Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Promocje, akcje, konkursy, zabawy oraz inna szczególna działalność którą wspieramy.
Regulamin forum
Jest to specjalne forum przeznaczone do fajnych akcji, dzięki którym można promować różne konkursy, produkty, wydarzenia, spotkania, działania i wiele więcej. Wszystko po to by promować alkoholowe wyroby domowe.

Jeśli chcesz zaproponować coś ciekawego to pisz do nas, zapraszamy!
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:

Post autor: 33cezary »

Witam.

Najpierw wstęp. Jasne postawienie sprawy – dla czego i po co?

Od pewnego czasu chodził mi po głowie pomysł i chęć urozmaicenia życia forum, a przy okazji „zrobienia coś” dla siebie.
Jak pewnie część koleżanek i kolegów z forum wie lub się domyśla prowadzę również działalność gospodarczą w ramach której produkuję i sprzedaję zestawy do destylacji wody i olejków eterycznych ( http://www.destylaty.pl ). Nie jest to mój podstawowy „kawałek chleba” ale dający niesamowitą satysfakcję, oraz również dodatkowe środki. Przez ostatni czas nurtowały mnie dwie sprawy:
a) jak odwdzięczyć się całemu forum dzięki któremu uzyskałem pewną wiedzę, pomysły, kierunki rozwoju które mogę zdecydowały że robię również to co lubię i mam z tego dodatkowe dochody finansowe. (szczególny szacunek dla pewnych osób które na forum są od początku, lub prawie od początku i których wiedza, oraz niesamowity dar jasnego, konkretnego i prostego za razem przedstawienia wiedzy pozwoliły rozwijać naszą „wiedzę tajemną”. Innym osobom za niesamowitą pracę w przygotowaniu forum, innym za kierowanie, wykonywanie czarnej pracy policjanta, dzięki której mamy piękne, czyste i konkretne forum bez żadnych „bagienek” czy innych naleciałości – forum które chce się czytać. O kim mówię? Jeżeli ktoś czyta i od czasu do czasu zagląda – wie doskonale o kogo chodzi.)
b) jak uatrakcyjnić forum, zwiększyć jego popularność jak krzewić naszą „wiedzę tajemną” jak dołożyć swoją cegiełkę w zamian całej fury cegieł które wziąłem z tego forum,
c) jak uzyskać rzetelne i pozbawione jakiegokolwiek podejrzenia o stronniczość opinie o swoim produkcie – tak aby stały się moją wizytówką dla niedowiarków.

Dlatego wpadłem na pomysł ufundowania „PUCHARU PRZECHODNIEGO”. Założenia:
a) przekazuję dla forum pełną, kompletną kolumnę DE170, kociołek 50 litrów, grzanie elektryczne, poler – dosłownie ful wypas. http://destylaty.pl/de170pro.html . Forma przekazania / użyczenia / darowizna itp. kwestia techniczna do załatwienia – w każdym razie jak za nią nie chcę ani centa,
b) organizowany jest na łamach forum co miesięczny konkurs o dowolnym temacie lub o dowolnych warunkach o których zadecydują uczestnicy forum. Np. na najbardziej aktywnego, płodnego w wypowiedzi, czy też tematy, uznaniowa wygrana jakiejś komisji, na bazie wcześniejszych prób budowania rangi – oddawane głosów na osoby (podobnie jak – odnośnik „lubię to”) – konkretnego pomysłu nie mam – chodzi o to aby osoby wnoszące w życie forum pozytywne wartości miały coś również fizycznego z uznania.
c) wygrywający dostaje na pełne używanie przez miesiąc cały zestaw – z prośbą o opisanie swoich doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących sprzętu na forum.
d) za miesiąc gdy wygrywa inna osoba przekazuje jej sprzęt i tak dalej.

