Głowa siwieje d..a szaleje

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy

Post autor: Wald »

Tak nie pisałem, przynajmniej dla tego, że sam robię na CM. Nie są to ZP, ale zasada identyczna.
Z doświadczenia wiem ile kosztuje każdorazowe ustawienie tego ustrojstwa.
W 97% nikt nikt nie uwierzy, ale pod 96 to i mnie wychodzi. Pewnie mierzyłeś ciepłe.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Głowa siwieje d..a szaleje

Post autor: Zbynek80 »

amewek fajnie, że jesteś zadowolony ze swojego sprzętu i wyników. Choć gotujesz dopiero pierwszy raz i jeszcze nie próbowałeś na poważnie swojego trunku. Ani nie pracowałeś na innym sprzęcie, jakbyś miał doświadczenie i pracował na kilku i odpowiadałyby Ci ZP to wtedy możesz polecać. Bo to jakbyś jechał kiedyś maluchem później Polonezem i go polecał nie stojąc nawet obok Mercedesa.
Wspominałeś coś o Liczeniu się z kasą, mógłbyś powiedzieć ile zapłaciłeś za ten sprzęt i go pokazać ? Jakiś link itd ?

tadeusz63
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 17 sie 2012, 22:21
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Głowa siwieje d..a szaleje

Post autor: tadeusz63 »

awemek, czytając Twojego wcześniejszego posta dochodzę do wniosku, że cały proces trwał u Ciebie około 10 godzin (z grubsza licząc ). Myślę, że to tak około 2 razy dłużej niż ja na swojej miedzi fi 42 mini still.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Głowa siwieje d..a szaleje

Post autor: Zbynek80 »

Cena faktycznie nie wygórowana, bo czasami te majstry tak opiszą taki sprzęt jakby to była nie wiadomo jaka technologia i dadzą cenę jak za porządną kolumnę i laik może się naciąć. Jeśli chodzi o moc to ja ci wierzę bo pewnie masz alkoholomierz taki za 10zł, jakbyś miał taki za 150zł to by wynik już był inny. Po prostu na naszych maszynkach nie da się osiągnąć takiego wyniku. Ja też mógłbym mówić, że wychodzi mi 98-99% bo tak pokazują moje miarki. Ale tyle na pewno nie ma przyjmuję 96%. Masz tę kolumienkę czymś wypełnioną bo nie było o tym pisane i rozumiem, że gotowałeś tylko raz ? Wydajność bym powiedział bardzo dobra, bo mnie z reguły na czysto wychodzi ok 0,33l z 1kg, ale gotuję dwa razy i za każdym razem odbieram przedgon i pogon w wymaganych przezemnie ilościach. A mam kolumnę LM/OLM 195cm (bez kega) z wyp pryzmatycznym.

łmarko
100
Posty: 124
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2014, 00:25
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Głowa siwieje d..a szaleje

Post autor: łmarko »

Cuda , cuda ogłaszają :hahaha:

Wszystkiego najlepszego , dużo % i zadowolenia z hobby, Wesołych Świąt Anno Domino 2015
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”