Destylowanie bimbru

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.

Autor tematu
Bimbromir
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2008, 18:27
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Bimbromir »

Mam takie pytanie destylowałem zacier wszło 4L destylatu 50% i chcem dolać do tego 2L wody i jeszcze raz przedystylować ile gdześ na oko wyjdze destylatu i niewiem czy dolewac wode czy nie prosze o odp.
Użytkownik zbanowany od 16.VIII.2009r.
alembiki
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Destylowanie bimbru

Post autor: Juliusz »

Do drugiej destylacji należy dodać wody aby % był niższy. Chodzi o to aby spowolnić destylację jak też i - choć minimalnie - odebrać trochę zaneczyszczeń, które pozostaną w wydestylowanej nieszance.

D rugiej destylacji powinna wyjść w zasadzie taka sama objętość destylatu. Popierwszej destylacji gon jest wiele czyściejszy i będzie mniej odpadków. Powinien też być większy procent.

Dobrze jest mierzyć temperaturę zaraz prszy wylocie oparów do chłodnicy. Jak uda Ci się regulacją grzania utrzymywać temp. oparów blisko 78C otrzymasz wysoki. Jeśli proces destylacji będzie wolny - tylko, tylko kapiący otyrzymać możesz nawet 90% alkohol - przynajmniej w ciągu 'środkowej' części destylacji.

Jeśli chodzi o objętość/ilość to zależy ona od procentu jaki otrzymasz. Powinieneś mieć może 3.9 L 50% wódki wiele lepszej jakości.

J
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”