Znaleziono 900 wyników

autor: herbata666
czwartek, 18 sty 2018, 23:13
Forum: Kotły
Temat: Silikonowy płaszczyk dla Czerwonej Lolli
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 3517

Re: Silikonowy płaszczyk dla Czerwonej Lolli

A płaszcz Czesławie czym masz zalany ??
czwartek, 18 sty 2018, 22:41
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie
Odpowiedzi: 111
Odsłony: 42802

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

olo 69 pisze:Co prawda było to dawno temu, ale piłem różne i polecam szczególnie AMBROSIA SCOTCH WHISKY.

Dokładnie i PRESTIGE AMBROSIA FRENCH BRANDY
Dwie najlepsze zaprawki jakie próbowałem z kilkudziesięciu rodzajów.
czwartek, 18 sty 2018, 22:27
Forum: Kotły
Temat: Silikonowy płaszczyk dla Czerwonej Lolli
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 3517

Re: Silikonowy płaszczyk dla Czerwonej Lolli

Na obecną chwilę, każdy kto planuje pracę na gęstych wsadach typu pulpy (bardzo geste pulp) czy zboża powinien od razu zaplanować mocowanie i umiejscowienie mieszadła, dodatkowo oczywiście musimy myśleć tylko o zbiorniku w płaszczu. Wszyscy którzy piszą że da się gotować zboża wraz z młótem bez cent...
wtorek, 16 sty 2018, 21:38
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Domowe spawanko :D
Odpowiedzi: 412
Odsłony: 68606

Re: Domowe spawanko :D

herbata666 widzę, że wziernik w zbiorniku raz umieściłeś w górnej pokrywie, a kolejnym razem w bocznej ściance na samej górze. Możesz coś napisać o tym, bo nie wiem na które rozwiązanie się zdecydować. Zależy czy z płaszczem czy bez, jeżeli bez płaszcza to wziernik idzie na bok zbiornika i służy ja...
niedziela, 14 sty 2018, 18:49
Forum: Problemy i pytania
Temat: Budowa pierwszego destylatora
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 1674

Re: Budowa pierwszego destylatora

Jeden z najlepszych zaworków na rynku :
http://stalowkasklep.pl/zaworek-precyzy ... p-805.html
sobota, 13 sty 2018, 18:57
Forum: Kolumny półkowe
Temat: Kolumna półkowa
Odpowiedzi: 860
Odsłony: 113448

Re: Kolumna półkowa

Dokładnie tak jak napisał Kolega Pretender, w bardzo łatwy sposób możemy wykonać odbiór z każdej półki plus dochodzi pomiar na każdej półce, oraz w bardzo szybki sposób możemy złożyć 3-4-5-6-7-8-9-10 półek, możemy zrobić z niej kolumnę hybrydową do spirytusu czyli zbiornik-bufor-półki-zasyp-odbiór-p...
sobota, 13 sty 2018, 14:31

Andrzej (Akas) napracował się niemiłosiernie, jak by nie patrzeć to czasowo wychodzi trzy razy tyle pracy, ale efekt jest powalający [emoji41].

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sobota, 13 sty 2018, 05:11

Pięknie Ci to wyszło Adamie :D, na pewno będziesz zadowolony z działania.

Wrzucę coś z mojej i Andrzeja stajni :D.

Półkowa w stali, pomiar temperatury na każdej półce i ewentualnie możliwość odbioru z każdej półki, całość wykonana na lustro po elektropolerowaniu. Wykonanie Akas.
piątek, 12 sty 2018, 02:17

He, nawet nie pomyślałem w tej formie o 500+, całkowita wysokość może wynosić nawet około 600cm.
czwartek, 11 sty 2018, 22:34

Mam w pomieszczeniu 238cm, czyli powoli zbliżasz się Piotrku do ideału :hahaha: Bardzo fajny sprzęcik :ok: Na prawdę ma 239cm plus jak by wkręcił nóżki to by weszła :D, każdy destylator budowany przez nas jest dokładnie dostosowany do wysokości lokalowych inwestora. Spokojnie możemy zbudować w pełn...
czwartek, 11 sty 2018, 20:40

