Destylator SZKLANY

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy

Post autor: Emiel Regis »

ta_moko pisze:Wychodzę z tego tematu.
... a ja przenoszę go do działu ''Radioaktywne'' :idea: :!:

Ps.
kasiabimberka pisze:Ogólnie myślę że warto skończyć ten wywód i skupić się na budowie destylatora.
Temat przerabiany wielokrotnie, proponuję zajrzeć do działu dla początkujących.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
promocja

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: Zbynek80 »

Jak dla mnie to jakaś fanaberia szalonej dziewczynki, bez względu czy masz rację czy nie. Myślisz, że jak zaczniesz taką wodę pić to będziesz zdrowsza i będziesz żyła 100 lat ? Nie wiem czy piłaś taką wodę, ja tak i jest ohydna w smaku przynajmniej z metalowego destylatora. Nie wiem czemu też się upierasz przy zamkniętym obiegu wody? Nie kombinuj też z tym ciśnieniomierzem i termometrem nie będzie ci do niczego potrzebne. To nie są układy zamknięte aby się wytworzyło jakiekolwiek ciśnienie. Nie jest to też kolumna rektyfikacyjna aby kontrolować temp. Woda ma ci się zagotować i skroplić więc poco tam cokolwiek mierzyć. A jak chodzi ci tylko o destylację wody to zastosuj sobie najprostszą metodę miskową i nie będziesz potrzebowała chłodnicy do chłodzenia pary ani chłodnicy do chłodzenia wody chłodzącej. I już na pewno ci nic nie wybuchnie.
http://www.alkohole-domowe.com/destylat ... nkowa.html

Autor tematu
kasiabimberka
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 19:31
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: kasiabimberka »

Nie twierdzę że będę żyła 100 lat, ale sądzę że zwiększam tym swoje szanse na dłuższe i zdrowsze życie. Owszem piłam wodę destylowaną na szkle i mi smakowała. Skraplałam sobie testowo na szklanych naczyniach gdy para leciała z czajnika ahaha. Piłam również wodę demineralizowaną z plastikowych pojemników i była paskudna. To ma być urządzenie automatyczne a woda destylowana ma mieć tylko kontakt ze szkłem-żadnego plastiku czy metalu. Nie mam czasu na zabawy ze skraplaniem metodą miskową, a obieg wody zamknięty to oszczędność wody z kranu. Ojciec by mnie chyba prześwięcił jakbym codziennie godzinę puszczała wodę w kanał ...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: radius »

Miałem się już nie odzywać w tym temacie, ale po przeczytaniu tego fragmentu o mało nie spadłem z krzesła ze śmiechu;
kasiabimberka pisze:Racja że niektóre jony z wody mineralnej przyswajamy. Ja do nich nic nie mam. Rozchodzi się o kwestie balastu który im towarzyszy, czyli metale ciężkie, pozostałe związki minerałów nieorganicznych których nie przyswajamy oraz inne szkodliwe środowiskowe chemikalia.
W dzisiejszych czasach, w dobie wszechobecnej chemii stosowanej w rolnictwie, zatrutego powietrza szkodliwymi wyziewami i powszechnym stosowaniu "polepszaczy" przy produkcji wysoko przetworzonej żywności, tysiąc razy więcej wchłoniesz do swojego organizmu tego "balastu" z pożywienia i powietrza niż pijąc zwykłą kranówkę. I nie pomoże ci w pozbyciu się tego balastu picie wody destylowanej. Wręcz przeciwnie :!: Np. do produkcji napojów typu Coca-Cola jest używana woda destylowana, która jest aktywnym absorbentem, pochłania dwutlenek węgla z powietrza, który reagując z wodą tworzy kwas węglowy H2CO3. Aby zneutralizować te kwasy, organizm wyciąga z kości m.in. wapń i magnez. Im większe straty mineralne, tym większe ryzyko pojawienia się chorób zwyrodnieniowych.
Woda destylowana pozbawiona jest minerałów i jest wręcz szkodliwa dla zdrowia , bo wypłukuje związki mineralne z organizmu człowieka poprzez swój niski potencjał. Przykładem nieco drastycznym ale pokazującym wagę związków mineralnych w wodzie, są publikacje naukowe, w których dowiedziono, że wypicie przez osobę 5 litrów wody destylowanej jednorazowo doprowadzi ją do śmierci.
Pijąc taką wodę wpadasz w błędne koło, wypłukujesz resztki minerałów ze swojego organizmu a jednocześnie chcesz je dostarczyć z pożywieniem, w którym niestety jest ich ci raz mniej. Paranoja :!:
Poczytaj trochę o wodzie jonizowanej, wodzie Kangen czy choćby o naszej, polskiej wodzie AOx aqua LIFE lub Red-OX.
No, ale ty - totalny laik z chemii, jak sama stwierdziłaś - wiesz przecież lepiej ;)
kasiabimberka pisze:Nie twierdzę że będę żyła 100 lat, ale sądzę że zwiększam tym swoje szanse na dłuższe i zdrowsze życie.
Akurat odwrotnie, ale to Twoja sprawa, Twoje zdrowie :(
Pozdrawiam.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: Zbynek80 »