Co do spraw technicznych:
a) miałem iż sygnał – pytanie – a co jeżeli zginie w jakiś sposób? Nic – płakać nie będę – ale drugiego zestawu nie ufunduję – ma to być dla forum i jeżeli doprowadzimy do straty – to będzie nasza strata.
b) dodatkowo mogę również sponsorować przesyłki między użytkownikami – nawet z opcją że przyjeżdżający kurier przed wydaniem przesyłki będzie prosił o podpisanie protokołu i sprawdzenie dowodu osobistego przyjmującego (tak jak załatwiane jest wydawanie przez kurierów np. telefonów komórkowych czy umów na rachunki bankowe).
c) osobiście wolał bym aby np. wygrywający pofatygował się osobiście do poprzedniego użytkownika i ten będzie ręczył że wydał sprzęt osobie którą sprawdził np. z dowodu i w razie czego będzie wiedział gdzie ją szukać – a sami wiecie – jest nas tysiące po całej Polsce i nie mam miejsca gdzie jakiś forumowicz by nie mógł w imieniu forum zapukać.
d) mogę np. raz na pół roku wziąć kolumnę i odświeżyć ją, lub w miarę potrzeby uzupełniać o nowe rozwiązania jeżeli by takowe były dokładane w przyszłości.

Po prostu będę miał dwie pieczenie upieczone przy jednym ogniu – dam coś z siebie dla forum i uzyskam ogólnodostępne opinie o całym zestawie – kolumnę.

Co forumowa brać myśli o mojej propozycji?

Cezary

P.S. Jeżeli moderatorzy / właściciele forum będą uważali że powyższy post lub propozycja za bardzo jest komercjalna i nie zgadzają się na w/w propozycję – proszę zdjąć post i uważać temat za niebyły.
Cezary

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: sverige2 »

Kol. Cezaary33, powinieneś zostać min. finansów, lub co najmniej gospodarki. Vincent Rostowski i Twój imiennik Grabarczyk, to przy Tobie i Twoich pomysłach, mogą tylko co najwyżej teczkę za Tobą nosić.
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: Qba »

Właściciel Forum AD popiera w pełni inicjatywę :)
Jednak pytanie mam - kto zajmie się arbitrażem - kto ma dostać maszynę a kto nie :)
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

Witam.

Aby nie być stroną w tym zagadnieniu bardzo proszę o wybór kryterium przez uczestników forum – może ktoś ma ciekawy pomysł – proszę bardzo o propozycje. Ja sam nie bardzo bym chciał być w tym temacie sędzią – ale proponuję naszych moderatorów o ukształtowanie kryteriów z propozycji braci w kapaniu. Osobiście poddaję się ich woli całkowicie. (nadmienię że mamy maj – już w tym miesiącu ktoś może pobawić się zabawką dla dużych chłopców – lub dla naprawdę dużych dziewczynek).

Cezary
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: Juliusz »

@33Cezary :klaszcze:

Idea jest wyśmienita! Pozostaje kwestia decydowania. Czemu nie odważymy się i nie poddamy kwestię decydowania wszystkim na forum?

Ponad 7000 użytkowników to liczba bezpieczna. Głosować będą tylko Ci, którzy czytają i są zadowoleni - wątpię w unifikowania poślednich to nie jest to środowisko...

J
ps. Z listy ewentualnych wygrańców (arogancko) wykluczam siebie (Juliusz). Cezary narażony byłby na ogromne koszty przesyłek... a osoba odbierająca stracony przeze mnie puchar na jeszcze większe koszty - jedyne co mogę zapewnić to maksimum przyjemności w czasie 'odbierania' pucharu - dość trunków... ale to nie jest nic specjalnego.

Julcio
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: JanOkowita »

Tak skromnie z mojej strony dokładam się do tematu: dla każdego odbiorcy DE 170 wysyłam gratis paczkę drożdży Spiritferm T3. Wystarczy info od 33Cezary na PW.

Pozdrawiam

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

Witam – Janie – mało – nie mało – pojęcie względne – liczy się samo zaangażowanie i mimo wszystko chęci – brawo!