Jako, że ostatnio święta oraz niestety 2 tygodnie leżenia spowodowane dość mocną infekcją (słabo się nacierałem od wewnątrz), to nic nie było wrzucane ;(. Ale w dniu wczorajszym skończyliśmy robić nasz standard już chyba w wersji ostatecznej zbiornika i kolumny. Dane sprzętu : -Zbiornik 70l (grzanie...
sobota, 6 sty 2018, 22:22
Temat: Cięcie szkła borokrzemowego
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 292

Re: Cięcie szkła borokrzemowego

Dokładnie tak jak radzi Marek. Jeżeli jednak masz dostęp do rur po kolektorach słonecznych lub jakieś inne źródełko to pobawić się zawsze można. Ja osobiście używam rur na wzierniki 360, ze ścianką 5mm, więc ciężko widzę cięcie takiej ścianki w domowych warunkach.
sobota, 6 sty 2018, 21:34
Temat: Cięcie szkła borokrzemowego
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 292

Re: Cięcie szkła borokrzemowego

Nieopłacalne, koszt uszkodzonych rur będzie przewyższał koszt cięcia w profesjonalnej firmie.
Lub można i tak :
https://www.youtube.com/watch?v=iIjRroAhnR0
sobota, 6 sty 2018, 21:25
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Jaki pierwszy destylator na początek
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 2093

Re: Jaki pierwszy destylator na początek

Jeżeli cukier to według mnie tylko kolumna i do tego właśnie keg oraz grzanie elektryczne, to taka podstawa. Ale czytając niektóre wywody, szczególnie typu : Bo w biedronce jescze nie było, jak rzucą to zobaczysz. Chyba Kolega dostał w głowę od kobity właśnie taką miedzianą patelnią :D, że taki hard...
sobota, 6 sty 2018, 14:10
Forum: Projekty aparatur
Temat: Nowa kolumna OLM
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 1393

Re: Nowa kolumna OLM

Właśnie wstałem :D, dokładnie jestem od tygodnia chory i całe noce na gorączce nie śpię. Chyba muszę więcej się nacierać od środka :D.
sobota, 6 sty 2018, 03:55
Forum: Projekty aparatur
Temat: Nowa kolumna OLM
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 1393

Nowa kolumna OLM

Rysunków nie mam, ale zadzwoń do mnie jutro to wszystko od A do Z wytłumaczę, kilkadziesiąt takich głowic wykonałem w średnicy od 60,3-104mm (w 104 poszło 18 metrów karbowanki dn 12). Pozdrawiam Piotrek 501-050-098 Ps. Dwa stany to zbędny i pracochłonny bajer, jeżeli używamy czy to OLM lub OVM, to t...
czwartek, 4 sty 2018, 22:52
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.
Odpowiedzi: 101
Odsłony: 3823

Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

Też sam się troszkę zapędziłem w Twoim kierunku kolego Rastro, było to nie potrzebne z mojej strony. Może ochłońmy trochę i dajmy szansę zaprezentować sterownik autorowi tematu. Może któryś z kolegów moderatorów, wyrzucił by 80% niepotrzebnej przepychanki słownej z tego tematu do kosza. Bo ktoś zain...
czwartek, 4 sty 2018, 22:11

Jednak jak się zastanowić i poszukać po forum to jest tak: Jak się pojawia pytanie co warte są sprężynki od X to zaraz się pojawia opinia że są be bo te od Y są absolutnie najlepsze (jak znam życie różnica jest między nimi minimalna albo i żadna, nie wiem nie sprawdzałem i nie mam zamiaru, wątpię ż...
czwartek, 4 sty 2018, 18:20

Jako że leże chory w łóżku, mam troszkę więcej czasu na przeglądanie forum i widzę że ostatnimi czasy, każda inicjatywa (nie rozważam tu czy słuszna czy nie, bo nie o to w tym chodzi) rozwoju w naszym hobby jest od razu "pozytywnie przyjmowane", z ogólnym zaciekawieniem, w bardzo miłej atm...
wtorek, 2 sty 2018, 12:11
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Wydajność aabratka 63 mm
Odpowiedzi: 82
Odsłony: 15062

Re: Wydajność aabratka 63 mm

Leżąc w chorobie, czytam sobie na spokojnie forum i nie rozumiem po co odbierać na VM jak się ma OVM-a, trochę to nie logiczne, nawet przy szybkim odpędzie, podstawa to bufor nad odbiorem i separacja przedgonu w głowicy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wyszukiwanie zaawansowane