A ile tej wody naleci ? Za 50gr pewnie nawet nie? Więc sprawę masz prostą kupujesz szklaną kolbę, szklaną chłodnicę kilka wężyków. Pewnie nie będzie to duży sprzęt więc jak się uprzesz z zamkniętym obiegiem wody to proponowałbym nalać wody do zlewozmywaka podłączyć pompkę akwariową, przygotować sobie kilka butelek z zamrożoną wodą wsadzić i wystarczy. Zabawa z chłodnicą, nagrzewnicą, wiatrakami, zasilaczem to za dużo zachodu jak na takie moce przerobowe.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: Trener »

Wiem jak to jest być niedocenianym i jakie to wkurzające gdy chcesz żyć po swojemu, a wszyscy dookoła próbują sprowadzić cię do swojego poziomu lub narzucić własny styl życia. Wiem i dlatego tym trudniej mi się wypowiadać. Ale jeśli pozostaniesz przy swoim postanowieniu, to w moich oczach, to co chcesz zrobić jest niczym innym jak popełnianiem powolnego samobójstwa. A nawet jeśli się mylę, a to Ty masz rację, to czy udowodnienie tego jest warte ryzykowania zdrowia i życia? Odpowiedz sobie na to pytanie sama.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: Wald »

Nie sądzę, żeby koleżanka zrobiła sobie krzywdę. Organizm potrafi sam się bronić. W firmie której pracowałem w latach 80 mieliśmy destylarkę do wody. Taka była potrzebna w procesie technologicznym. Dwóch pracowników firmy zewnętrznej (prace budowlane), też chcieli pożyć zdrowo, tym bardziej, że mogli za darmo. Popijali herbatę i kawę z wody destylowanej. Nie mam pojęcie co i ile pili po pracy, ale już po trzech dniach dopadła ich spora biegunka. Trzymało ich to kolejne cztery dni. Gdy wszystko się wydało i wrócili na kranówkę dolegliwości ustały.
Twój wybór, nie mamy wpływu na to co zrobisz.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: Zygmunt »

Ech, kolejna trafi na elektrolity na młodzieżowy do najbliższego szpitala... Teraz w szkołach już niczego nie uczą?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
kasiabimberka
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 19:31
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: kasiabimberka »

Znów błąd w toku rozumowania, w czytaniu ze zrozumieniem. WOda destylowana nie ma mi służyć w oczyszczaniu czyniąc cuda. Ma być jedynie czystym dostarczycielem wody, która jest niezbędna do życia. I tyle i aż tyle. I ja generalnie nie spożywam przetworzonej żywności. Istnieje również żywność ekologiczna, kosmetyki bez chemii ekologiczne. Ale NIE. Lepiej siedzieć i narzekać i nic nie robić, bo tak łatwiej.
"do produkcji napojów typu Coca-Cola jest używana woda destylowana, która jest aktywnym absorbentem, pochłania dwutlenek węgla z powietrza, który reagując z wodą tworzy kwas węglowy H2CO3. Aby zneutralizować te kwasy, organizm wyciąga z kości m.in. wapń i magnez."
Większej bzdury dawno nie czytałam ahaha. Coca cola po pierwsze jest na wodzie demineralizowanej odwróconą osmozą (wszystkie soczki dzisiaj na niej robią oraz inne napoje gazowane). Zadzwoń sobie do producenta. Ja tak zrobiłam i dostałam oficjalną odpowiedź po tygodniu (bo Pani na infolinii nie wiedziała). Druga kwestia COCA COLA ZAWIERA KWAS FOSFOROWY, który łączy jony wapnia! Dlatego rozpuszcza zęby oraz wypłukuje wapń, a nie dlatego że jest na wodzie destylowanej;/. Z takimi mądrościami to odechciało mi się dyskutować.
I tak jak już mówiłam. Owszem woda KAŻDA! wypłukuje minerały. Ale ja JEM ciągle ich sobie dostarczając. Można również mieszać pół na pół soku z taką wodą destylowaną i potencjał redox odrazu jest korzystniejszy. Druga kwestia że wodę destylowana samemu sobie można przetworzyć na wode z korzystnym przeciwutleniającym potencjałem redox:)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: radius »

