Elektrozawór - slaby przepływ

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy

Post autor: herbata666 »

Od ponad roku stosuję półki które zbierają po zewnątrz (środkiem jest przelot dla par). W takiej konfiguracji jak jest dobrze dobrany przekrój i pojemność półki nie potrzebne są żadne pierścienie centrujące, które nieumiejętnie zainstalowane powodują zalewanie w obrębie samej półki odbiorczej. Co najgorsze, mogą wtedy powstawać mikro zalania przy samej półce (temperatury na kolumnie będą stabilne), niestety destylat będzie znacznie gorszej jakości.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
alembiki

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Elektrozawór - slaby przepływ

Post autor: eldier »

A jak odkryć to zalanie na półce? Bo jak mówisz temp stabilne, 10ta stoi, wziernik czysty itp.

Pewnie jak pamiętasz to ta pólka jest Twojej roboty, jeszcze w starej wersji i obawiam się tego o czym wspomniałeś.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Elektrozawór - slaby przepływ

Post autor: herbata666 »

Czy mojej czy nie mojej, ja od ponad roku przeszedłem na półki które mają przelot wewnątrz a u nie których są półki które mają miseczkę zbierającą starego typu plus centrowanie do niej. Nieumiejętnie zbudowane potrafią tworzyć ogniska mikro zalań i pogarszać kilkukrotnie jakość destylatu. Najprostszym sposobem są wskazania manometru, albo ewentualnie U-rurka zrobiona ze spustu bufora i obserwacja słupa cieczy jaki jest w niej.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”