Ale może w tym miesiącu głosować na najlepszy post z tematem – mój instrument – z galerii destylatorów. Poprosilibyśmy Qbe aby stworzył licznik głosów na – TO JEST MÓJ FAWORYT – i wygrywa ten który dostanie najwięcej głosów? Oczywiście głos można oddać jeden. Ja już mam swojego faworyta – pewien sprzęt który gości już od pewnego czasu w galerii – a na jego widok opadła mi dosłownie szczęka.

Cezary
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: JanOkowita »

Więc niech Qba się odezwie :respect:

Pozdrawiam

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: artaks »

Zacna inicjatywa! Jeżeli puchar ma byc na miesiąc, więc rotacja bedzie spora i szybka, proponuję więc różne konkursy.

Forum ma dużo wiedzy, dzięki kilku użytkownikom, których nicki wszyscy znamy. Więc poza kryterium opisane powyżej, proponuję inne, 'za całokszatłt', może ktos ze 'starszyzny' chciałby sie też przechechać tym mercedesem wśród destylatorów, a jak najbardziej na to zasługują.

Mogłoby to tak wyglądać, że co drugi miesiąc puchar bierze ktoś za wartościowy topic, a następnie, ktoś za całokształt.
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: Wald »

Kurcze! Ale nam się chce.
Miesiąc minął i żaden nie testował kolumny ;/
Cezary :respect: sprzęcior z górnej półki pod nos podtyka.
Nawet pod drzwi za własną kasę obiecuje dostarczyć :poklon; .
Janek do tego :klaszcze: dobrą brygadę drożdżaków obiecuje.
A nam się nie chce chcieć. Koledzy czekają aż się sponsor na cukier jeszcze znajdzie? A może koleżeństwo to jako żart potraktowało? Nie, no żeby darmo dawali? Niemożliwe! Albo żaden nie uwierzył że do niego właśnie może Cezary z kolumną zapuka? Nie wiem. Nie rozumiem tego.
Może na początek trzeba listę chętnych do wypróbowania zestawu. Nie wiem ilu się zgłosi. A nie to z łapanki trzeba brać. Tylko jak ich zmusić? To jeszcze przemyślę.

Tak na marginesie. Widziałem kolumnę kompletną do wynajęcia :smiech:
40 zeta dziennie lub 60 za sobotę z niedziela. :haha:
Ktoś kasę zainwestował żeby na tym zarobić :hahaha:
Chyba mu się nie zwróci, bo tu nawet darmo nie chcą :crazy:
Szaleństwo.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: Qba »

Problem polega na małym rozpromowaniu tematu, który właściwie leży w mojej kwestii :)
Ale zajmę się tym niebawem...
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

macius
200
Posty: 203
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 19:19
Krótko o sobie: Lubię sprawiać przyjemność sobie i bliskim ;)
bo życie to przyjemność :)
Ulubiony Alkohol: własne naleweczki ;)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: macius »

Ja tam już podjąłem kroki "żeby sobie zasłużyć". Czekam tylko na przesyłki i biorę się do roboty!
Robienie alkoholu sprawia, że nie muszę go pić(aż tyle)
Awatar użytkownika

Lukstir
150
Posty: 157
Rejestracja: niedziela, 7 lis 2010, 01:59
Krótko o sobie: Dziękuje za to że są jeszcze psotnicy, którzy potrafią przekazać wiedzę potomnym. Pozdro dla Adminów i Braci psotniczej :-)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Piwo, Bimberek.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Irlandia
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: Lukstir »

Ja w temat już wielokrotnie zaglądałem ale, za granice Polszy to raczej nie przejdzie. Naprawdę dziwię się że chętnych nie ma na wynajem kolumienki.

Swoją drogą Radius, swoją już masz, i pewnie nie zdradzisz z inną :lol:
Psocić każdy może ;-), trochę lepiej lub trochę gorzej... :ok:
Pozdrawiam serdecznie, Lukstir
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

„Miesiąc mija - a ja niczyja!!!”

Cezary.

