Ilośc drożdży a fermentacja

Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...

Autor tematu
Vegeta
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 9 cze 2016, 15:41

Post autor: Vegeta »

Witam.
Doświadczenie z alkoholami domowymi mam słabe i wyłącznie w teori. Mimo to postanowiłem stworzyć coś sam i na pierwszy strzał, stawiam na cydr. Kupiłem cały osprzęt do domowej produkcji i niebawem zaczynam, jednak nurtuje mnie pytanie, a właściwie dwa i postanowiłem skorzystać z pomocy doświadczonych domowych producentów. Pytana:
1. Czy mając drożdże z pożywka specjalne do cydru na 25/30l moge użyć je wszystkie na zaledwie 10l cydru który chce zrobić? Czy czas fermentacji zwiększy sie?
2. Chce zrobić gazowany cydr z jabłek (soku wyciśniętego z nich) postanowiłem fermentować go 12dni następnie przelać do butelek dodając cukier i trzymać jeszcze 5/7dni. Wystarczy by cydr osiagnął swój "max"?
koncentraty wina

darku
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 22 gru 2015, 09:54
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: darku »

Vegeta pisze: 1. Czy mając drożdże z pożywka specjalne do cydru na 25/30l moge użyć je wszystkie na zaledwie 10l cydru który chce zrobić? Czy czas fermentacji zwiększy sie?
Możesz, ale czy warto? Lepiej trzymać się zaleceń, zwłaszcza, że zbyt duża ilość pożywki nie wpływa pozytywnie na aromat gotowego produktu. Ostatnio spotkałem się nawet z teoriami, że lepiej dać mniej niż więcej w przypadku cydru. Znam osoby co dają 1/3 tego co zaleca producent. Na początek najlepiej trzymać się instrukcji producenta i z czasem wypracować swoją taktykę.
Vegeta pisze: 2. Chce zrobić gazowany cydr z jabłek (soku wyciśniętego z nich) postanowiłem fermentować go 12dni następnie przelać do butelek dodając cukier i trzymać jeszcze 5/7dni. Wystarczy by cydr osiagnął swój "max"?
Niczego nie fermentuje się na czas. Mając doświadczenie i więcej danych (BLG, temperaturę fermentacji) można spróbować oszacować czas fermentacji. Ogólna zasada jest taka, fermentujemy do momentu, aż skończy fermentować! Po fermentacji można mu dać jeszcze chwilę poleżakować. Zbyt wczesne zabutelkowanie fermentującego jeszcze cydru prowadzi do granatów.

Pepik_83
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 12:12
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Pepik_83 »

Witam.
Jestem nowy na forum więc podepnę się do tematu ponieważ nie chcę zaśmiecać forum, a kwestia bardzo podobna.

Chciałbym po raz pierwszy zrobić cydr. Na pierwszy raz pójdzie z kartonika. Ponieważ ma być to tylko próba to nastaw będzie 4l w gąsiorku 5l. Nie chcę inwestować w nic większego dopóki nie będę wiedział, że mnie to wciągnie, a gąsiorek mam z produkcji nalewek.

Pierwszy problem dotyczy oczywiście drożdży. O ile pożywkę wiem, że mogę podzielić proporcjonalnie do ilości nastawu (informacja na opakowaniu) to na drożdżach jest napisane, że są na 5-25l nastawu. I dzielić ich nie można. Co się stanie jak użyję takiej ilości drożdży?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: rozrywek »

Pepik, dzielić drożdży nie można z dwóch powodów:
1) producent wolałby abyś wpakował całą paczkę i kupił następną.
2)producent obawia się iz otwarty produkt długo nie poleży, i klient będzie miał pretensje o wadliwość towaru
Tak offtoppowo rzecz ujmując.
Drożdże MOŻNA DZIELIĆ, należy to robić umiejętnie, oraz najlepiej wykorzystując całe opakowanie od razu, np: na pare mniejszych nastawów.
Co się stanie jak <> proporcje? przy pomniejszeniu poczekasz miesiąc na koniec fermentacji, przy wielokrotności, nie zdążysz obejrzec wiadomości, jak grzybki zjedzą wszystko, przypuszczam że z podłogi, bo nie ma opcji aby to nie wykipiało, proponuję nastawiać w wannie.

