie wszystkie typy w jednym aparacie, nawet bez podmieniania - choć i tak nie będą Ci wszystkie potrzebne.
maniek86 pisze:A pomysł taki podałem, gdyby ktoś był naprawdę zdesperowany to niech sobie wykorzysta. Forum jest po to żeby dzielić się pomysłami itd :respect:
- oczywiście po to jest, a użytkownicy z większym stażem po to, żeby te które nie mają sensu ekonomicznego/praktycznego itp "uwalić/gasić" już na starcie i nie naciągać niepotrzebnie na koszty nowych.
maniek86 pisze:Rurka 2 m długa fi 6mm jest za 27 funty wiec nie jest źle
- chyba żartujesz? Gotowy skraplacz do średnicy którą planujesz można kupić za 72 zł, a Ty chcesz za samą rurkę wydać ponad 150zł(kurs około 5,7) - wyhamuj trochę z budową, bo się okaże, że w "szale twórczym" wydasz więcej jak byś miał kupić gotowca. Działając z rozwagą możesz oszczędzić sporo funtów, które będziesz mógł wydać np. na dodatki o których pewno jeszcze nie zdążyłeś przeczytać.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: Lootzek »

aronia pisze:wyhamuj trochę z budową, bo się okaże, że w "szale twórczym" wydasz więcej jak byś miał kupić gotowca.
I te słowa aronii weź sobie najmocniej do serca, bo w stu procentach opisują moją "drogę przez mękę". Kombinując straciłem ponad rok czasu i sporo kasy a stanęło na aabratku od kolegi-konstruktora z forum. Sprzęt zrobiony wg moich życzeń, profesjonalnie i patrząc z perspektywy głupich pomysłów i wydatków, niedrogo ;)

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: boxer1981228 »

ramzol pisze: Swojego nie zmierzę bo jest już spakowany ale poproszę Boxera. Wychodzę z założenia że w wypadku chłodzenia lepiej mieć zapas ;)
Na mojej rudej jest nabity wymiar 53,6 x 1,2. Zmierzyłem suwmiarką wewnątrz i pokazuje 50,4 ale skraplacz z DN 12 wchodzi bez problemu a jak by go troszkę dokręcić to wchodzi leciutko. Jeżeli fi 50 będzie w środku to skraplacz z DN 12 bez problemu wejdzie. Właśnie sprawdziłem jeszcze na dość nietypowej rurze 49 mm i wszedł bez problemu i dokręcania. Zmierzyłem jeszcze skraplacz bez dokręcania ma 48,2 mm po, dokręceniu ma poniżej 48 mm.

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: maniek86 »

chyba żartujesz? Gotowy skraplacz do średnicy którą planujesz można kupić za 72 zł, a Ty chcesz za samą rurkę wydać ponad 150zł(kurs około 5,7) - wyhamuj trochę z budową, bo się okaże, że w "szale twórczym" wydasz więcej jak byś miał kupić gotowca. Działając z rozwagą możesz oszczędzić sporo funtów, które będziesz mógł wydać np. na dodatki o których pewno jeszcze nie zdążyłeś przeczytać.
tak 72 zł + wysyłka do Anglii wyjdzie okolo 150 zł ...czy może 140 zł ?
Bimber forever !!!
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: radius »

SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Aquila
50
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek, 6 paź 2014, 01:48
Podziękował: 106 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: Aquila »

Witam,
boxer1981228 pisze:Zmierzyłem jeszcze skraplacz bez dokręcania ma 48,2 mm po, dokręceniu ma poniżej 48 mm.
Moja rura KO 2" ma nadrukowany rozmiar 50,8mm x 1,65mm. Wnętrze rury powinno mieć (wyliczone) 47,5mm. Zmierzona miała 47,6 ale nie jest idealnie okrągła. Trzeba by więc ciut mocniej dokręcić skraplacz, ale powinien wejść.

Pozdrowienia

Aquila
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mówią, że życie zaczyna się po 40-stce. Ale to nieprawda. Zaczyna się po 50-tce. A najlepiej po dwóch...

