Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Jak zrobić Drinka takiego, jak podaje barman na imprezie? Tu dowiesz się wszystkiego, co mieszać, jak mieszać i wiele więcej ...

Autor tematu
art.

Post autor: art. »

Witam wszystkich. Mam wielką prośbę. Ostatnio poczęstowano mnie trunkiem nazywanym "Shrek" lub "Dar Puszczy". Trunek ten gdy go tylko zobaczyłem /kolor zielony/ bardzo mnie zniechęcił, lecz na szczęście dałem się namówić na kieliszek. Żródło tej dobroci to okolice Białegostoku. Jeśli ktoś z Was ma na to cudo przepis proszę o informację.
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Post autor: Zygmunt »

http://www.kurpie.myszyniec.pl/?p=20

Fragment:
Mieszkańcy przygotowują też na własne potrzeby mocniejsze trunki, z których największą popularnością cieszy się “dar puszczy”, czyli “mioduszka” - alkohol przygotowany z wykorzystaniem miodu.
ale to tak na szybko wygrzebane z sieci... Może zapytaj Coorpa z forum? On jest jakoś właśnie stamtąd...
Ostatnio zmieniony środa, 23 cze 2021, 08:07 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Post autor: pokrec »

Midori? Pod Białymstokiem? Bimber zabarwiony na zielono barwnikiem spozywczym? Bo co to mogłoby być innego? Ktos zna coś, co jest jadalne i rozpuszcza się w bimbrze na zielono?
Nawet curacao i denaturat są sztucznie barwione...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Post autor: Zygmunt »

Absynt? Destylat co prawda jest bezbarwny, ale potem dodaje się trochę pozostałej cieczy z przemacerowanych ziółek dla goryczki i koloru...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Post autor: B14! »

dla zielonego koloru tak naprawdę wystarczu pokruszyć pare miętusów albo dolać pare kropli syropu miętowego, ale domyślam się, że chodzi o coś innego..
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Post autor: Calyx »

A może o takie wynalazki chodzi? :)

http://drinki.mojdrink.pl/Receptury-Najnowsze/1/1342/

http://www.cocktailmaking.co.uk/displaycocktail.php/1280-Shrek

Pozdrawiam
Calyx
Ostatnio zmieniony środa, 23 cze 2021, 08:07 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Post autor: Kucyk »

No, tak! Przecież opisane drinki łączą żółty sok pomarańczowy z niebieskim curacao, co w efekcie powoduje zzielenienie. Innym, ekstremalnym, wytłumaczeniem jest poczęstowanie Kolegi Art'a słynną "grynszpanówką", co może być całkiem możliwe, skoro się przestał odzywać... 8-)

ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Post autor: ollo »

Dobry wieczór.Tak sobie przeglądam stare tematy... Nie mam przepisu ale jak słyszę Białystok, puszcza, zielony kolor, dar, smakowało (tego nie słyszałem-czytałem)--- to może być jakiś bimber zaprawiony bukwicą (być może świeżą a nie suszoną). Jest jeszcze ,,duch puszczy,, ale tam się daje herbaty różne, ziela angielskie etc. i nie ma on zielonego koloru raczej..) Właśnie spożywam bimberek z glukozy pszennej zaprawiony suszoną bukwicą) kolorek można uznać, że momentami opalizuje na lekką zieleń. Świeża bukwica dałaby pewnie mocniejszy zielony refleks. Zawsze polecam bukwicę(wszyscy wiedzą...)jako kolorową wódkę zupełnie nienachalną intensywnością smaku a przy tym interesującą bo mamy tu smakowy koloryt z ziela ...jaki---sami się przekonajcie...Przepis---płaska łyżeczka suszonej bukwicy na pół litra wódki lub bimbru. Macerować miesiąc lub dłużej. Zlac znad osadu lub przefiltrować. Pić...

karol659
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 13 gru 2018, 20:34
Re: Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Post autor: karol659 »

podejrzewam, że to jakaś gotowa esencja, czy może ktoś powiedzieć z czego to jest robione ?

kris1972
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 21 sty 2020, 15:09
Podziękował: 1 raz
Re: Dziwny trunek "Shrek" spod Białegostoku - co to może być?

Post autor: kris1972 »

Piłem tego shreka smaczne to ale sądzę że to z barwnikiem .W wasilkowie ktoś to rozprowadzał.Nie jest to bukwica te zioło sam używam.Świeżą raz tylko piłem ,ale jak dla mnie to bukwica to tylko z bimbrem żytnim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Drinków”