Rozbieżności typu 5-25L są zbyt duże, rozumiem producenta który podaje konkretne optymalne parametry: 21L wody 7 cukru i opakowanie drożdży.
Jedyne co możesz uczynić to przekonać się na własnej skórze, jaka proporcja jest właściwa, wsyp 1/4 i zobacz jak zadziała. Ad hoc to można dziewke z czworaków zbrzuchacić. Powodzenia.....z nastawem, nie z dziewką.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

MaciejZZadupia
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2016, 00:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) z zadupia;)
Ulubiony Alkohol: Gin
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: MaciejZZadupia »

4 litry soku z jabłek "z kartona" byle by był 100% sok, może być z koncentratu
100gram cukru
Tanina albo kubek mocnej herbaty długo parzonej z 5 torebek
Drożdże te z saszetki na 5-25litrow można podzielić powiedzmy na dwie części.
Mniej drożdży ( wolniejszy proces bo drożdże muszą się namnozyc) ale też wolniejszy proces = więcej smaku.

Zapakować do gąsiorka 5 litrów, zatkać korkiem z rurką fermentacyjną. Można postawić w wannie albo dużym wiaderku w razie gdyby wykopali.
Jak przefermentuje i wyklaruje można rozłam do butelek (byle by mocnych czyli po piwie i kapslownica) dodając płaską łyżeczkę cukru do każdej celem "nagazowania" cydru.
Odstawić na 3 tygodnie w letnie lub ciepłe miejsce żeby się "nagazowało" , schłodzić dobrze przed podaniem.

Maciej Z Zadupia

Pepik_83
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 12:12
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Pepik_83 »

Drożdże o których mowa to tokay22. Na opakowaniu jest napisane żeby zrobić matkę na 3-4 dni przed nastawem. Czy mogę je wsypać bezpośrednio do nastawu? Czy lepiej jednak pozwolić żeby wystartowały wcześniej?
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: JanOkowita »

@Pepik_83 Akurat te drożdże możesz podzielić, zadbaj aby po otwarciu torebki zamknąć ją hermetycznie (np. woreczek strunowy) i przechować w suchym miejscu.
@rozrywek - wytłumacz człowiekowi co to są "czworaki", bo ja to wiem, ale młodzi niekoniecznie :)
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Pepik_83
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 12:12
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Pepik_83 »

Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie użyję połowy drożdży . A wsypać je bezpośrednio do gąsiorka czy robić najpierw matkę i później to wlać do soku?

JanOkowita co to są czworaki to ja wiem. Widać nie jestem już taki młody. No chyba, że duchem. :)
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: JanOkowita »

Jak już nie jesteś taki młody to powinieneś to wydedukować jak Adam Słodowy.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Lis098 »

Ja jestem młody a w czworakach to się moi rodzice chowali. 89 r

:D

Pepik_83
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 12:12
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Pepik_83 »

No to widocznie inne skojarzenia mamy. Ale dość offtopu.
To jak to z tymi drożdżami? Wystartują same czy lepiej uwodnić?

meping
20
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 14 lis 2016, 20:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 11 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: meping »

Czy podzielisz, czy nie, trzeba je wstępnie namnożyć... ;)

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam
meping

Pepik_83
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 12:12
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Pepik_83 »

Dziękuję za konkretną odpowiedź.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: rozrywek »

Pepik, Zawsze, podkreślę, zawsze namnożyć.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

meping
20
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 14 lis 2016, 20:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 11 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: meping »

rozrywek pisze:Pepik, Zawsze, podkreślę, zawsze namnożyć.
Jeśli używa się drożdży wymagających namnażania, a kolega pisał o drożdżach Tokay22 - to drożdże Zamoyskiego, wymagające namnażania. Jeśli kolega jest niecierpliwy, to niech poszuka odpowiednich drożdży aktywnych. Te wsypuje się do wody na 20 minut i potem siup do gąsiora. Problemem jest to, że jeszcze mało jest informacji które do czego... Ale ostatnio powoli się do nich przekonuję... ;)