To będzie już ostatni mój post w tym temacie, bo widzę, że koleżanka wypisuje co raz większe bzdury i zapętluje się we własne głupoty.
kasiabimberka pisze:Coca cola po pierwsze jest na wodzie demineralizowanej odwróconą osmozą (wszystkie soczki dzisiaj na niej robią oraz inne napoje gazowane)
A czym się różni woda po osmozie od wody destylowanej :?:
Producenci filtrów RO nie lubią porównań wody po RO do wody destylowanej i zapewniają, że „jest to woda lepsza pod względem smakowym i zawartości mikroelementów. Smak wody destylowanej jest mdły, niesmaczny. Przyczyną tego jest fakt, że podczas gotowania pozbywamy się rozpuszczonego w wodzie tlenu i dwutlenku węgla”. Jednak nie jest to prawdą, gdyż woda destylowana również zawiera rozpuszczone gazy - azot, tlen, dwutlenek węgla, różnica wynika jedynie z możliwości zanieczyszczenia tej wody lotnymi substancjami organicznymi. Skład mineralny wody po RO i destylacji jest zatem bardzo podobny.
Badania nad wpływem wód demineralizowanych na organizm człowieka prowadzone były od lat 60. XX w, jednakże zaawansowane techniki filtracji nigdy nie były tak rozpowszechnione, jak teraz. W latach 70. stwierdzono, że u osób pijących miękką wodę śmiertelność z powodu chorób serca jest o 20% wyższa, a spożywanie wody pozbawionej elektrolitów prowadzi do zmian stałości składu elektrolitowego płynu pozakomórkowego. Podstawowym źródłem składników mineralnych jest pożywienie, a woda dostarcza ich jedynie 10% w dziennej racji zapotrzebowania. Jednak składniki mineralne zawarte w wodzie są przez organizm przyswajane w znaczne większym stopniu, ponieważ są łatwo absorbowane w przewodzie pokarmowym. Mikroelementy w pokarmie występują przeważnie jako trudno rozpuszczalne i źle przyswajalne związki kompleksowe. Magnez zawarty w wodzie wchłania się 30 razy lepiej niż zawarty w pożywieniu, dodatkowo proces przetwarzania żywności (np. gotowanie) powoduje 30-75% utratę tego pierwiastka. Znaczną utratę magnezu i innych pierwiastków powoduje również gotowanie z użyciem miękkiej wody.
Jony magnezu biorą udział w przemianie lipidów, a doświadczenie na zwierzętach, którym przez 3 miesiące podawano wodę dejonizowaną, wykazało znaczący wzrost cholesterolu całkowitego oraz tendencje wzrostowe poziomu lipidów całkowitych i triglicerydów. Świadczy to o niekorzystnym oddziaływaniu wody demineralizowanej na gospodarkę cholesterolową. Badano również wpływ takiej wody na koncentrację elektrolitów we krwi zwierząt i stwierdzono duże znaczące zmniejszenie stężenia sodu i magnezu przy równoczesnym wzroście stężenia wapnia. Stwierdzono wzrost stężenia badanych elektrolitów w moczu zwierząt, co świadczy o tym, że stosowanie wody dejonizowanej zubaża organizm z soli w wyniku zwiększonego ich wydalania. Badania na zwierzętach, którym podawano wodę demineralizowaną, wykazały wpływ na spadek poziomu hemoglobiny o 19% w stosunku do zwierząt, którym podawano wodę wodociągową.
W latach 80. XX w. przeprowadzono testy, których wyniki zostały przedstawione w raporcie WHO. Badano w nich optymalną zawartość substancji rozpuszczonych (TDS – total dissolved solids) w wodzie. Z raportu wynika, że woda pitna powinna mieć minimalną TDS na poziomie 100 mg/l, a minimalna zawartości wapnia powinna wynosić 30 mg/l. Taka zawartość zmniejsza ryzyko zmian w gospodarce wapniowej i potasowej oraz ryzyko zmian w tkance kostnej. Stwierdzono również, że taka zawartość wapnia powoduje zmniejszoną korozyjność wody dejonizowanej i większą jej stabilność. W Raporcie zaleca się, by minimalna zawartość wodorowęglanów, która zapewni akceptowalne właściwości organoleptyczne, zmniejszy korozyjność wody i utrzyma równowagę jonów wapniowych, wynosiła 30 mg/l.