P.s. Za granicę – to przy obecnych opłatach nie jest wielkie halo. Wcale nie jest powiedziane że kraje UE nie wchodzą w rachubę.
Jeżeli mówimy o wysyłce poza UE – to już trochę inna śpiewka (chyba że siedzisz w Rosji lub krajach byłego związku – też tam bez problemu i większego kosztu dochodzi).

Cezary

B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: B14! »

No dobra Panowie, żarty na bok. Niech ktoś lepiej napisze, kogo trzeba zamordować czy też popełnić inną zbrodnię, aby taki sprzęt testować :twisted:
Awatar użytkownika

macius
200
Posty: 203
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 19:19
Krótko o sobie: Lubię sprawiać przyjemność sobie i bliskim ;)
bo życie to przyjemność :)
Ulubiony Alkohol: własne naleweczki ;)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: macius »

Nie ma tak latwo :P
Moze po prostu cezary I osoby nie zainteresowane "nagroda" raz na miesiac wybieraja osobe ktora w ich oczach pozytywnie udzielila sie w danym miesiacu na forum ;)
Robienie alkoholu sprawia, że nie muszę go pić(aż tyle)
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: Juliusz »

33cezary pisze:„Miesiąc mija - a ja niczyja!!!”

Cezary.

P.s. Za granicę – to przy obecnych opłatach nie jest wielkie halo. Wcale nie jest powiedziane że kraje UE nie wchodzą w rachubę.
Jeżeli mówimy o wysyłce poza UE – to już trochę inna śpiewka (chyba że siedzisz w Rosji lub krajach byłego związku – też tam bez problemu i większego kosztu dochodzi).

Cezary
Przypomnę się i zapewnię, że ze znanych powodów udziału nie biorę... Nie jestem pewny ale chyba dobrze zgaduję, że Australia nie należy do UE? :)

Juliusz
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: artaks »

Eee Polska należy do Traktatu Północnoatlantyckiego to i Australia może należeć do UE, w końcu brzmi prawie jak Austria ; ) A tu przypomina mi się kultowy Miś: Londyn? Nie ma takiego miasta, jest Lądek Zdrój.
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw

użytkownik usunięty
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: użytkownik usunięty »

ja bym chętnie po testował taki rarytas, ale na forum mało się udzielam, za mało jeszcze wiem i za mało czasu. heh ale ten sprzęt robi wrażenie.

ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: ewan »

Widzę, że rzeczywiście zamiast nawału ofert jest wielka cisza. Myślę, że każdy potencjalny użytkownik aparatury Cezara boryka się z myślą po prostu o wpadce.
Kiedy miałem 30 parę lat widziałem akcję u sąsiada MO kontra obywatel. Obstawiona chałupa jak za 2 wojny przez SS . Obywatel pędził kiedyś (był w tym czasie za stary żeby pić i pędzić ale ktoś doniósł) . I być może dlatego oferta jest tak ostrożnie rozpatrywana lub wszyscy czekają na ofertę(ranking) naszego admina.
A ja bym miał propozycję dla Cezarego. Mam do przerobienia ok 50 litrów surówki 45% po pierwszym pędzeniu na pot stilu i miałem zamiar 2 raz puścić przez to samo.
Jeśli deklarujesz się pokryć koszty wysyłki to mam dla Ciebie może nieciekawą propozycję: Twoje koszty wysyłki czyli dojazd a ja pokrywam koszty utrzymania
Zapraszam do mnie z całym sprzętem na powiedzmy sobota niedziela (da się tę ilość przerobić) po uprzednim uzgodnieniu terminu. Podjeżdżasz masz wikt i opierunek (kobietę musisz wziąść swoją bo Ci mojej nie dam). Spać jest gdzie (dom jednorodzinny ) plac do zabaw dla dzieci.
Jestem ciekawy nie tylko odpowiedzi Cezarego ale też opinii Modów i Użytkowników tegoż forum o takiej formie przekazania i użytkowania Pucharu Przechodniego.
Brać to na miesiąc nie ma sensu jeśli mam to zrobić w 2 dni.
Cezary by zwiedził trochę Polskę??????????
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

Pomysł przedni – ale proszę Cię daj mi czas do jutra – ponieważ jutro wyjaśnia się dla mnie bardzo ważna sprawa – dzięki której będę wiedział czy posiadam czas wolny – czy będzie go znacząco brakować w najbliższym czasie.

