Gotowa kolumna szklana.

Coś dla fanów szkła laboratoryjnego.
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Post autor: Lothar von Luene »

Na zmywakach naciągniesz jeszcze ze 2% i będziesz blisko ideału. Małym bulgotaniem w deflegmatorze bym się nie przejmował. Zobacz to:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QQgtcNzW ... re=related[/youtube]
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant

Autor tematu
bystym
50
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 14 sty 2010, 11:52
Krótko o sobie: Sam robię wina; ulubione aroniowe. Robię też nalewki z działkowych owoców. A do nalewek robię własny spirytus. Zdarza mi się też destylować nastawy owocowe, albo ziołowe: absynt, ouzo.
Ulubiony Alkohol: Każdy, który ma coś w sobie poza samymi procentami. Nie lubimy monopolki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Gotowa kolumna szklana.

Post autor: bystym »

Witam.

Nawet nie o to chodzi, że się przejmuję. Deflegmator z wąską rurką wejściową, jako dodatkowy reflukser, połykał po prostu wszystkie pary idące z kolumny i niczego nie zwracał. Taka bestia. Pary skraplały się w nim, tworzyły na dole spore bulgoczące jeziorko, nawet spływały do dołu rurki wejściowej, ale ciśnienie par z kolumny nie pozwalało spaść na dół nawet kropelce. Dopiero, gdy zlikwidowałem bulgotanie przykręceniem grzania kropelki zaczęły swobodnie spadać. Pewnie inaczej zachowałby się deflegmator z szerszym wejściem np. ze szlifem dopasowanym do szlifu kolumny.

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Gotowa kolumna szklana.

Post autor: tomhas »

Bystym miałeś dać zdjęcia całej konstrukcji. :) Czekamy.

Autor tematu
bystym
50
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 14 sty 2010, 11:52
Krótko o sobie: Sam robię wina; ulubione aroniowe. Robię też nalewki z działkowych owoców. A do nalewek robię własny spirytus. Zdarza mi się też destylować nastawy owocowe, albo ziołowe: absynt, ouzo.
Ulubiony Alkohol: Każdy, który ma coś w sobie poza samymi procentami. Nie lubimy monopolki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Gotowa kolumna szklana.

Post autor: bystym »

Witam.

Te fotki już dawno się pojawiły na Forum. Zdjęcia mojego sprzętu i sprzętów kolegów są w wątku "Nasze wspólne szkiełko".

Pozdrawiam
Bogdan

bonia111
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 6 sie 2013, 18:36
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Gotowa kolumna szklana.

Post autor: bonia111 »

Mam takową kolumienkę. Przy "firmowym" wypełnieniu ze szklanych rurek dochodziłem do 93% (alkoholomierz certyfikowany). Po zmianie na sprężynki od Plipka - bezproblemowo 96%. Regulację dopływu wody zrobiłem na akwariowych osprzęcie do CO2. Jako kocioł - szybkowar 17 l. Grzanie - płyta indukcyjna z 12-oma stopniami mocy, najczęściej jest na 7 czyli ok 400W. Chłodnica - miedziana rurka fi 10mm dł. ca 1m przeprowadzona przez igielitową, sztywną wodociągową ca fi 50 mm, zakończenia - wklejone korki od balonów. Wydajność aparatury niestety słaba ca 1 l / 4-5 godz

gonzo5
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 12 wrz 2013, 13:17
Podziękował: 3 razy
Re: Gotowa kolumna szklana.

Post autor: gonzo5 »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie, w którym sklepie internetowym możnaby dostać szklaną kolumnę na wzór aabratka?

facet08
20
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 2 gru 2013, 22:08
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Gotowa kolumna szklana.

Post autor: facet08 »

Wejdź na Alledrogo i wpisz kolumna szklana, ale to drogi biznes.

szlaczek1984
30
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 4 paź 2013, 21:17
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Gotowa kolumna szklana.

Post autor: szlaczek1984 »

Na kapilar.pl w dziale termometrów i szkła labolatoryjnego zrobią tobie taką kolumne szklana jaką będziesz chciał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów szklanych”