Pozdrawiam
meping
Pozdrawiam
meping

Pepik_83
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 12:12
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Pepik_83 »

Meping cierpliwości mi nie brakuje. :)

A zapytam jeszcze tak. W większości przepisów w internecie mówią żeby matkę robić z 250ml soku i 250ml wody. Jeżeli chcę zrobić matkę z połowy opakowania (ok. 3,5g) to zmniejszać ilość płynów i innych składników o pół czy to już nie będzie miało większego znaczenia?
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: kmarian »

Tych drożdży nie dziel. Koszty Cię nie zrujnują.
Po to się namnaża w małej ilości płynów, by ich było tyle co trzeba. Ja nigdy nie dzielę :twisted:

Pepik_83
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 12:12
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Pepik_83 »

W małej ilości płynów to znaczy w jakiej?

Nie chcę dzielić ze względu na koszty. Boję się tylko, że jak dam całą paczkę to później cydr będzie "jechał" drożdżami.

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Ryba64 »

O ile się orientuję to taka paczuszka drożdży tokay22 kosztuje ok.1,40 zł. O takie koszty chodzi?
Lubię to co naturalne
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: kmarian »

Ja rozrabiam w butelce 1/2 litrowej. Na balony od 5 do 25 litrów wystarczy. Płynu jest około 2/3 butelki.
Nie obawiaj się drożdży na starcie. Po fermentacji burzliwej i delikatnym klarowaniu, zlej z nad osadu. Pozostaw do dalszego klarowania. To spóźnione lewarowanie z nad osadu może wnieść posmaki i zapachy niepożądane.

meping
20
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 14 lis 2016, 20:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 11 razy
Re: RE: Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: meping »

Pepik_83 pisze:W małej ilości płynów to znaczy w jakiej?

Nie chcę dzielić ze względu na koszty. Boję się tylko, że jak dam całą paczkę to później cydr będzie "jechał" drożdżami.
Nie będzie. One i tak w nastawie mnożą się jak głupie... ;)

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam
meping

Pepik_83
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 12:12
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: Pepik_83 »

Ryba64 powtórzę jeszcze raz... nie chodzi o koszty.

Ja planuję (a lubię mieć wszystko wcześniej zaplaniwane) dać do 1/2 litrowej butelki 125ml soku, 125 ml wody, łyżeczkę cukru i szczyptę pożywki dla drożdży.

I tu mam problem czy dać całą paczkę tokay czy pół. Wiem, że cała paczka jest na 5-25l. Ale ja będę lał 4 - 4,5l soku.

lecze
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 21 paź 2016, 09:55
Krótko o sobie: Badacz tradycyjnego smaku :)
Ulubiony Alkohol: Wino, nalewki
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: lecze »

Wtrącę się - nigdy nie dzieliłem drożdży winiarskich wymagających MD i z tego co kojarzę, to raczej takie postępowanie jest niezalecane. Nawet jak robiłem nastaw na 10 l, a drożdże były na 25 l to sypałem całą paczkę. Tak jak ktoś wspomniał wyżej, problem drożdżowego posmaku to kwestia słabego klarowania i przetrzymania nad osadem.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Ilośc drożdży a fermentacja

Post autor: rozrywek »

3 strony postów o 4L.........nie 400, 4L soku, i o robieniu MD. Pepik, zrób MD z całej paczki, wieczorem. rano wlej połowę, dla pewności aby nie wykipiało, jak zacznie pracować, wlej resztę jeśli chcesz, i ludziska na litość boską, naprawdę nie możecie prostej sprawy zrobić sami? spróbować? Starożytni robili wino, a neta nie mieli, a tu? dać wody 200ml, czy 215ml? a łyżeczkę cukru zwykłą czy taką z górka?
To jakiś żart?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cydr”