Na zdrowie :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
kasiabimberka
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 19:31
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: kasiabimberka »

Ten "problem" bardzo łatwo rozwiązać. Mieszać wodę destylowaną ze świeżo wyciskanymi sokami warzywno-owocowymi, bądź jednocześnie przy piciu wody destylowanej spożywać skorupki jajek, które dostarczają bardzo dobrze przyswajalny wapń. Można również kupić gotową mieszkankę magnez-wapń-potas i sobie ją dodawać-Proszek Zasadowy Dr. Auera.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: Emiel Regis »

kasiabimberka pisze:spożywać skorupki jajek
To może lepsze już będzie wapno z marketu budowlanego? :idea:
Idź na całość, idź na całość :!:

Sorry za krotochwilkę.
Wydaje mi się ona jednakoż niezłym podsumowaniem Kasinych idei... :klaszcze: :ok: :hahaha:
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: radius »

@kasiabimberka, wszystkie twoje wywody nt. picia wody destylowanej można podsumować słowami ks. Tischnera -
Treść ukryta:
bullshit-detector.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: gr000by »

Ja tylko czekam na nagłówki "Piła wodę destylowaną, wylądowała w szpitalu". Prawie jak ProAna i inne tego typu ruchy. Żyjmy zdrowiej! Uczmy innych żyć zdrowiej! Ale sami nie posiadajmy wystarczającej wiedzy na ten temat. Gdybym zawsze ślepo wierzył niektórym lekarzom, to dzisiaj byłbym po ciężkich przejściach w najlepszym przypadku (bardzo nietypowe przechodzenie zapalenia zatok, w okolicy jestem jedynym przypadkiem od długiego czasu). Przydaje się trochę rozsądku do tego wszystkiego, co czytamy i oglądamy. Ale do tego potrzeba trochę oleju w głowie i minimalnej wiedzy.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: ta_moko »

Wróciłem. Przypomniała mi się pewna grupa naukowa, która udowadniała, że jarzyny cierpią, gdy się je obiera i kroi. Szczególnie niski próg bólu miała marchewka. Nie wiem dlaczego mi się to przypomniało w tym temacie? Może za dużo mineralnej wypiłem i coś mi się wypłukało?
@kasiabimberka przemyj oczy zwykłą wodą i zobacz jakie bzdury piszesz. A przede wszystkim zobacz jak bardzo to, co mówisz, jest fanatyczne, sekciarskie.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: wawaldek11 »

A ile tej destylowanej wody trzeba pić aby się przekręcić czy rozchorować?
Znaliście kogoś, kto pił destylkę i z tego powodu nie ma go wśród nas? A, jeden miał sraczkę, ale przeżył :mrgreen:
Przytaczacie wypowiedzi i opracowanie różnych naukowców i doktorów. Oni wszystko powiedzą. Nawet to, że białe jest czarne a czarne jest białe, czy jakoś tak.
Co parę lat naukowcy robią zwrot o 180* w swoich teoriach na temat zdrowego życia.
Szkoda gadać....
Trzeba się napić destylowanej wody :mrgreen: (o=ó)

Najważniejsza dla zdrowia jest różnorodność spożywanych pokarmów i płynów - dlatego ja tak chętnie moczę dzioba w trunkach kolegów przy każdej okazji.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: lesgo58 »

