Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

Autor tematu
ferdek1312
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 22:22
Podziękował: 2 razy

Post autor: ferdek1312 »

Witam .
Mam dylemat czy zamówić grzałkę podwójną 2 KW i 1.4 KW do kega 30 l czy dwie osobno ?
Jestem na etapie wstępnym ...widzę tu różne rozwiązania stąd moje pytanie , który wariant lepszy ?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: pokrec »

Na dwoje babka wróżyła - podwójna jest łatwiejsza w instalacji - wspawujesz mufę i wkręcasz grzałkę. Dwie osobne z kolei można instalować wspawując 2 mufy tak, żeby się te grzałki minęły ze sobą w kegu a w razie awarii jednej z nich masz do wymiany tylko jedną grzałkę.
Niestety, musisz wybierać...
Ja mam 3 grzałki po 2 kW wstawione w dno na mocowaniach M14x1. Odpowiednio je przygiąłem i 2 są zaraz nad dnem a jedna nad nimi i służy do rozgrzewania pełną mocą jak mam dużo wsadu. Robocze (na regulatorze grupowym sterowane w przeciwfazie) są 2 dolne.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: drgranatt »

ferdek1312 pisze:Witam .
Mam dylemat czy zamówić grzałkę podwójną 2 KW i 1.4 KW do kega 30 l czy dwie osobno ? który wariant lepszy ?
Zdecydowanie wariant pierwszy czyli grzałka podwójna :ok:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: wojs40 »

Moim zdaniem, skromnym zdaniem jedna podwójna grzałka. Jedna mufa i łatwiejszy montaż, nie ma obaw że grzałki będą się stykać, a nawet jak się spali po czasie to różnica w cenie to ok 10 zł.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: gary1966 »

Serwus, lepiej od razu kupić 3 x (?W), i mieć jedną w zapasie :D .
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: aronia »

Jeżeli zamierzasz zakupić takie wkręcane w mufę to jak najbardziej podwójna, a nawet potrójna jak radzi gary1966 i podłączenie pod różne fazy. Jeżeli chcesz 2 sztuki to poszukaj takich które można zamontować bez dużej ingerencji w kega.
Podaj więcej szczegółów odnośnie aparatu(średnica, przeznaczenie), czy zamierzasz korzystać z regulatora oraz jak zamierzasz podłączyć grzałki do sieci, a otrzymasz jakieś konkretniejsze porady.

Autor tematu
ferdek1312
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 22:22
Podziękował: 2 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: ferdek1312 »

Dziękuję. Co do szczegółów to tak jak wspomniałem, jestem na etapie zdobywania wiedzy i materiałów.
Ogranicza mnie trochę wysokość pomieszczenia - 198 cm oraz kasa.
Na razie zakupiłem kega 30 l i chciałbym na nim zbudować aabratka.
Średnica kolumny 60.3, dzielona, łączona na SMS. W kegu grzałka - podwójna, jakiś regulator mocy, termometry, sondy.
Gdzie kupić te wszystkie elementy? Najlepiej by było w jednym miejscu, ale to chyba raczej niemożliwe.
Nie chcę kupować badziewia, wyznaję zasadę, że co tanie to drogie, ale też nie stać mnie na rzeczy z górnej półki.
Szukam też tutaj jakiegoś dobrego projektu, ale początkującemu trochę trudno wybrać.
Chęci, spawacza i elektryka mam.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: aronia »

Dość dobry i w miarę aktualny projekt raz proszę: http://alkohole-domowe.com/forum/post92095.html#p92095
Ze skompletowaniem wszystkich elementów u jednego sprzedającego trzeba, by się trochę przyłożyć, ale jest to wykonalne - tylko czy wtedy będzie to najtaniej to bym nie powiedział. A z drugiej strony jeżeli zamówiłbyś sprzęt u któregoś z polecanych na forum konstruktorów(http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p108861) to dostałbyś sprzęt trochę droższy niż wykonywany samemu, ale byłbyś pewny jakości i poprawności wykonania.

Autor tematu
ferdek1312
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 22:22
Podziękował: 2 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: ferdek1312 »

Ten projekt mi się podoba , dzięki . U mnie jakieś 10-15 cm za wysoki , ale mam nadzieję , że skrócenie go drastycznie nie pogorszy prawidłowego działania ? Wiem , że najlepiej by było zamówić coś takiego u renomowanych tu producentów , ale obawiam się , ze to nie na moją kieszeń . Zresztą kega już kupiłem , więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak szukać poszczególnych elementów i może się uda .

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: aronia »

Po skróceniu go nieopłacalne może być montowanie OVM, bo jeżeli go zamontujesz stracisz kolejne cenne cm w walce o jakość. Każdy z producentów ma w swojej ofercie wersję podstawową kolumny, którą możesz zamontować na swoim kegu, a jeżeli wysłał byś im zbiornik to za drobną opłatą dokonają przeróbek jakich będziesz chciał.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: PETER29 »

Można też kega położyć wtedy nie trzeba nic skracać, ale przerobienie wiąże się z kosztami.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Grzałka podwójna czy dwie osobne ?

Post autor: Pretender »

ferdek1312 pisze:Ten projekt mi się podoba , dzięki . U mnie jakieś 10-15 cm za wysoki , ale mam nadzieję , że skrócenie go drastycznie nie pogorszy prawidłowego działania ? Wiem , że najlepiej by było zamówić coś takiego u renomowanych tu producentów , ale obawiam się , ze to nie na moją kieszeń . Zresztą kega już kupiłem , więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak szukać poszczególnych elementów i może się uda .
Ja mam kolumnę o długości (jeszcze) 112 cm (wypełnienie). Keg 50, bufor i puszkowa. Na tej wysokości można podziałać i uzyskać dobry spirytusik. Mnie też ogranicza wysokość, ale jednak troszkę więcej mam cm. W walce o dołożenie wypełnienia musiałem zbudować nowy bufor, ale dzięki temu zyskam ok 15cm :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”