Dodawanie wegla akt. do gotowania

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...

Autor tematu
oryfeusz
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 14 paź 2013, 21:29

Post autor: oryfeusz »

Cześć wszystkim, mam takie pytanie względem węgla aktywnego, dowiedziałem się niusa że bardzo dobrym sposobem na oczyszczenie bimberku z zapachu i smaku jest dodanie węgla aktywnego do gotowania. Patent wyszedł prosto z laboratorium sanepidu.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Dodawanie wegla akt. do gotowania

Post autor: gr000by »

To musieli niezły syf destylować, skoro węgiel aktywny pomógł na gorąco. Właściwe działanie węgla aktywnego jest w niskiej temperaturze (najlepiej poniżej 0*C, ale przy 50-10*C też jest spoko) przy niezbyt wysokich stężeniach filtrowanego alkoholu (30-40%, nie więcej niż 50%). Na gorąco węgiel doskonale oddaje to co złapał na swojej powierzchni i usunął z alkoholu, więc nie wiem jaki syf musieli mieć w kotle, skoro węgiel poprawił właściwości na gorąco...
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”