A wracając do konkursu – jeżeli nie ma odzewu – sam poproszę pewne osoby o przetestowanie systemu – według mojego uznania. Może wtedy zaostrzę ludziom apetyty.

Cezary

ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: ewan »

OK . Myślę, że coś się ruszy w temacie.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: Wald »

Jeśli taka forma zainteresowanemu odpowiada to może być dobrym rozwiązaniem. Pewnie fundatorowi chodziło o wysyłkę, ale tak może akcja ruszy.
Ten miesiąc to nie za wiele. Pamiętajcie że nastaw trzeba naszykować i czas własny zorganizować. Sama jazda to już przyjemność..
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: ewan »

33cezary pisze:Pomysł przedni – ale proszę Cię daj mi czas do jutra – ponieważ jutro wyjaśnia się dla mnie bardzo ważna sprawa – dzięki której będę wiedział czy posiadam czas wolny – czy będzie go znacząco brakować w najbliższym czasie.

A wracając do konkursu – jeżeli nie ma odzewu – sam poproszę pewne osoby o przetestowanie systemu – według mojego uznania. Może wtedy zaostrzę ludziom apetyty.

Cezary
Odzew miałeś ale Ty liczysz na nie wiem co. Propozycja była szczera, aktualna już nie jest co Ciebie może ucieszy przerobiłem to jak zawsze.
Zapewne liczyłeś, że sprzęt przetestują Ci - VIPY tegoż forum i jeszcze na dodatek staną w kolejce, ale zwykły user robiący na pot stilu to dla Ciebie nie expert.
Życzę powodzenia w rozpowszechnianiu.
A był gdzieś taki temat w którym ktoś zarzucał Ci kryptoreklamę na forum.
Po wypowiedziach byłem za Tobą.
Teraz zmieniłem zdanie.

Jeśli trzeba znajdę ten temat.
Awatar użytkownika

macius
200
Posty: 203
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 19:19
Krótko o sobie: Lubię sprawiać przyjemność sobie i bliskim ;)
bo życie to przyjemność :)
Ulubiony Alkohol: własne naleweczki ;)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: macius »

ewan,
33cezary pisze:Pomysł przedni – ale proszę Cię daj mi czas do jutra – ponieważ jutro wyjaśnia się dla mnie bardzo ważna sprawa – dzięki której będę wiedział czy posiadam czas wolny – czy będzie go znacząco brakować w najbliższym czasie.
Robienie alkoholu sprawia, że nie muszę go pić(aż tyle)

jacekpolak111
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: jacekpolak111 »

Chętnie przetestuję sprzęt. Wystarczy mi tydzień, do dziesięciu dni. Opiszę szczegółowo wyniki prac. Mogę załączyć materiał video. Wyślę próbki produktu trzem dowolnym forumowiczom, niezależnie od ich adresu zamieszkania (ocena obiektywna). Sprzęt oddam w stanie nienaruszonym, umyty, wysuszony, spakowany. Odeślę na własny koszt, na podany adres. Poniosę wszelkie konsekwencje, w przypadku naruszenia wcześniej opisanych postanowień. Dołączę próbkę z systemu VM e-ARC.
Chyba uczciwa propozycja?
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

Cześć wszystkim – aby wyjaśnić sprawę:
Moje zajęcia dotyczące kolumn jest zajęciem ubocznym – dodatkowym.
Do końca tego miesiąca miałem w swojej pracy podpisany kontrakt na czas okresowy i do końca nie wiedziałem czy podpiszę nowy. Po prostu trwały negocjacje.

