Gomar - solidny producent areometrów.

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko

Sławek.g
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 maja 2015, 22:14

Post autor: Sławek.g »

Czy jest jakiś sklep internetowy, w którym można kupić produkty Gomar ? Czy trzeba zamawiać bezpośrednio u producenta ?
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Zygmunt »

www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: boxer1981228 »

Sławek.g dzwonisz do producenta i załatwiasz wszystko w 5 minut. Jeden mail z adresem i na następny dzień wysłane kurierem. Za taki skalowany 90 do 100 płaciłem 85 plus przesyłka. Nie wiem czy cena się czasem nie zmieniła bo ja brałem jakiś rok temu.

bart78
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 18 gru 2015, 22:21
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: bart78 »

Czy stacjonarny sklep też mają, czy trzeba zamawiać indywidualnie?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Zygmunt »

Stacjonarnie są u nas.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

bart78
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 18 gru 2015, 22:21
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: bart78 »

Do Lublina trochę daleko :) a widzę, że oni mają siedzibę w Warszawie, dlatego pytam, czy mają sklep stacjonarny, to bym podjechał.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Szlumf »

Można się umówić telefonicznie i odebrać osobiście. Na miejscu nie zawsze mają pełen asortyment więc lepiej się upewnić zanim pojedziesz.

Sławek.g
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 maja 2015, 22:14
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Sławek.g »

Wracając do tematu kontaktowałem się z producentem i zostałem poinformowany, że nie sprzedają swoich produktów detalicznie. Ale dostałem adresy sklepów, w których można kupić ich produkty, z których skorzystałem. I jestem bardzo zadowolony z dokładności mierników w porównaniu do tych, które kupowałem w marketach za ok 10 zł, to jak niebo a ziemia. Naprawdę lepiej raz wydać trochę więcej "zł" i wiedzieć na czym się stoi, niż wydawać pieniądze na tandetę, która pokazywała u mnie procenty nawet na wodzie z kranu.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Drupi »

Ja jak pisałem jestem zadowolony z alkoholomierza, ale menzurki tych są z bardzo cieniutkiego szkła, i ostro zakończony areometr ( 0-100%) zsuwając się na puste dno menzurki stuknoł i zrobił maleńką dziureczke w szkle menzurki na dnie . Więc kto chce się przed tym zabezpieczyć, niech na dole na zewnątrz menzurki posmaruje warstwe silikonu od spodu. Jeśli stuknie każdy okruch szkła będzie solidnie przyklejony i jakiekolwiek pęknięcia w tym miejscu będą uniemożliwiały wylewanie, przeciekanie płynu . Albo lepiej dokupić menzurke większą i szerszą wtedy będzie z grubszego szkla, będzie się taka nadawała do wszystkich typów areometrów bez obawy o prawde pomiaru. Nazywa się to cylinder z podstawką 100ml. Napisy ml. na nim nie przeszkadzają w odczycie pomiaru, pod warunkiem że będzie szklany. Plastik się nie nadaje . Ale Gomar nie sprzedaje takich menzurek - cylindrów. Trzeba na Allegro.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Pretender »

W Ikei można kupić wazonik, o ile się nie mylę za 10zł. Grube szkło na podstawce.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: eldier »


Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Drupi »

Witam. Stłukł mi się alkoholomierz który kupiłem bezpośrednio z Gomaru . Kupiłem taki sam ale za Spirt-fermu http://spiritferm.biz/pl/p/Alkoholomier ... 3-25cm/318 i jest identyczny tylko napisy na podziałce są z logiem Spiritfermu, a nigdzie nie pisze Gomar,-sprzedawcy mówią że to jest z Gomaru. Jak myślicie wierzyć ? Niby sprawdzałem na swoim spirytusie gdzie przy +24*C płynu, miał 98%.
I like noble drinks.

Imbir
300
Posty: 304
Rejestracja: niedziela, 29 gru 2013, 16:40
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Imbir »

Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie na temat alkoholomierzy bo temat przerobiłem kilka razy. Na co dzień w warunkach bojowych używam najtańszego biownowskiego alkoholomierza bo po sytuacji gdy zbiłem gomara za ponad stówkę to po prostu szkoda mi kasy na kolejny, a często zdarza mi się zbić delikatne szkiełko, średnio kilka na rok :freak: . Owszem mam kolejnego gomara ale trzyma go zdala od miejsca pracy, używam go tylko sporadycznie, rzekłbym pokazowo z zachowanie odpowiedniej temperatury pomiaru alkoholu, wtedy tylko pomiar jest wiarygodny. Przy odpędach cukrówki czy zbożówek, owocówek itp. używam biowinoskiej taniochy, a różnica w pomiarze jest nieznaczna, z resztą co mi tam robi różnicę 1 czy 2 % w którąś stronę. Wiadomo jak to jest, w jakich warunkach się pracuje, tu coś wisi tam wystaje, a 10zł stracone nie rani tak serca jak 100.
Co do Twojego pytania to szczerze co to za różnica, sprawdź czy dokładnie wskazuje, porównaj na sprawdzony stężeniu, różnych stężeniach i będziesz wiedział czy jest dokładny bo to że ma logo X czy Y dla mnie osobiście nie robi różnicy. Ważna w tym przypadku jest dokładność pomiaru.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Drupi »

