Gdzie kupić szklaną kolumnę rektyfikacyjną?

Co można używać do budowy aparatury, a czego unikać.

Autor tematu
Piotrek.klon
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 25 kwie 2012, 17:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)

Post autor: Piotrek.klon »

Witam,
Chciałbym po nowym roku zabrać się na poważnie do psocenia i potrzebuję szklanej kolumny hempla/rektyfikacyjnej o dł. mniej więcej metra i średnicy min. 4cm. Oczywiście ze szlifami góra/dół (chociaż to nie problem, bo zawsze można takowe u szklarza dospawać). Czy zdradzicie mi, gdzie takowe kupiliście? Trochę tych szkiełek na forum jest, nie chce mi się wierzyć, że wszystkie na zamówienie specjalne, a jeśli nawet to gdzie i w jakich cenach (oczywiście jeżeli to nie tajemnica)?. Dostałem odpowiedź z jednego sklepu, że za kolumnę 1000mm życzą sobie 320PLN, czy to dużo? Może mamy jakiegoś szklarza-producenta na forum?

W sumie ucieszy mnie informacja również o innych szklanych elementach, jak chłodnica dimortha czy kolba płaskodenna ze szlifem na 6 lub 10l.

Pozdrawiam,
Piotrek.klon
koncentraty wina

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Gdzie kupić szklaną kolumnę rektyfikacyjną?

Post autor: major »

http://alkohole-domowe.com/forum/post19 ... tml#p19728

Też mi się marzy szklany LM...
Mimo wszystko, na szklaną kolbę zdecydowałem się dopiero po wyposażeniu się w fajny szybkowar (chwilowo nieczynny) i kega z grzałkami.

Szklaną kolumnę pewnie sobie kiedyś skombinuję, ale jak będę miał porządną pracownię i za dużo kasy - czyli sobie dłuuuugo poczekam. Na razie wystarczy kolba z deflegmatorem na szlifie.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Gdzie kupić szklaną kolumnę rektyfikacyjną?

Post autor: klodek4 »

No właśnie, obserwować cały proces, to o niebo lepsze niż głupia telewizja :mrgreen:

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Gdzie kupić szklaną kolumnę rektyfikacyjną?

Post autor: major »

No nie wiem...

Nie oglądam telewizji :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały”