Znaleziono 179 wyników

autor: grzewo1
poniedziałek, 15 cze 2015, 09:06
Forum: Po Godzinach
Temat: Opole 2015
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4888

Re: Opole 2015

Orzesz ku... jak dobrze ,że nie miałem czasu na oglądanie. Na pewno to wina tuska i reszty platfusów.
autor: grzewo1
środa, 15 kwie 2015, 08:31
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10261

Re: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia

Ja mam dwa zabezpieczenia. Pierwsze elektroniczne na bazie termostatu z ds-em przyklejonym do chłodnicy w połowie jej długości i drugie to
przewód pneumatyczny podłączony do portu w chłodnicy i wyprowadzony na zewnątrz budynku. Myślę ,że to wystarczy aby spać spokojnie.
autor: grzewo1
poniedziałek, 9 lut 2015, 09:00
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Wypełnienie kolumny abratek tytanem
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3351

Re: Wypełnienie kolumny abratek tytanem

Pisałem kiedyś o warsztacie ślusarskim gdzie kolumny CM wypełniali wełną tytanową. Zapach świeżej śliwowicy był obłędny.
autor: grzewo1
poniedziałek, 19 sty 2015, 21:01
Forum: Po Godzinach
Temat: Nie potrafię rzucić palenia
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 17185

Re: Nie potrafię rzucić palenia

Ja nie palę od 3 miesięcy. Wczesniej wiele razy próbowałem rzucić , ale efekt był mizerny. Może to śmieszne ale tym razem nie miałem zamiaru rzucić i jakoś samo tak wyszło. Siedząc kiedyś na tronie przeglądałem jak zwykle prasę . W jednej z gazet natknąłem się na promocję Tabexu. Zażartowałem sobie ...
autor: grzewo1
piątek, 16 sty 2015, 20:01
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 104089

Re: Regulator mocy grzałki

no to jak tak mówisz to spoko :)
autor: grzewo1
piątek, 16 sty 2015, 18:29
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 104089

Re: Regulator mocy grzałki

Na maxa? Taka temp jest przy grzałce 2kW zmniejszonej o 10 %. Więc myślę,że jak będę chciał zmniejszyć moc to temp. będzie wzrastać. Dołożę w takim razie jakiś mały wentylator. Dzięki za pomoc.
autor: grzewo1
piątek, 16 sty 2015, 17:46
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 104089

Re: Regulator mocy grzałki

Tego już się doszukałem wcześniej ,ale nie jestem w stanie tego rozszyfrować. Chodzi mi o to ,że mój triak rozgrzewa radiator do 63 st C. Tak może pozostać czy może zmienić radiator lub też dołożyc jakiś wiatraczek.?
autor: grzewo1
piątek, 16 sty 2015, 17:26
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 104089

Re: Regulator mocy grzałki

Może ktoś wie jaka jest dopuszczalna temp. pracy triaka bt139 . Chodzi mi o temp. radiatora , a nie otoczenia.:)
autor: grzewo1
poniedziałek, 12 sty 2015, 21:54
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój Abbratek+ automatyka
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 18295

Re: Mój Abbratek+ automatyka

Trochę dużo kabli i innych urządzeń w nieładzie artystycznym, ale skoro działa i to ogarniasz to tylko pogratulować.
PS. Co to za urządzenie na ścianie po prawej? Czyzby filtr?
autor: grzewo1
poniedziałek, 12 sty 2015, 20:47
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: PRZESTROGA!!!
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 50647

Re: PRZESTROGA!!!

Sterowniki sa troche drogie i jak na razie chciałbym tylko sie zabezpieczyć przed małym boooom. Co prawda z odpowietrznika glowicy mam wyprowadzony przewód na zewnątrz budynku,ale strzezonego... :) No i raczej trudno by mi się sąsiadom tłumaczyło z pióropusza pary wydobywajacej sie z mojej piwnicy.
autor: grzewo1
poniedziałek, 12 sty 2015, 19:31
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: PRZESTROGA!!!
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 50647

Re: PRZESTROGA!!!

