Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Promocje, akcje, konkursy, zabawy oraz inna szczególna działalność którą wspieramy.
Regulamin forum
Jest to specjalne forum przeznaczone do fajnych akcji, dzięki którym można promować różne konkursy, produkty, wydarzenia, spotkania, działania i wiele więcej. Wszystko po to by promować alkoholowe wyroby domowe.

Jeśli chcesz zaproponować coś ciekawego to pisz do nas, zapraszamy!

jacekpolak111

Post autor: jacekpolak111 »

Chętnie przetestuję sprzęt. Wystarczy mi tydzień, do dziesięciu dni. Opiszę szczegółowo wyniki prac. Mogę załączyć materiał video. Wyślę próbki produktu trzem dowolnym forumowiczom, niezależnie od ich adresu zamieszkania (ocena obiektywna). Sprzęt oddam w stanie nienaruszonym, umyty, wysuszony, spakowany. Odeślę na własny koszt, na podany adres. Poniosę wszelkie konsekwencje, w przypadku naruszenia wcześniej opisanych postanowień. Dołączę próbkę z systemu VM e-ARC.
Chyba uczciwa propozycja?
promocja
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

Cześć wszystkim – aby wyjaśnić sprawę:
Moje zajęcia dotyczące kolumn jest zajęciem ubocznym – dodatkowym.
Do końca tego miesiąca miałem w swojej pracy podpisany kontrakt na czas okresowy i do końca nie wiedziałem czy podpiszę nowy. Po prostu trwały negocjacje.

Kolego Evan – jako jedyny podjąłeś ze mną rozmowę która przynosiła jakikolwiek propozycje i pomysły.
Napisałem że czy będę mógł przyjechać osobiście – wyjaśni mi się w ciągu kilku dni – już mi się wyjaśniło – rzutem na metę podpisałem nowy kontrakt, czyli jak ostatnio – czas to największe moje zmartwienie ponieważ normalnie pracuję (teraz też powinienem) – po południu firma, w weekendy „wycieczki” po klientach na terenie polski i tak w kółko. Proszę zwróćcie uwagę że nawet jakieś większe posty to piszę zawsze około północy lub grubo po – po prostu wtedy mam chwilę czasu jedząc zazwyczaj kolację (nie zdrowo – ale cóż).

Dodatkowo – mam teraz na desce bardzo ciekawy projekt – pełna automatyka dla kolumny z zbiornikiem 300l i płaszczem. Wymagania klienta – ma wlać, włączyć i ewentualnie sms-em dostać informację że wyłączyli prąd. To wszystko. Mam nadzieję że jak pokażę produkt końcowy to kilku kolegom opadną szczęki.

Ale wracając do tematu – moim faworytem był kolega Evan – mammy dziś 1 lipca – czyli sam według mojego klucza podejmuję decyzje – jeżeli kolega Macius wyrazi chęć – to w poniedziałek / wtorek wysyłam do niego calutki sprzęt (jeszcze będą niespodzianki), cała logistyka po mojej stronie. Dalej tak jak zaproponował kolega Jacekpolak111 – z chęcią prześlę do niego – mam nadzieję że już z pełną automatyką – ale to zobaczymy. Czas użytkowania według użytkownika – ale nie dłuższy niż miesiąc z prośbą o opisanie wyników w tym temacie.

Co wy na takie rozwiązania????

Z tej szybkości - pomyliłem kolegów z forum - kolegę Maciusia - przepraszam i ustawiam jako 3 w kolejce po w/w kolegach - jeżeli ktoś nie będzie chciał - automatycznie pójdzie do góry.

Cezary

walkman86
Re: PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: walkman86 »

Witam

Cezary napisał:

Dalej tak jak zaproponował kolega Jacekpolak111 – z chęcią prześlę do niego – mam nadzieję że już z pełną automatyką.

Z tego co można sądzić kombinuje Pan już przy kolumnach typu VM czyli jednak przekonał się Pan o nich?
Bo raczej na LM nie uda się zrobić automatyki.
No i czekam na test Pana jackapolak111. Ciekawi mnie jakie będą wyniki.
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

Witam – i tutaj się znacznie jednak różnimy – sam piszesz – „raczej się nie da” – da się rade wszystko – jednak zależy to tylko od pomysłów, determinacji, wiedzy i środków.
Robię pełną automatykę do LM – sama obsługa sprowadzona do wlania wsadu, podłączenia przewodów i wciśnięcia START na wyświetlaczu.
Sam proces będzie z oddzieleniem przegonu, stabilizacją, odbiorem z dokładnością -/+ 0,1 itp. Sterowaniem grzania kega itp.

