Znaleziono 11 wyników

autor: fiader
czwartek, 2 sie 2018, 07:59
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Z żoną kłopoty i jabłka w tle
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7438

Re: Z żoną kłopoty i jabłka w tle

Uhhhh, jabłek w tym roku jest masa, ale związane to raczej z tym, że drzewa rozrosły się ponad miarę, bo od kupy czasu nikt ich nie ciął. W weekend nastawiam sok z sokownika, coś z tego będzie. A co to ja jeszcze nie wiem :) Ogólnie to ilość wszystkiego z działki 500m trochę mnie zaskoczyła, w przys...
autor: fiader
środa, 1 sie 2018, 08:16
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Z żoną kłopoty i jabłka w tle
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7438

Re: Z żoną kłopoty i jabłka w tle

Popatrzyłem za sokowirówką Predom, rodem z PRL. Za około 100 można nabyć taki sprzęt.
I chyba tak zrobię, bo sprzęt w zasadzie jest pancerny, a stówa to nie majątek :)
autor: fiader
poniedziałek, 30 lip 2018, 23:04
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Z żoną kłopoty i jabłka w tle
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7438

Re: Z żoną kłopoty i jabłka w tle

Kurcze, nie ulega wątpliwości iż nabędę prasę i rozdrabniacz, sokowirówki chyba nie chcę, chociaż do końca przekonanym nie jestem. Jednakże uczynię to dopiero w przyszłym roku, ten rok muszę jechać na sokach z sokownika. Działka ponieważ nowa (nowa dla mnie, bo lat ma chyba ze 40 albo i więcej ) poc...
autor: fiader
poniedziałek, 30 lip 2018, 12:50
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Z żoną kłopoty i jabłka w tle
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7438

Re: Z żoną kłopoty i jabłka w tle

:) Znam ją, nie będzie patrzeć z obrzydzeniem. Wczoraj wracaliśmy z imprezy do domu, marzeniem mym było złożyć ciało w łożu i odpocząć. A i tak pojechaliśmy przez działkę i jeszcze wczoraj przybyło kilka słoików soku. Na ziemi nawet jedno jabłko się nie uchowało. Siedziała później półtorej godziny i...
autor: fiader
poniedziałek, 30 lip 2018, 10:58
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Z żoną kłopoty i jabłka w tle
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7438

Re: Z żoną kłopoty i jabłka w tle

Onegdaj robiłem wino z jabłek, traktowałem je czule wrzucając je do sokowirówki. Przy tej ilości jednakowoż, nie wyobrażam sobie spędzić całego dnia przy sokowirówce, tym bardziej że czasu brak. A jakieś zakupy w tym roku już w grę nie wchodzą, bo działka pochłonęła już masę złotówek, a co zostało t...
autor: fiader
poniedziałek, 30 lip 2018, 10:42
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Z żoną kłopoty i jabłka w tle
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7438

Z żoną kłopoty i jabłka w tle

Witajcie towarzysze i towarzyszki. Czas jakowyś temu poprosiłem o pomoc w wyborze aparatury. Pomoc otrzymałem, aparaturę zakupiłem i nawet raz urobek doprowadził mnie do stanu nieważkości. Teraz sytuacja się skomplikowała i to znacznie. :o Otóż moja osobista żona w porozumieniu ze mną, nabyła działk...
autor: fiader
czwartek, 7 gru 2017, 14:53
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 8773

Re: Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)

Uuuuu, dyskusja trwa w najlepsze widzę.
Elegancko.
Ja np. dziś odbędę dziewiczy rejs.
Jeszcze godzina z hakiem w pracy, a później będę skraplał. Doczekać się nie mogę, dziwne. Przecież nie jestem już dzieckiem :shock:
autor: fiader
poniedziałek, 27 lis 2017, 19:39
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 8773

Re: Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)

Wybór padł na miedź. Poczytałem dużo, popytałem właścicieli miedzianych rzeczy. Popytałem właścicieli rzeczy stalowych. Zdecydowałem się na miedź, a czy to dobry wybór? Mam nadzieję, że tak. Zresztą, jak mawiają starożytni indianie: za późno :) Tak postanowiłem. Korzystając z rat 0% zamówiłem miedzi...
autor: fiader
wtorek, 7 lis 2017, 18:43
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 8773

Re: Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)

No i ja już czytam o tej miedzi. Chłonę wiedzę, czytam, analizuję i jeszcze nie wiem. Jednakowoż coś wybiorę na pewno, cenne rady zastosuję i spożywać będę. Nie wiem jak to się stało, że temat miedziany mi umknął. Teraz nadrabiam z całych sił. Także zakup w czasie odłożony o jakieś 120 godzin i 15 m...
autor: fiader
poniedziałek, 6 lis 2017, 22:02
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 8773

Re: Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)

Okazało się, że umknął mi temat miedzianych wynalazków. Jeszcze taki wpadł mi do wyboru: allegro http://allegro.pl/destylator-miedziany-lm-vm-basic-reflux-keg-bimber-i7032671786.html archiwum http://archi.inosak.org/imgdb/item7032671786_1.html No cóż, czeka mnie zatem jeszcze z tydzień czytania :)
autor: fiader
poniedziałek, 6 lis 2017, 17:37
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 8773

Historia mego życia i pytanie filozoficzne o aabratka oczywiście :)

Dawno temu byłem sobie jeszcze małym leszczem, miałem naście lat. Nie wiem jak to się stało, ale piłem wódkę z sąsiadem (wiem, wiem - patologia), wódki było mało, rok był jakoś w okolicach 1988, nie było sklepów na każdym rogu. Była lodówka, a w lodówce był płyn w butelce po mleku. Sąsiad zaordynowa...

Wyszukiwanie zaawansowane