Nie wiecie czy ktoś sprzedaje gotowe termostaty, które wyłączą grzalkę przy określonej temp. w głowicy.?
autor: grzewo1
czwartek, 8 sty 2015, 10:58
Forum: Osprzęt
Temat: termometr panelowy model TEMP-100
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 8209

Re: termometr panelowy model TEMP-100

To ja mialem chyba pecha, bo moje oba się zepsuły po roku użytkowania. Raz działają a raz nie . Nie wiem od czego to zależy. Jak już dzialają to różnica wynosi ok. 1 st. Przycisk do włączania nie działa w obu termometrach. Wyłączam je wciągając baterie.
autor: grzewo1
czwartek, 8 sty 2015, 10:47
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Pierwszy, najprostszy nastaw.
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12577

Re: Pierwszy, najprostszy nastaw.

Nie jest konieczne klarownie duoklarem. Mozesz spokojnie poczekać ,aż samo sie wyklaruje ( temperatury obecne przyśpiesza proces). Możesz również puszczać nieklarowna cukrówkę , ale urobek będzie troszkę gorszej jakości.
autor: grzewo1
środa, 7 sty 2015, 16:22
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!
Odpowiedzi: 358
Odsłony: 157448

Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Nie masz z nimi problemu? U mnie jeden jakiś czas temu przestał w ogóle działać. Teraz działa jak chce, raz działa innym razem nie ma ochoty. A nawet jak jest to ten czas kiedy ma ochotę to różnica temp. jest w granicach 1 st.
autor: grzewo1
poniedziałek, 5 sty 2015, 17:14
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Psocenie a ogrzewanie na gaz
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4054

Re: Psocenie a ogrzewanie na gaz

Ja zawsze miałem podłączony wężyk do odpowietrzenia w głowicy i wyprowadzony na zewnątrz budynku. Kilka razy uratowało to altankę przed lotem w kosmos:) Odpowietrznik mam zrobiony z szybkozłączki pneumatycznej i również wykorzystuję go do mycia kolumny. Średnica przewodu 6 mm w zupełności wystarczy ...
autor: grzewo1
wtorek, 23 gru 2014, 08:27
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Kiełbasa podwawelska
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6916

Re: Kiełbasa podwawelska

Zawsze kiełbasę robilem na sitku 0,8 tzn. najbardziej chude mięso. W tym roku pierwszy raz zrobiłem na 1,0 i powiem wam ,że różnica jest ogromna.
autor: grzewo1
środa, 17 gru 2014, 23:00
Forum: Przepisy smakowe
Temat: nastaw na miodzie
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 10940

Re: nastaw na miodzie

To może podzielisz się tą recepturą?
autor: grzewo1
środa, 17 gru 2014, 22:58
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Zakup słodów i chmielu
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 10791

Re: Zakup słodów i chmielu

manowar pisze:Ja zamawiam słody strzegom z http://homebeer.pl/ - szybko, sprawnie - dobry kontakt na gg
Potwierdzam. Szybko i przyjemnie. Wystarczy zadzwonić w godz. pracy hurtowni i wieczorem zamowienie jest do odbioru w Lublinie.
autor: grzewo1
środa, 10 gru 2014, 17:09
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: [eksperyment] Sprawdzenie samogonu za pomocą chromatografu
Odpowiedzi: 288
Odsłony: 176484

Re: [eksperyment] Sprawdzenie samogonu za pomocą chromatografu

To może teraz krótki opis procesu zwycięzcy? Bo jak widać chyba najbardziej popularna metoda 2,5 nie jest najlepsza.
autor: grzewo1
środa, 10 gru 2014, 03:09
Forum: Alembiki
Temat: Alembik 20 l
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 23965

Re: Alembik 20 l

"Uważaj ze szczapami. Kontroluj - najlepiej organoleptycznie - proces dębienia, bo łatwo "przedębić" destylat. Trzeba dąb wyciągnąć w odpowiednim momencie."
A jak to się ma do debienia w beczce? Też trzeba wyciągać?
autor: grzewo1
niedziela, 7 gru 2014, 23:12
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 563454

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Na początku tego roku robiłem psotkę na wesele szfagra z zamrożonych , przetartych przez sito jablek. Produkt bardzo niewdzięczny w obróbce ale efekt niesamowity. Dzisiaj odkryłem w piwniczce zapomniany słoiczek 0,9 litra z tym urobkiem + kilkanaście czipsów średniopalonych. Moge powiedzieć tylko ty...
autor: grzewo1
niedziela, 23 lis 2014, 22:17
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333544

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Dużo zależy od temp. otoczenia. Ostatnio przy temp. ok. 10 st. wystarczyło mi ok. 50 l. Proces trwał 12 godz. i przez ten czas tylko cztery razy włączylem na chwile wentylator, gdy temp. wody wychodzącej z układu była w okolicach 50 st. Co do pompki to używam takiej http://allegro.pl/pompa-wody-cisn...
autor: grzewo1
czwartek, 13 lis 2014, 00:30
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Smakówki na kolumnie CM - sposoby gr000by'ego
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 25681

Re: Smakówki na kolumnie CM - sposoby gr000by'ego

Kiedyś gdy budowałem swoją maszynkę trafilem przypadkiem do warsztatu ślusarskiego. Szukałem kega do swojej aparaturki, a właściciel takowe posiadał do sprzedania. Na środku warsztatu stała sobie pracująca kolumna CM bez żadnych odstojników ale za to z filtrem węglowym. Obok stały odkryte fermentato...
autor: grzewo1
piątek, 17 paź 2014, 10:41
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Stabilizacja po przerwaniu pracy
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7968

Re: Stabilizacja po przerwaniu pracy

Takie gotowanie na raty powoduje przegrzewanie się wsadu i tzw. bąblowanie. Zjawisko to było już opisywane na forum. Osobiście zaobserwowałem to już kilka razy.( Takie strzelanie w kotle). Nawet wtedy gdy dzień wcześniej zaleję bojler wsadem również to występuje.
autor: grzewo1
wtorek, 7 paź 2014, 21:01
Forum: Po Godzinach
Temat: Ciekawe Znalezisko
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6287

Re: Ciekawe Znalezisko

Z tamtej epoki mam Wiśniak na rumie - jak masz ochotę przypomnieć jego smak, to daj adres na PW.[/quote] Pamiętam ten trunek doskonale. W szkole sredniej był moim ulubionym. Jakieś 3 lata temu poprosiłem znajomą z delikatesów żeby zapytała w hurtowni czy mają to jeszcze i okazało sie ,że i owszem al...
autor: grzewo1
sobota, 4 paź 2014, 21:40
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2591
Odsłony: 722771

Re: Śliwowica 2009 - 2014

U mnie te drożdże https://alkohole-domowe.pl/product-pl-9 ... turbo.html przerobiły 70 kg bardzo dojrzałych węgierek plus 15 kg cukru w dwa tyg.
autor: grzewo1
piątek, 19 wrz 2014, 00:53
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2591
Odsłony: 722771

Re: Śliwowica 2009 - 2014

Dzieki za odpowiedź. Właściciel to zapewne by pozwolił całe drzewa wykopać i najchetniej wszystkie w ilosci ok. 300 szt. :) W sobote tam podjadę bo mam jeszcze jedna beczke wolną a szkoda ,żeby tyle surowca sie zmarnowało :) to zobaczę jak wygląda sprawa sadzonek.
autor: grzewo1
piątek, 19 wrz 2014, 00:18
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2591
Odsłony: 722771

Re: Śliwowica 2009 - 2014

Wczoraj i ja popełnilem nastaw śliwkowy. Znalazłem w okolicy stary zaniedbany sad węgierkowy. Okazalo się ,że właściciel niedawno go nabył i nie ma zamiaru zrywać owców. Niestety w planie ma również likwidacje sadu:(. Owoców na drzewach nie zostało wiele ponieważ poprzedni właściciel w ogóle ich nie...
autor: grzewo1
piątek, 12 wrz 2014, 13:17
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 11440

Re: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Nic nie piszesz o blg. Czyżbyś nie sprawdzil?
autor: grzewo1
czwartek, 4 wrz 2014, 16:52
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Mieszanie drożdży.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3588

Re: Mieszanie drożdży.