Dzwoniłem do szefa Gomaru z zapytaniem jakie pisałem wyżej. Szef powiedział że to tylko oni produkują te alkoholomierze na zlecenie Spiritfermu. To jest produkt Gomaru ale mają prawo sprzedawać za zgodą Gomaru pod swoim szyldem. :) I wszystkie te tańsze alkoholomierze Gomarubez certyfikatu są identyczne jak te z certyfikatem. Są tak samo produkowane, tak samo KALIBROWANE a certyfikat to jest wymóg prawa do jakiego muszą dostosować się gorzelnie , bo produkują towar w którym nie może być żadnej pomyłki bo naliczana jest akcyza znacznej wartości, i przy odchyleniu firma zaplacila by miażdżące wysokie kary. A w tych alkoholomierzach nie ma co się zużyć żeby z czasem fałszował pomiar ale dopuszczalne są maleńkie odchylenia, np. 0,5% ale prawo jest prawem do którego muszą dostosować się gorzelnie, bo inaczej jak sądze ja, używali by chińszczyzny która u mnie na wodzie z kranu pokazywał 15% alk. :D :P ale na wódce sklepowej odziwo pokazywał 40%. :bezradny: Ten mój Gomar wodę z kranu pokazuje równiutko 0% alk. :) ,robiłem też inne pomiary, pokazuje tak samo jak ten co stłukłem. :ok:
I like noble drinks.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Zbynek80 »

Ja alkoholomierza praktycznie nie używam. Liczę sobie stężenie ze wzoru, czasami skontroluje alkoholomierzem i zawsze się zgadza różnica +/- % nie robi mi różnicy.
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Lis098 »

A ja kupiłem ostatnio taki Alkoholomierz 0–100% z termometrem bardzoprecyzyjny francuskiej firmy Alla

" i gdy sprawdzam tym a firmy biowin to wychodzi 15%różnicy hehe co wy sądzicie o tej firmie Alla? Ma ktoś?

:D

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Zbynek80 »

to musiał ci się któryś rozkalibrować, wystarczy lekko puknąć w menzurce i już papierek ze skalą się przesówa. ja je kalibrowałem na wódce sklepowej.
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Lis098 »

To na bank ten z BioZłomu

:D

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: gadaka »

boxer1981228 pisze:Za taki skalowany 90 do 100 płaciłem 85 plus przesyłka. Nie wiem czy cena się czasem nie zmieniła bo ja brałem jakiś rok temu.
W ciągu 2 lat zdrożał do 103 zł netto + 25 kurier za pobraniem.
Info z dzisiaj.
Awatar użytkownika

Duch Wina
250
Posty: 277
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 22:21
Ulubiony Alkohol: na razie wino bo w produkcję innych dopiero wchodzę
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: oklice W-wy
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Duch Wina »

Wytłukłem już prawie wszystkie alkoholomierze jakie miałem. Czas kupić nowe. Czy Gomar prowadzi jakąś sprzedaż wysyłkową, bo nic nie moge znaleźć.
Pozdrawiam,
DUCH Wina
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: JanOkowita »

Jak poszukasz to znajdziesz, również w Forumowym sklepiku.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: marcek10 »

Duch Wina pisze: Czy Gomar prowadzi jakąś sprzedaż wysyłkową,
DUCH Wina
Prowadza, chyba na ich stronie jest jeśli dobrze kojarzę. Na All... też dostaniesz bez problemu u innych sprzedawców . Sam kupowałem dwa tyg. temu.
A tak nawiasem mówiąc to porównywałem wskazania z moim tanim z Biowinu i nie różniło się nic po za tym, że ten jest wyskalowany co 1% . W starym problemem była przesuwająca się skala mam nadzieję, że w tym tego nie będzie :)

Lento Violento
30
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 lis 2016, 11:27
Podziękował: 1 raz
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: Lento Violento »

Najtaniej można znaleźć na Allegro - przynajmniej ja nie znalazłem nigdzie taniej.
Awatar użytkownika

AN-KA
150
Posty: 153
Rejestracja: środa, 12 wrz 2012, 15:48
Krótko o sobie: Siedzę w domu, więc mam duuuużo czasu......
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: RADOM
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: AN-KA »

Witam....
W listopadzie b.r. napisałem do firmy GOMAR. Chciałem zakupić aerometry. Dostałem taką odpowiedź:
"Witam,

Wskaźniki do użytku domowego sprzedawane są przez firmę winohobby.pl

--
Pozdrawiam,
Patryk Adamczyk
Specjalista d/s produkcji, rozwoju i sprzedaży
tel. 504-197-513
e-mail: gomar@gomar.waw.pl
Wytwórnia Szkła Technicznego i Laboratoryjnego
"GOMAR" Marek Adamczyk
ul. Ogórkowa 61D, 04-998 Warszawa
FILIA:
ul. Grochowska 108 U-2, 04-301 Warszawa"

użytkownik usunięty
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam.
Czy posiada może ktoś z Was alkomiarkę tej firmy?
https://destylacja.com/pl/p/ALKOHOLOMIE ... l-0,25/103
Jest tam kilka w ofercie, ale mnie interesują właśnie te z podziałką od 30- 70% i od 70- 100%, niby z tolerancja 0,25% ?
Proszę o ewentualne opinie, lub jakie inne w tej cenie polecacie.
Pozdrawiam

zlomnik
30
Posty: 49
Rejestracja: środa, 9 gru 2015, 11:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Gomar - solidny producent areometrów.

Post autor: zlomnik »

To chyba też gomar.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”