Domowy absolut na wesele.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy

Post autor: kmarian »

No tak, nie wyjaśniłem. Napisałem to, żeby nie mógł nam Kolega, kiedyś powiedzieć, że nie znalazł się ani jeden i że go nie przestrzegł, czym się to może skończyć takie wesele. Niniejszym jeszcze raz powtórzę - Kolego chprzemo, zastanów się jeszcze raz, przemyśl i odpowiedz sobie na pytanie, czy zbrzydła Ci wolność? Toć wieszcz nam pisał: "Lepszy w wolności kęsek lada jaki
Niźli w niewoli przysmaki".
I nie mów, że nie przestrzegałem! :twisted:
Co do alkoholu na weselu .... już Koledzy napisali, też Kolega Blażej wie co mówi, bo po weselach koncerty daje i widział niejedno.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Zbynek80 »

Ja tam się na wieszczach nie znam i wierszem pisał nie będę. Chprzemo nie przejmuj się i rób swoje. A to gdzie alko będzie stało nie ma znaczenia. Postawisz na stole 50/50 a będziesz dokładał to co będzie schodziło.

Saccharomyces
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Saccharomyces »

Zbynek80 pisze: Chprzemo nie przejmuj się i rób swoje.
Rób swoje, nie przejmuj się , jak coś, to powołasz się na kolegów z forum i wszystko będzie dobrze, ha, ha, ha
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Doody »

Moje wesele odbyło się już i to dwadzieścia parę lat temu ;)
Ale z dzisiejszej perspektywy na pewno użyłbym swojej psoty. Oczywiście kilka oficjalnych butli zwłaszcza na jakieś rozdawnictwo obcym ludziom bym nabył, ale ogólnie podałbym swoje. Zresztą syn już delikatnie napiera, żeby zbierać :)
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: kmarian »

Ale jesteście wredni Szanowni Koledzy. Sami po ożenku, to i drugiemu tego życzycie. Pewnie, a co ma mu być lepiej niż nam. Takie rady to psu na buty, "rób swoje" powiadacie ... Zamiast zachwalać stan kawalerski, zalety wolności, brak cenzury to wy nawet mu nie powiecie, że nie będzie się mógł za jakąś ładną laską obejrzeć (monitoring będzie działał). :twisted:
To ja Kolego chprzemo jeszcze raz ku przestrodze - https://www.youtube.com/watch?v=36626R63RiE
Już nie będę Cię więcej ostrzegał. Tak na prawdę to Gratulacje z mojej strony, dobra decyzja. :klaszcze: ...chyba dobra. Dobrej zabawy https://www.youtube.com/watch?v=63BMJ1dJtKs
Proszę zwrócić uwagę, że stołów i butelek nie widać. Ta czarnulka w różowym .... fajna laska. :)

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Zbynek80 »

Jam kawaler :P

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Drupi »

Ja często jak coś pisze tu na forum, to też nie wiem jak to określić bo: co by nie napisał to jest pomoc w przestępstwie, lub opisywanie swojej destylacji która jest przestępstwem. :( :cry2: Pocieszam się tym jak niektórzy piszą jakie ogromne ilości nastawiają np. ktoś pisał że " zrobił zacier z 900 kg. żyta." :D No i jakoś nikomu na razie "nie spadł włos z głowy."
A teraz każdy ma zarejestrowany numer karty sim internetu, z adresem, i w kilka godzin mogą go namierzyć. :(
I like noble drinks.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Zbynek80 »

W kilka godzin ? Chyba w kilkanaście sekund. A poza tym nie każdy korzysta z neta na kartę sim tylko stacjonarnego który i tak był przypisany do konkretnej osoby. Chyba nie widziałeś for o uprawie marihuany :smiech:

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: chprzemo »

To się temat rozwinął:)

Myślę jednak, że na pierwszy ogień postawię w ilości 50/50 banderolówkę i swojaka- tak jak pisał Zbynek80- i zobaczę jak będzie schodziło. Oczywiście zaopatrzę się w odpowiednią ilość sklepowego trunku, ale myślę, że będę zwracał większość sprzedawcy:D.

@kmarian- dopiero po kilkukrotnym przeczytaniu Twoich postów zrozumiałem o co Ci chodziło (może przez późną porę)... Faktycznie cenna uwaga i dzięki za ostrzeżenie- przemyślę temat jeszcze raz :D


Tak przy okazji: wiem, że to nie to forum ale może podpowiecie w jakie domowe piwko celować na wesele? Myślałem o dobrym IPA/APA z minimalną goryczką (tak, tak to jest kaleczenie stylu- chciałbym żeby niewtajemniczeni w wysokie IBU też się czegoś napili) i może jakiś porter lub coś czekoladowego... Na ta okazję przyspieszyłem prace z kegeratorem i może uda się zaserwować piwo z podwójnego kija...
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

bananek63
100
Posty: 114
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2016, 13:56
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: bananek63 »

To i ja mam pytanie. Co sądzicie o tym aby zamiast bimberku dać destylat rozcieńczony na pół i przepalić go cukrem? Czy proponowali byście tradycyjny Polski Bimberek oraz taką przepalankę?

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Zbynek80 »

Bardzo lubię piwko i sam ważę ale na wesele bym się z tym nie pchał, ludzie na weselach chyba nie chętnie piją piwo, ja raczej nigdy. Ale możesz zrobić, i bardziej na poprawiny. Zamiast zmniejszać IBU w IPA/APA to zrób dobre PA

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: chprzemo »

@Zbynek80- masz jakąś sprawdzoną recepturę na PA?

@bananek63- wertując fora i czytając różne opinie da się zauważyć, że b.często goście "oczekują" tradycyjnego śmierdzącego bimbru bo takie smaki/zapachy pamiętają ze stodółki dziadka i uważają, że takie musi być. Bardzo mało jest ludzi którzy rozumieją, że można zrobić coś rewelacyjnego bijącego na głowę większość sklepowych trunków- miałem okazję robić bimberki na różne wesela dla rodziny i przyjaciół i zawsze decydowałem się na destylat po pierwszej rektyfikacji który nie jest idealny, ale b. dobry- zaprawiałem to zazwyczaj dębem inny odleżałym koncentratem z listkówki czarnej porzeczki- zawsze pasowało i smakowało- u siebie na wiejski stół zrobię tak samo + absolut na stoły obok sklepowej.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Zbynek80 »

Dość standardową, pilzneński + karmelowy, lubelski, marynka ewentualnie jakieś resztki innych chmieli dosypałem na goryczkę i aromat.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Pretender »

Kontrolą się nie przejmuj, pierwsze słyszę, aby celnicy chodzili po weselach. Do tego nie sprzedajesz, nie wprowadzasz do obrotu, nie złapali cię na produkcji. Walisz etykietę wódka weselna, naklejasz weselną banderolę. Nie słuchaj takich głupot ...

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: chprzemo »

Też myślę, że to przesadzone obawy kolegów i raczej jest mało prawdopodobne żeby pojawił się kłopot z alko na weselu....
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: robert4you »

Szybciej to się ZAiKS zjawi niż celnicy.
************************************************************************

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Zbynek80 »

A to już problem grajków
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: robert4you »

Lokalu też, niestety.
************************************************************************
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Pretender »

Lokalu nie, jeśli już to osób go wynajmujących.

TUTEK
100
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 13 lis 2014, 13:18
Ulubiony Alkohol: własne piwo
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: TUTEK »

Witam. Co do alkoholu na weselu, to jest to impreza zamknięta i na takowe żadne służby raczej nie zaglądają. Co do trunków na weselu, jeśli nie bierzesz grona z forum, to raczej spróbuj częstować gości na stole szwedzkim pospolitym bimbrem. Sam w domu tworzę różne smakówki z owoców, ale na moim weselu zwykły bimber z potstila szedł tak dobrze, że dama 5l, która została postawiona obok butelek "tych do degustacji", też została prawie że opracowana. A była pełna. Jako bonus można zadębić bimber, a wtedy wujkowie dostaną "smergla". Sprawdzone info. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Będziniak
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 lis 2015, 21:26
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Będziniak »

Byłem na kilku weselach w różnych częściach Polski i na każdym był bimber z prostej aparatury, zaprawiany dużą ilością palonego cukru.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: rastro »

Z tymi celnikami to chyba zależy, bo jak lokal ma knajpę albo jakoś bar z koncesją na alkohol to jednak ktoś może sprawdzić. Ale w takim przypadku najpewniej już sam właściciel lokalu nie pozwoli na nic co nie ma opłaconej akcyzy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: kmarian »

Kiedyś kupowało się spirytus, "maiło" do wartości około 38% i zaprawiało przypalonym cukrem. Był to najlepszy alkohol na wesele. Wszelkie cytrynówki, wódki piwne na słodko i temu podobne mogą sobie stać gdzieś na stole, jak się komuś zachce to sobie weźmie, albo jak się będzie wstydził to mu ktoś poda.
Moim zdaniem, jako danie główne to wódka ze spirytusu z własnej gorzelni (niezbyt mocny, 38 - 40%). Beczułka z wynalazkiem jakimś jest modna i nie zaszkodzi.
Spotkałem się ze zjawiskiem, że wesele w restauracji musiało być z wódką serwowaną przez tąż restaurację.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: rastro »

To właśnie chyba jest tak kiedy mają koncesję na alko a imprezy okazjonalne są jako działalność poboczna, ale lokale, które nastawione są na imprezy okazjonalne i nie mają koncesji na sprzedaż alkoholu, to nawet nie mogą serwować własnej, wtedy o ile dobrze pamiętam to organizatorzy dostają pokoik na napoje i to oni tym w całości zarządzają, a obsługa nawet nie dotyka tego towaru żeby nie padło nawet najmniejsze podejrzenie na właściciela lokalu że dostarczył alko.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Drupi »

Latem byłem na weselu w Łodzi, w Hotelu, z tego co wiem to ojca weselnego nawet raz nikt nie zapytał ojca weselnego co za alkohol jest na wiejskim stole. Jeszcze kelnerki troszczyły sie o wygodę jego spożywania. Każdy wie co tam było.Nikt nie dawał jakichś warunków dla bimbru.
I like noble drinks.

slawek5050.87
50
Posty: 69
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 23:47
Podziękował: 6 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: slawek5050.87 »

U nas w straży też gdy strażacy mają libację jest bimber, a i byłem na weselu gdzie też był bimber ale spotkałem się z jednym domem weselnym gdzie swojskiego alkoholu wnieść nie można mogą natomiast oni załatwić bimber ponieważ moją akcyzę. Teraz pytanie czy takowa akcyza istnieje czy to ściema :?: . Piosenka weselna ;) https://www.youtube.com/watch?v=4imSeufyFGU

mienho
150
Posty: 152
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: mienho »

Moim zdaniem mogą mieć akcyzę ale pod warunkiem, że są zarejestrowanym producentem ze swoim wyrobem.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: Zygmunt »

Nie mogą. Mogą najwyżej kupić legalną wódkę typu "Chłopska pędzona", "Bimber wódka" lub inna "Siwucha" i lać na wiejskim stole. A tak naprawdę chcą przyciąć i na tym elemencie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

slawek5050.87
50
Posty: 69
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 23:47
Podziękował: 6 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: slawek5050.87 »

Zygmunt pisze:Nie mogą. Mogą najwyżej kupić legalną wódkę typu "Chłopska pędzona", "Bimber wódka" lub inna "Siwucha" i lać na wiejskim stole. A tak naprawdę chcą przyciąć i na tym elemencie.
Tez mi sie tak wydaje ze tu chodzi o pieniądze. :)

Mod.
Nie cytuj postu bezpośrednio poprzedzającego!

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Domowy absolut na wesele.

Post autor: gadaka »

Pewnie mają "umowę" z kimś z okolicy kto dostarcza im bimber i mówią tak niewtajemniczonym...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”