Dwa deflegmatory sens

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

unguided1989
10
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 4 kwie 2014, 17:17

Post autor: unguided1989 »

Witam,
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. To mój pierwszy post na forum więc siemka wszystkim :)
Forum śledzę już od jakiegoś czasu, aparaturę sobie już zrobiłem z szybkowaru + deflegmator z wypełnieniem szklanym + chłodnica.
Dziś zamówiłem sobie drugi deflegmator i zastanawiam się, czy jest jakaś różnica jeśli sprężynki miedziane dam na drugi deflegmator (ten wyżej),a ten przy samym szybkowarze będzie ze szklanym, może tak być, czy lepiej dolny z miedzią ? Wiem, że najlepiej oba, ale póki co tylko jeden będzie. Teraz drugie pytanie, czy to nie ma żadnej różnicy, jeśli flegma spływa do kotła zamiast do odstojnika (i później wylać) ? nie wpływa to na zapach/jakość produktu finalnego ?
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Dwa deflegmatory sens

Post autor: Wald »

Jako że to Twój pierwszy post, przeszedł akceptacje (choć nie powinien). Wszystko o co pytasz jest już w tym temacie dokładnie opisane. Nie wiem co i jak mógłbym Ci napisać. Spróbuj przeczytać całość od początku, ale tak ze zrozumieniem. Polecam też drugi temat http://alkohole-domowe.com/forum/popraw ... t7526.html .
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”