Czy warto kupić kolumnę Aabratek ???

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Re: Czy warto kupić kolumnę Aabratek ???

Postprzez radius » Wtorek, 11 Gru 2012, 22:22

Sprężynki z miedzi mają bardzo słaby stosunek P/V, a co za tym idzie, HETP dla takich sprężynek jest bardzo duży. Stąd te skoki temp. na dolnym termometrze i różnica w odczytach. Jak zamienisz miedź na sprężynki pryzmatyczne to temperatura powinna być stabilna i taka sama jak na górnym termometrze.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika
radius

Przepiękna butelka na nalewki i inne alkohole domowe.
Butelka Neos 350 ml + korek grzybek
Cena: 16,99 zł  
Promocja: 14,99 zł
Idealna, solidna butelka ozdobna do nalewek. Optymalna pojemność !
Butelka Nocturne 350 ml + korek
Cena: 13,99 zł  
Promocja: 11,95 zł
Zestaw zawiera komponenty do przygotowania 23 litrów wina czerwonego typu Bordeaux
Koncentrat winny Bordeaux La Mancha
Cena: 159,00 zł  
Promocja: 149,99 zł
Wysokiej jakości drożdże do nastawów z cukru i glukozy. Rekomendowane przez sklep AD !
Drożdże Szlacheckie Typu Turbo 48 - Jan Okowita
Cena: 9,90 zł  
Promocja: 9,49 zł
Specjalny rodzaj drożdży o zmniejszonej ilości niepożądanych ubocznych produktów fermentacji. Rekomendowane przez sklep AD !
Drożdże Szlacheckie Typu Vodka - Jan Okowita
Cena: 8,90 zł  
Promocja: 8,49 zł
Wydajny, szybki i skuteczny środek do klarowania nastawów cukrowych, owocowych oraz win domowych. Najwyższa jakość !
Duoklar Turbo - Jan Okowita
Cena: 5,19 zł  
Promocja: 4,99 zł
Kapturki termokurczliwe z paskiem otwierającym
Kapturki termokurczliwe zielone 20 sztuk
Cena: 3,49 zł  
Promocja: 3,29 zł
Super szybkie i wydajne drożdże dające łagodny w smaku i zapachu destylat.
AD Aktywne Drożdże Turbo 48
Cena: 9,90 zł  
Promocja: 9,49 zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Postprzez lesgo58 » Wtorek, 11 Gru 2012, 23:09

Zamień miedż miejscami. Możesz dać na górę.
Ewentualnie - ja tak zrobiłem - mam rurę 40cm służącą jako katalizator przy pierwszym pędzeniu. Póżniej następne gonienia jadę bez katalizatora. I wtedy te 40cm wypełnienia z KO pod portem daje radę.
Wszystko o czym piszę na forum jest wytworem mojej wybujałej wyobraźni i sposobem na nabijanie rankingu. Są też tylko i wyłącznie moją subiektywną opinią na temat.

http://www.lucago.com/
Awatar użytkownika
lesgo58

Postprzez romeek84dna » Wtorek, 11 Gru 2012, 23:15

Witam. To mój pierwszy post na tym forum, chcę podziękować, bo dzięki Wam i waszym postom uniknąłem zakupu badziewia. Znalazłem na allegro więc Aabratka , czy jest wg Was dobry, i warto za tą cenę?
http://allegro.pl/aabratek-160-destylat ... 09659.html
Awatar użytkownika
romeek84dna

Postprzez szeyker89 » Wtorek, 11 Gru 2012, 23:49

Sama kolumna w sobie jest ok. Ale tak jak pisze sprzedawca należy kupić keg, wypełnienie, ocieplenie, grzałki, regulator. Jeśli resztę zrobisz sam to możesz kupować... Ja się jednak zdecydowałem aby moją kolumnę robił kol. Kula (forumowicz). Jakoś nie ufam nieznanym i nie sprawdzonym konstruktorom na Alledrogo... Jak widzę to jest licytacja. Aktualna cena 750 zł - ja bym więcej nie dawał... Nawet jak by ktoś mnie przebił cenowo. Reszta drobiazgów do kolumny również kosztuje więc nie ma co szaleć z licytacją...
Pozdrawiam szeyker89
Awatar użytkownika
szeyker89

Postprzez Emiel Regis » Wtorek, 11 Gru 2012, 23:54

Ten sprzęt też pochodzi od użytkownika forum- koalak.
Wygląda na poprawnie zrobiony, osobiście wolałbym inny termometr, nie wiadomo też jak pracuje ten zaworek precyzyjny, zdaje się że to konstrukcja autorska.
Podsumowując wygląda nieźle (a nawet bajecznie w porównaniu do poprzednich pomysłów) ale nikt jeszcze nie wypowiadał się co do działania.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika
Emiel Regis

Postprzez romeek84dna » Środa, 12 Gru 2012, 07:15

A gdzie znajdę na forum tą kolumne kolegi Kuli ?
Awatar użytkownika
romeek84dna

Postprzez Konto usunięte1 » Środa, 12 Gru 2012, 09:37

Witam. Rzeczywiście zaworek iglicowy jest mojej produkcji. Wykonany jest na drobniutkim gwincie 0,75mm. co daje bardzo dużą precyzję. Można sobie liczyć kropelki jak również ustawiać strumyczek jak tylko się chce. Zaworek jest cały z kwasówki.
Termometry mam sprawdzone. Pokazują z rozdzielczością co do 0,1 stopnia i odświeżanie mają co sek. Dlatego wybrałem taki, bo ma krótszą sondę od innych. Sonda jest z kwasówki, ma tylko 7,5 cm. dzięki temu sonda prawie nic nie wystaje z kolumny.
Ładniej to wygląda po prostu.

Pozdrawiam. Paweł.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Konto usunięte1

Postprzez lesgo58 » Środa, 12 Gru 2012, 09:49

Malutkie wtrącenie...
Lepiej jakby sonda w ogóle nie wystawała, bo choćby malutki fragment mający styczność z warunkami zewnętrznymi może zakłócić rzeczywisty pomiar temperatury wewnątrz kolumny.
Sprawdzone...
Jeśli już taka historia ma miejsce to jedynym remedium jest dodatkowa warstwa ocieplenia na sondzie.
Wszystko o czym piszę na forum jest wytworem mojej wybujałej wyobraźni i sposobem na nabijanie rankingu. Są też tylko i wyłącznie moją subiektywną opinią na temat.

Awatar użytkownika
lesgo58

Postprzez Konto usunięte1 » Środa, 12 Gru 2012, 10:40

Lesgo. Malutkie wytłumaczenie. U mnie sonda nie wystaje, bo oprócz rury dochodzi jeszcze mocowanie sondy (zacisk z uszczelką silikonową)
Ale abstrahując od tego to sonda ma czujnik na odległości 1,5 cm od czubka i ona tam sobie mierzy.

Pozdr. Paweł.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Konto usunięte1

Postprzez lesgo58 » Środa, 12 Gru 2012, 14:03

Przyjąłem do wiadomości. :ok:
Po prostu źle zrozumiałem Twój post...

Awatar użytkownika
lesgo58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Problemy i pytania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości