Ewenualne wady Aabratka

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
krzycho65
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 27 mar 2011, 00:27

Post autor: krzycho65 »

Witam Panów. Mam takie pytanie. Ponieważ po wielodniowym studium na tutejszym forum wszelakich tematów odnośnie konstrukcji kolumn rektyfikacyjnych, postanowiłem zbudować sobie ją sam. Chodzi o kolumnę typu Aabratek. I dlatego moje pytanie brzmi. Jakie ta kolumna ma wady w porównaniu do pozostałych które są mocowane pionowo ? Jak bowiem dobrze zrozumiałem w kolumnach tego typu podobnie jak w pozostałych spirytus można odbierać także na trzy sposoby, a więc LM, VM i obniżony VM. Ja po prostu po tym kilkudniowym studium tutejszego forum mam trochę przeładowaną głowę informacjami i muszę to teraz sobie jakoś poukładać. Stąd te pytanie. A Aabratek dlatego że sufit mnie ogranicza a wolę jednak mieć możliwe najwyższą samą kolumnę ze względów oczywistych. Więc jeśli ta głowica nie ma żadnych istotnych wad, to bym ją sobie zrobił zamiast jakiejś pionowej
alembiki

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Ewenualne wady Aabratka

Post autor: Szlumf »

Dla mnie wadą aabratka jest jego wygląd ale to rzecz gustu. Na Twoim miejscu robiłbym "Młot Thora". Jest chyba prostszy w wykonaniu a zajmuje tyle samo albo mniej wysokości i lepiej wygląda :D .
I nie rób VM bo i tak nie będziesz z niego korzystał.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Ewenualne wady Aabratka

Post autor: PETER29 »

Aabratek, Bakabob czy też głowica puszkowa działają na tej samej zasadzie. Ograniczenie wysokości pomieszczenia i gust operatora jest decydujący przy wyborze głowicy.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

radonix
100
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2012, 17:32
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Ewenualne wady Aabratka

Post autor: radonix »

Kolumna Aabratek ma tendencje do lekkiego przechylania się, trudniej ją wypionować. I to jest według mnie jedyna wada, w stosunku do kolumn pionowych. Natomiast jeślibym miał ograniczoną wysokość pomieszczenia, to robiłbym Młot Thora, do tego keg w pozycji leżącej i oszczędzasz kilkadziesiąt cm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”