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: aronia »

maniek86 nie drażnij mnie... Jak każdy element będziesz oddzielnie zamawiał - to owszem nie będzie to opłacalne... Ale wystarczy, że zrobisz listę rzeczy które potrzebujesz(na szybko: keg, grzałka, regulator, skraplacz - podejrzewam, że również zaworek i wypełnienie) i załatwiasz to 1 wysyłką. A jak zakupisz to u kogoś kto w tym siedzi to on na pewno nie raz wysyłał coś do tego kraju w którym przebywasz i z 1 wysyłką wyjdzie Cię taniej niż kupując każdy element na miejscu z przesyłką. A może jeszcze uda Ci się zamówić już złożony zestaw, żebyś sam się nie musiał z tym bawić.
P.S. A w wolnej chwili przeczytaj sobie dokładnie te 2 tematy w których piszesz - poszukaj tych informacji do których jesteś odsyłany, bo wygląda na to, że niektórych informacji nie przyjmujesz do wiadomości np. o powierzchni wymiany ciepła.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: boxer1981228 »

Oferowałem swojego miedzianego bokakoba fi 54 z regulatorem i wypełnieniem i takie tam a do tego po sąsiedzku ale kolega nie zainteresowany :)

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: maniek86 »

Do kolegi aronia:

Po pierwsze mowa była o wysyłce jednej rzeczy nie kilku.(a tak na boku znalazłem taniej niż 72 zł).

Po drugie z "inną chłodnica do aabratka" kombinowałem, ponieważ baniak miał być mały. Poza tym rozwiązanie na upartego jak sami stwierdziliście mogło by mieć zastosowanie. Tylko kto zapłaci rachunek za wodę? Mi rachunków proszę nie przysyłać. :lol:

Po trzecie to spawając sam mam pewność, że osłona argonu jest taka jak powinna.Może tego nie zrozumiesz ale nie zniósł bym myśli że psota która piję ja i bliskie mi osoby leci przez "osmolone" spawy.Tak wiem może i jestem na tym punkcie za bardzo przewrażliwiony ale spawy mają być takie jak "książka piszę". Przy czym nie twierdzę że nie ma prawidłowo wykonanych destylatorów,tym ostatnim zdaniem tego akapitu przejdę do kolejnego.

Po czwarte jest jeszcze satysfakcja z wykonanej pracy a koszta mogą nawet wyjść ciut większe.Ale satysfakcji i ubawu jak będę miał przy spawaniu mojego baniaka możesz nie zrozumieć.

Pozdrawiam i dziękuje za rady,tym czasem nie będę pisał abyś się nie drażnił :respect:
Bimber forever !!!
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: ramzol »

Pamiętaj kolego, że po cienkim lodzie chodzi się ostrożnie (zajrzyj na początek tematu i zobacz co chciałeś zrobić).
A żeby napić się dobrego/czystego to potrzeba czegoś więcej niż argonu.
Powodzenia życzę.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: maniek86 »

ramzol pisze:Pamiętaj kolego, że po cienkim lodzie chodzi się ostrożnie (zajrzyj na początek tematu i zobacz co chciałeś zrobić).
A żeby napić się dobrego/czystego to potrzeba czegoś więcej niż argonu.
Powodzenia życzę.
Czysty argon będzie a umiejętności w pędzeniu mam nadzieje sie nauczę,skoro piszecie "aabratek jest łatwiejszy w obsłudze.
Bimber forever !!!

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: aronia »

maniek86 pisze:Po czwarte jest jeszcze satysfakcja z wykonanej pracy a koszta mogą nawet wyjść ciut większe.Ale satysfakcji i ubawu jak będę miał przy spawaniu mojego baniaka możesz nie zrozumieć.
maniek86 ja nikomu roboty, czasu, ani pieniędzy które na to wyda nie zamierzam liczyć - chce robić sam dla własnej satysfakcji jego sprawa - jak się chce uczyć na swoich błędach, a nie czyichś to już nie moja brożka. Ja czerpię satysfakcję z innej części tego hobby(uprzedzając pomysły niektórych nie jest to konsumpcja :P ).
W kwestii spawania się nie wypowiadam, bo to nie moja dziedzina: nie spawałem, nie spawam i raczej nie będę tego robił - wolę to zlecić osobom, które mają już w tym większe doświadczenie.
maniek86 pisze:Poza tym rozwiązanie na upartego jak sami stwierdziliście mogło by mieć zastosowanie. Tylko kto zapłaci rachunek za wodę? Mi rachunków proszę nie przysyłać. :lol:
Mogłoby mieć jak byś my mieszkali z dala od miejsca gdzie można mieć coś lepszego(może bezludna wyspa) w podobnych kosztach albo nawet taniej... A co do rachunków to oczywiście, że do autora pomysłu: Nie ma tak, że jak nagrody, ordery i podziękowania to wtedy to "nasz pomysł", a jak
żale i pretensje to "ich". Trzeba brać odpowiedzialność za to co się piszę.
P.S. W żadnym wypadku Ci nie bronię pisać, bo tak to odebrałem:
maniek86 pisze:Pozdrawiam i dziękuje za rady,tym czasem nie będę pisał abyś się nie drażnił :respect:
Pisz ile chcesz i co chcesz(byle z sensem), ale nie zapomnij też przeczytać tego co inni piszą - wysyłają do jakiegoś tematu to tam zaglądnij i poszukaj tego co według nich jest tam wartościowe dla Ciebie. Wykażesz własną inicjatywę to inni pomogą - nie wykażesz to szybko możesz zostać sam ze swoimi problemami, bo niestety to nie restauracja i na tacy wszystkiego nie dostaniesz.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: Lootzek »

Panowie, nie nawracajmy kol. maniek86 na siłę :) będzie chciał, stać go i ucieszy, to polutuje sobie kolumnę choćby ze złota z katalizatorem ze srebra - też reaguje ze związkami siarki.
Jedyne co, to te "osmolone" spawy - przejrzyj galerie załączników choćby Kuli czy KS2507 i pokaż mi te osmalenia ;) Uwierz, partacze nie mają u nas łatwego życia i są szybko weryfikowani przez społeczność forum. :) Ale jeśli masz możliwość i chęci, rób śmiało sam, jedynie przejrzyj tematy o danych elementach dlaczego są takie a nie inne, dlaczego dany "cuś" jest tu a nie gdzie indziej, bo jest to wynik lat prób, doświadczeń z użytkowania i wiedzy.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: rozrywek »

Czysty argon będzie, a umiejętności w pędzeniu mam nadzieje sie nauczę, skoro piszecie "aabratek jest łatwiejszy w obsłudze.
Łatwiejszy w obsłudze jest CEP. Takie cuś do młócenia. Koledzy się starają ci dobrze podpowiedzieć a ty to wszystko zwyczajnie olewasz. Jak myślisz ile kolega Aronia przepuścił zacierów, nastawów do tej pory? A stara się tobie pomóc, dyskusja bezcelowa. Do naszego hobby trzeba mieć pasję, szacunek oraz co najważniejsze cierpliwość.
To co jest łatwiejsze w obsłudze?

Ps: a miałem być ten dobry....wyszło jak zawsze.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: maniek86 »

Lootzek pisze: Jedyne co, to te "osmolone" spawy - przejrzyj galerie załączników choćby Kuli czy KS2507 i pokaż mi te osmalenia ;)
maniek86 pisze:. Przy czym nie twierdzę że nie ma prawidłowo wykonanych destylatorów.
Proszę czytać ze zrozumieniem. Poza tym jak Ci je mam pokazać? Przecież chodzi mi o wewnętrzną stronę, tam gdzie "produkuje się" dobroć.

Koledzy jak będę składał już kociołek to będę to robił według sprawdzonego projektu. Tak jak w pracy według rysunku technicznego, który wykonał inżynier. W tym wypadku Wasze sprawdzone projekty i innych forumowiczów. Ale jak już pisałem lubię kombinować i szukać nowych rozwiązań.Co nie znaczy że będę je wykorzystywał do budowy.
rozrywek pisze:
Czysty argon będzie, a umiejętności w pędzeniu mam nadzieje się nauczę, skoro piszecie "aabratek jest łatwiejszy w obsłudze.
Łatwiejszy w obsłudze jest CEP. Takie cuś do młócenia. Koledzy się starają ci dobrze podpowiedzieć a ty to wszystko zwyczajnie olewasz. .
Cep mi się nie podoba, za to aabratek tak. Poza tym nie pokrzykuj na mnie (dużymi literami)
Bimber forever !!!

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: aronia »

maniek86 pisze:Proszę czytać ze zrozumieniem. Poza tym jak Ci je mam pokazać? Przecież chodzi mi o wewnętrzną stronę, tam gdzie "produkuje się" dobroć.
Jak pokazać spawy wewnątrz mhm... Można np. przeciąć gotowy wyrób na pół i zrobić fotkę poglądową dla klientów. Jeżeli napiszesz, że ktoś czegoś takiego nie zrobił(bo po co - przecież to strata materiału) to dasz wyraz tego, że sam nie czytasz uważnie tego co się do Ciebie pisze lub nie chce Ci się wysilić i poszukać po wskazówkach które dostajesz. Tak, że życzę powodzenia w budowie - sam chętnie obejrzę Twoje dzieło.
P.S. I mógłbym w tym miejscu wstawić link do aukcji z takimi zdjęciami - ale jeśli sam je widziałeś to nie potrzebujesz, a jeśli nie to myślę, że "wjechałem" Ci na ambicje i sam znajdziesz...