Rozpuść 20 kg w 20 l wody dolej do tego 50l wody i zapodaj moskwicze. Po dwóch dniach rozpuść 10 kg w 20 litrach i dolej do nastawu. Oczywiście musisz dodać pożywkę i/lub koncentrat pomidorowy 3 słoiczki te wieksze. Jedna paczka drożdzy da sobie spokojnie radę.
autor: grzewo1
czwartek, 4 wrz 2014, 16:43
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Dziwne zjawisko - czy kolumna jest cały czas zalana?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 8490

Re: Dziwne zjawisko - czy kolumna jest cały czas zalana?

Oczywiście chodziło mi o skraplacz. W obiegu zamkniętym mam beczkę 600 l więc myslę ,że temp. wody jest w miare stała tzn. jej temp się zwieksza ale bardzo powoli i raczej płynnie.
autor: grzewo1
czwartek, 4 wrz 2014, 15:13
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Dziwne zjawisko - czy kolumna jest cały czas zalana?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 8490

Re: Dziwne zjawisko - czy kolumna jest cały czas zalana?

[quote="drgranatt"] Grzanie na taborecie gazowym nie jest najprostrze w sterowaniu, ale wydaje mi sie ,że daję rade:) Jednak nie bardzo rozumiem co mialeś na mysli pisząc o chłodzeniu. Na tą chwile mam przepływ wody ok. 1 l/min i moja chłodnica jest tylko w ok. 1/4 długości ciepla. W glowi...
autor: grzewo1
środa, 3 wrz 2014, 16:04
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prasa do owoców.
Odpowiedzi: 360
Odsłony: 148714

Re: Prasa do owoców.

gr000by możesz polecić jakiś konkretny worek do śliwek? Mam na myśli producenta, rodzaj tkaniny i ewentualnie gramaturę.
autor: grzewo1
środa, 3 wrz 2014, 15:03
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prasa do owoców.
Odpowiedzi: 360
Odsłony: 148714

Re: Prasa do owoców.

Bedę gotował na gazie w zbiorniku bez płaszcza, więc raczej się przypali gęste.
autor: grzewo1
środa, 3 wrz 2014, 11:51
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Dziwne zjawisko - czy kolumna jest cały czas zalana?
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 8490

Re: Dziwne zjawisko - czy kolumna jest cały czas zalana?

Po ponownym ułożeniu zmywaków kolumny już nie zalewa, ale drastycznie zmniejszyla sie wydajność. Przy temp. w bojlerze od 89 do 94 st kolumna jest stabilna jeżeli odbiór jest nie wiekszy jak 15 ml/min. Później muszę korygować odbiór do ok 5-7 ml/min. Nie wiem czy to brak pierścieni na to wpłynął , c...
autor: grzewo1
środa, 3 wrz 2014, 11:24
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prasa do owoców.
Odpowiedzi: 360
Odsłony: 148714

Re: Prasa do owoców.

Gdzie kupujecie i z jakiego materiału są najlepsze worki do prasy? Mam w tym roku sporo śliwek do wyciśnięcia i jak sobie pomyślę o tym wyciskaniu to mnie chęć na śliwowicę przechodzi :(. Znalazlem coś takiego http://olx.pl/oferta/worki-filtracyjne-worki-filtry-rekawy-producent-CID619-ID1z8Ld.html#2...
autor: grzewo1
sobota, 30 sie 2014, 17:30
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Nie wiem co się dzieje - problem ze stabilizacją kolumny
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7530

Re: Nie wiem co się dzieje

Masz termometr w kegu? Jestem ciekaw jego wskazań.

Wyszukiwanie zaawansowane