A wiecie że nasz wszechświat już nie pochodzi od Big Bang - tylko od czarnej dziury?
Najnowsza teoria. Oczywiście wymyślona i dopasowana przez naukowców do poziomu niewiedzy jaką posiadają.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: Lootzek »

Miałem siedzieć cicho ale "nie wytrzymie" ;).
Panowie, stanę nieco w obronie koleżanki. Nie jej teorii, bo ta mi też nie podchodzi, tylko jej jako człowieka.
Padło kilka zwrotów które mogły ją urazić, łącznie z zarzutem fanatyzmu i sekciarstwa. Tymczasem NIGDZIE nie mogę doszukać się w jej postach stwierdzeń namawiających kogokolwiek do takiego stylu życia. Wręcz przeciwnie, część z Was namawia ją nader energicznie do jego zmiany a ona broni tylko swojej racji z podziwu godnym uporem. Czy Kasia ma rację, czy Wy, o to mniejsza.
Jako ludzie obyci z pewnością znacie dwa stare powiedzonka: żyj i daj żyć innym oraz racja jest jak d... każdy ma swoją ;). Na tym polega chyba właśnie dobrze pojęta wolność. Póki jej działania nie szkodzą nikomu innemu niech postępuje i żyje jak chce.. Poradziliśmy jej w kwestii budowy destylarki, bo od tego się zaczęło, a co z tą wiedzą zrobi to naprawdę nie nasza sprawa :).
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: wiking »

A mnie pani Kasia pasuje do jakiegoś tam czas temu zbanowanego na sąsiednim forum forumowicza :o

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: bociann2 »

Emiel Regis pisze:
kasiabimberka pisze:spożywać skorupki jajek
To może lepsze już będzie wapno z marketu budowlanego? :idea:
Idź na całość, idź na całość :!:
Kol. Emiel Regis,
jesteś mi Pan winien za pranie spodni, bo nie strzymałem :hahaha:

pozdrawiam

bociann

zebas
30
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 19 sty 2013, 23:21
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: zebas »

kasiabimberka pisze:spożywać skorupki jajek
To może lepsze już będzie wapno z marketu budowlanego? :idea:
Frank Zappa pisze:Głupota ma pewien urok- ignorancja nie.
Polecam popytać się pielęgniarek środowiskowych - tych na emeryturze.

Polecam również artykuł wraz z bibliografią.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: Emiel Regis »

Nikogo nie będę pytał, preferuję wodę przeznaczoną do picia, a taka nie wymaga ode mnie dodatkowej suplementacji i troski o to, w jaki sposób uzupełnić każdy brakujący minerał.
Oczywiście jeśli ktoś woli, to może sobie popijać destylowaną, zagryzając skorupką dla równowagi.
Wodę proponuję zamieszać zardzewiałą łyżeczką, wszak to dodatkowa suplementacja żelazem :idea:
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

mechanior
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 23 sie 2011, 20:55
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: mechanior »

Wiem, że temat trochę starawy, ale chciałem dodać coś od siebie, bo w robocie mam do czynienia z wodą demi, i w życiu bym się tego nie napił.
Mamy na hali całą instalację rozprowadzająca ta wodę do różnych maszyn, rury tylko pp, zawory i armatura już wymieniona na KO. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć jak wymienialiśmy zawory z mosiądzu w maszynach przez które tylko kilka miesięcy płynęła ta (życiodajna woda) to bym je pokazał. Zawory wyglądały jak by były z cukru - kulki praktycznie zawsze nie było a w trakcie wykręcania często się rozpadały. Ta super woda jest tak jałowa, że jak spotka kawałek czegoś co da jej trochę mikro elementów to wpieprzy to jak drożdże cukier. Ktoś kiedyś może myślał o oczyszczaniu organizmu i wymyślił sobie wodę demi, ale jak na moje oko nie ten rząd wielkości.
Awatar użytkownika

Licho
100
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 lut 2018, 18:57
Krótko o sobie: Emigrantka zarobkowa
Ulubiony Alkohol: Jałowcówka
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Biała Chrobacja/Wallonia
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Destylator SZKLANY

Post autor: Licho »

Tak z ciekawości, ciekawe czy Kasia się pochorowała czy może wyleczyła z tej wody? Ciekawi mnie to z racji zawodu wyuczonego. :)
Licho nie śpi,
Licho czuwa,
Licho psoci,
jak się uda...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”