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: maniek86 »

aronia pisze:
maniek86 pisze:Proszę czytać ze zrozumieniem. Poza tym jak Ci je mam pokazać? Przecież chodzi mi o wewnętrzną stronę, tam gdzie "produkuje się" dobroć.
Jak pokazać spawy wewnątrz mhm... Można np. przeciąć gotowy wyrób na pół i zrobić fotkę poglądową dla klientów. Jeżeli napiszesz, że ktoś czegoś takiego nie zrobił(bo po co - przecież to strata materiału) to dasz wyraz tego, że sam nie czytasz uważnie tego co się do Ciebie pisze lub nie chce Ci się wysilić i poszukać po wskazówkach które dostajesz. Tak, że życzę powodzenia w budowie - sam chętnie obejrzę Twoje dzieło.
P.S. I mógłbym w tym miejscu wstawić link do aukcji z takimi zdjęciami - ale jeśli sam je widziałeś to nie potrzebujesz, a jeśli nie to myślę, że "wjechałem" Ci na ambicje i sam znajdziesz...

Ahaha od tego to jest kamera,mała wejdzie wszędzie,nic nie trzeba ciąć. Nazywamy to "małym koszmarem". Spaw moze wyglądać z wierzchu powiedzmy dobrze a w środku moze byc gorzej. Po niektórych juz z wierzchu widomo jak to wyglada w środku.
Napisze raz jeszcze:nie twierdze ze wszystkie sa do d...py. Te proponowane na forum z zaworami,otulinami itd wypadają fajnie. Ludzie ja to tylko chce zrobic sam.Jak znajdę czas to wstawię kilka zdjeć ze spawami, których nie chciałbym nabyć.

Kolego Aronia napisz lepiej jak wysoka tamę zrobic w aabratku jak fi rury to 50 mm...? 10 mm 15 mm?
Bimber forever !!!

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: boxer1981228 »

Jak planujesz odbiór tylko przez głowicę to jeziorko im mniejsze tym lepsze.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: ramzol »

Aronia kiedy zrobiłeś inżyniera?? Nic nie postawisz z tej okazji ?? :lol:

Kolego przecież to jest takie proste, wystarczy wziąć kawałek blaszki wspawać (spawać umiesz ) i gitara. Jak nie zadziała :shock: to pociąć i spróbować jeszcze raz. Albo poprosić inżyniera o rysunek.
No jest jeszcze możliwość użycia narzędzia w górnym prawym rogu ;)
Spróbuj naprawdę warto ;)

Ps.
Też poczekam na zdjęcia ;) i po roku użytkowania wrzuć filmik z tej kamerki.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: aronia »

W świetle tego:
maniek86 pisze:Ludzie ja to tylko chce zrobic sam.
gdybym zrobił to:
maniek86 pisze:Kolego Aronia napisz lepiej jak wysoka tamę zrobic w aabratku jak fi rury to 50 mm...? 10 mm 15 mm?
to po 1. odebrałbym Ci satysfakcje z samodzielnego poszukiwania tej i kolejnych informacji(w prawym górnym rogu jest wyszukiwarka), a po 2. ja nie spawam, więc nie wiem czy przyjmiesz rady od kogoś kto się na tym nie zna(jaki prąd ustawić itp.), ale może się ktoś znajdzie kto udzieli Ci takiej fachowej informacji.
P.S. Ja z poradami poczekam na jakieś efekty Twoich samodzielnych prac i poszukiwań interesujących Cię zagadnień, bo i tak masz w poważaniu to co piszę(podejrzewam, że nie poszukałeś tego zdjęcia przeciętego elementu).
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: HomoChemicus »

Tylko, że argon argonem, ale wytrawić i tak trzeba.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

Autor tematu
maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Inna chłodnica do Aabratka

Post autor: maniek86 »

aronia pisze:W świetle tego:
maniek86 pisze:Ludzie ja to tylko chce zrobic sam.
gdybym zrobił to:
maniek86 pisze:Kolego Aronia napisz lepiej jak wysoka tamę zrobic w aabratku jak fi rury to 50 mm...? 10 mm 15 mm?
to po 1. odebrałbym Ci satysfakcje z samodzielnego poszukiwania tej i kolejnych informacji(w prawym górnym rogu jest wyszukiwarka), a po 2. ja nie spawam, więc nie wiem czy przyjmiesz rady od kogoś kto się na tym nie zna(jaki prąd ustawić itp.), ale może się ktoś znajdzie kto udzieli Ci takiej fachowej informacji.
P.S. Ja z poradami poczekam na jakieś efekty Twoich samodzielnych prac i poszukiwań interesujących Cię zagadnień, bo i tak masz w poważaniu to co piszę(podejrzewam, że nie poszukałeś tego zdjęcia przeciętego elementu).
Oczywiście że szukałem ale chciałem poznać Twoja opnie. Refluks dają na różnej wysokości, ja znalazłem informacje 8-12 mm.
boxer1981228 pisze:Jak planujesz odbiór tylko przez głowicę to jeziorko im mniejsze tym lepsze.
Boxer radzi jak najmniejsze.
Bimber forever !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chłodzenie”