Kolego Evan – jako jedyny podjąłeś ze mną rozmowę która przynosiła jakikolwiek propozycje i pomysły.
Napisałem że czy będę mógł przyjechać osobiście – wyjaśni mi się w ciągu kilku dni – już mi się wyjaśniło – rzutem na metę podpisałem nowy kontrakt, czyli jak ostatnio – czas to największe moje zmartwienie ponieważ normalnie pracuję (teraz też powinienem) – po południu firma, w weekendy „wycieczki” po klientach na terenie polski i tak w kółko. Proszę zwróćcie uwagę że nawet jakieś większe posty to piszę zawsze około północy lub grubo po – po prostu wtedy mam chwilę czasu jedząc zazwyczaj kolację (nie zdrowo – ale cóż).

Dodatkowo – mam teraz na desce bardzo ciekawy projekt – pełna automatyka dla kolumny z zbiornikiem 300l i płaszczem. Wymagania klienta – ma wlać, włączyć i ewentualnie sms-em dostać informację że wyłączyli prąd. To wszystko. Mam nadzieję że jak pokażę produkt końcowy to kilku kolegom opadną szczęki.

Ale wracając do tematu – moim faworytem był kolega Evan – mammy dziś 1 lipca – czyli sam według mojego klucza podejmuję decyzje – jeżeli kolega Macius wyrazi chęć – to w poniedziałek / wtorek wysyłam do niego calutki sprzęt (jeszcze będą niespodzianki), cała logistyka po mojej stronie. Dalej tak jak zaproponował kolega Jacekpolak111 – z chęcią prześlę do niego – mam nadzieję że już z pełną automatyką – ale to zobaczymy. Czas użytkowania według użytkownika – ale nie dłuższy niż miesiąc z prośbą o opisanie wyników w tym temacie.

Co wy na takie rozwiązania????

Z tej szybkości - pomyliłem kolegów z forum - kolegę Maciusia - przepraszam i ustawiam jako 3 w kolejce po w/w kolegach - jeżeli ktoś nie będzie chciał - automatycznie pójdzie do góry.

Cezary

walkman86
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: walkman86 »

Witam

Cezary napisał:

Dalej tak jak zaproponował kolega Jacekpolak111 – z chęcią prześlę do niego – mam nadzieję że już z pełną automatyką.

Z tego co można sądzić kombinuje Pan już przy kolumnach typu VM czyli jednak przekonał się Pan o nich?
Bo raczej na LM nie uda się zrobić automatyki.
No i czekam na test Pana jackapolak111. Ciekawi mnie jakie będą wyniki.
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

Witam – i tutaj się znacznie jednak różnimy – sam piszesz – „raczej się nie da” – da się rade wszystko – jednak zależy to tylko od pomysłów, determinacji, wiedzy i środków.
Robię pełną automatykę do LM – sama obsługa sprowadzona do wlania wsadu, podłączenia przewodów i wciśnięcia START na wyświetlaczu.
Sam proces będzie z oddzieleniem przegonu, stabilizacją, odbiorem z dokładnością -/+ 0,1 itp. Sterowaniem grzania kega itp.

Wszystko to jest możliwe – tylko zaawansowane sterowanie itp.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7332
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: radius »

@33cezary.
Robię pełną automatykę do LM – sama obsługa sprowadzona do wlania wsadu, podłączenia przewodów i wciśnięcia START na wyświetlaczu.
Od chwili przeczytania tego zdania, mój mózg pracuje na przyspieszonych obrotach, a wyobraźnia spać nie daje. Jak się domyślasz pracuję na LM-mie i rozwiązanie automatyki w tym systemie qrewsko mnie interesuje. Nie mogę się doczekać aby zobaczyć jak rozwiązałeś ten problem. Bo chyba się pochwalisz na forum :?: Jeżeli nie, to przyjadę osobiście sprawdzić czy rzeczywiście TO działa :mrgreen:
Doskwiera mi teraz trochę brak czasu, ale dla czegoś takiego gotów jestem pojechać na drugi koniec Polski :poklon;
Pozdrawiam
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