Wszystko to jest możliwe – tylko zaawansowane sterowanie itp.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: radius »

@33cezary.
Robię pełną automatykę do LM – sama obsługa sprowadzona do wlania wsadu, podłączenia przewodów i wciśnięcia START na wyświetlaczu.
Od chwili przeczytania tego zdania, mój mózg pracuje na przyspieszonych obrotach, a wyobraźnia spać nie daje. Jak się domyślasz pracuję na LM-mie i rozwiązanie automatyki w tym systemie qrewsko mnie interesuje. Nie mogę się doczekać aby zobaczyć jak rozwiązałeś ten problem. Bo chyba się pochwalisz na forum :?: Jeżeli nie, to przyjadę osobiście sprawdzić czy rzeczywiście TO działa :mrgreen:
Doskwiera mi teraz trochę brak czasu, ale dla czegoś takiego gotów jestem pojechać na drugi koniec Polski :poklon;
Pozdrawiam
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: 33cezary »

Witam – ze względu na nagły wypadek w rodzinie proszę wszystkich o cierpliwość i zrozumienie (przed końcem tygodnia będę wysyłać).
Cezary

ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: ewan »

Witam.
Sprawa ruszyła do przodu.
Kolumnę otrzymałem około 10 sierpnia, składanie, czytanie instrukcji obsługi (użytkowania) i pierwsza praca na sprzęcie która niestety odbyła się dopiero pod koniec sierpnia ze względu na urlop.
Opis tejże kolumny opisał dokładnie Calyx, http://alkohole-domowe.com/forum/post33768.html#p33768 więc zaoszczędzę czasu na pisaniu. Różnica jest tylko w gabarytach kega, Calyx ma 50 ja 30.
Miałem do czynienia pierwszy raz z kolumną pierwszy raz widziałem taki sprzęt z bliska ale praca przebiegała jak dla mnie bez zarzutu. Ustabilizowaną temperaturę na kolumnie utrzymywałem przez cały okres procesu wahnięcie temp. o 0,10 przymykałem zawór i puszczałem na nowo po osiągnięciu temp stabilizacji. Praktycznie robiłem tak do końca procesu i pogonów zostawało mi ok 100-200mll w sumie niezdatne do dalszego przerobu. Czy to był nastaw czy też surówka odbiór utrzymywał się na poziomie 94,5%-95,5% tylko na nastawie wolniej odbierałem. Pomiar alkoholomierzem takim już bardziej poważnym z bimber-hobby za 36PLN (na kupionym w sklepie spirycie wskazywał ok pół kreski mniej)
Nie wiem co by tu jeszcze dodać, ktoś kto miał już do czynienia z kolumnami pewnie by doszukał się pewnych niedoskonałości ja mogę tylko dodać, że grzałka która grzeje cały proces powinna być mniejsza albo sterowanie ogranicznikiem mocy poza tym jak opisał Calyx.
Jak dla mnie to przygoda życia, zawsze marzyłem żeby zrobić spirytus na kolumnie ale chyba za późno się brać za takie wydatki.
Zabawa przez prawie 30 dni non stop. Tydzień już mam spokoju a jeszcze czuję smak przedgonów i pogonów które trzeba było brać na smak, niecałe partie tych frakcji śmierdzą.
Podczas rozcieńczania jednej z partii spirytu dostałem zonka w postaci zmętnienia. Rozcieńczałem wrzątkiem do ok 42%. Postanowiłem dać to na węgiel więc 2 butle po 5 l do lodówki i na drugi dzień miało być filtrowanie. Wyjmuję z lodówki a to się po prostu wyklarowało na dnie był biały osad. Dałem to na filtr papierowy w którym pozostał biały proszek po wyschnięciu. Czy to normalny objaw zmętnienia? tzn. że się po prostu klaruje?
Kolumnę przekazałem w ubiegłą niedzielę (25.09.)Jankowi Okowicie.
Jakby jakieś pytania były do mnie w sprawie tejże kolumny to odpowiem.
Jak mi coś się przypomni to jeszcze dopiszę .
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: JanOkowita »

Maszyna dotarła. Dzisiaj skręcałem elementy i powiem, że jestem pod wrażeniem perfekcji wykonania.

Jeśli ktoś ma ochotę to jest do nabycia w sklepach: http://www.zdrowenalewki.pl lub
http://alkohole-domowe.pl

Po umówieniu telefonicznym można sprzęt obejrzeć "na żywca".

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

forma
300
Posty: 314
Rejestracja: sobota, 20 gru 2008, 12:51
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Destylator do wypożyczenia - PUCHAR PRZECHODNI - DE 170

Post autor: forma »

Halo !!! I co tak nagle ucichło? Czytam, czytam i nagle koniec. :bardzo_zly: Już po testach ???? Proszee o odp.... pozdrawiam.

Mod. :bezradny:
NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TEN,CO NIC NIE ROBI !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcje Specjalne”