Witam – ze względu na nagły wypadek w rodzinie proszę wszystkich o cierpliwość i zrozumienie (przed końcem tygodnia będę wysyłać).
Cezary

ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: ewan »

Witam.
Sprawa ruszyła do przodu.
Kolumnę otrzymałem około 10 sierpnia, składanie, czytanie instrukcji obsługi (użytkowania) i pierwsza praca na sprzęcie która niestety odbyła się dopiero pod koniec sierpnia ze względu na urlop.
Opis tejże kolumny opisał dokładnie Calyx, http://alkohole-domowe.com/forum/post33768.html#p33768 więc zaoszczędzę czasu na pisaniu. Różnica jest tylko w gabarytach kega, Calyx ma 50 ja 30.
Miałem do czynienia pierwszy raz z kolumną pierwszy raz widziałem taki sprzęt z bliska ale praca przebiegała jak dla mnie bez zarzutu. Ustabilizowaną temperaturę na kolumnie utrzymywałem przez cały okres procesu wahnięcie temp. o 0,10 przymykałem zawór i puszczałem na nowo po osiągnięciu temp stabilizacji. Praktycznie robiłem tak do końca procesu i pogonów zostawało mi ok 100-200mll w sumie niezdatne do dalszego przerobu. Czy to był nastaw czy też surówka odbiór utrzymywał się na poziomie 94,5%-95,5% tylko na nastawie wolniej odbierałem. Pomiar alkoholomierzem takim już bardziej poważnym z bimber-hobby za 36PLN (na kupionym w sklepie spirycie wskazywał ok pół kreski mniej)
Nie wiem co by tu jeszcze dodać, ktoś kto miał już do czynienia z kolumnami pewnie by doszukał się pewnych niedoskonałości ja mogę tylko dodać, że grzałka która grzeje cały proces powinna być mniejsza albo sterowanie ogranicznikiem mocy poza tym jak opisał Calyx.
Jak dla mnie to przygoda życia, zawsze marzyłem żeby zrobić spirytus na kolumnie ale chyba za późno się brać za takie wydatki.
Zabawa przez prawie 30 dni non stop. Tydzień już mam spokoju a jeszcze czuję smak przedgonów i pogonów które trzeba było brać na smak, niecałe partie tych frakcji śmierdzą.
Podczas rozcieńczania jednej z partii spirytu dostałem zonka w postaci zmętnienia. Rozcieńczałem wrzątkiem do ok 42%. Postanowiłem dać to na węgiel więc 2 butle po 5 l do lodówki i na drugi dzień miało być filtrowanie. Wyjmuję z lodówki a to się po prostu wyklarowało na dnie był biały osad. Dałem to na filtr papierowy w którym pozostał biały proszek po wyschnięciu. Czy to normalny objaw zmętnienia? tzn. że się po prostu klaruje?
Kolumnę przekazałem w ubiegłą niedzielę (25.09.)Jankowi Okowicie.
Jakby jakieś pytania były do mnie w sprawie tejże kolumny to odpowiem.
Jak mi coś się przypomni to jeszcze dopiszę .
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: JanOkowita »

Maszyna dotarła. Dzisiaj skręcałem elementy i powiem, że jestem pod wrażeniem perfekcji wykonania.

Jeśli ktoś ma ochotę to jest do nabycia w sklepach: http://www.zdrowenalewki.pl lub
http://alkohole-domowe.pl

Po umówieniu telefonicznym można sprzęt obejrzeć "na żywca".

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

forma
300
Posty: 314
Rejestracja: sobota, 20 gru 2008, 12:51
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: forma »

Halo !!! I co tak nagle ucichło? Czytam, czytam i nagle koniec. :bardzo_zly: Już po testach ???? Proszee o odp.... pozdrawiam.

Mod. :bezradny:
NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TEN,CO NIC NIE ROBI !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcje Specjalne”