Czy można robić zacier w miedzianej beczułce?

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
Culfon
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2012, 13:33

Post autor: Culfon »

Witam mam taki problem znalazłem w domu miedzianą beczkę 4l i tak pomyślałem żeby zrobić w niej zacier. Wszystko zmieszałem ustawiłem w ciepłe miejsce, ale potem pomyślałem, że może mi z tej beczki wyjdzie metyl;/ i chciałbym zapytać was czy nic się nie stanie? czy może lepiej wylać?
promocja
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Czy można robić zacier w miedzianej beczułce?

Post autor: pokrec »

Nic Ci nie wyjdzie, nie bój tak strasznie. Metyl nie bierze się z materiału beczki, tylko śladowo z fermentacji białek owocowych (pektyn). Śladowo - co oznacza, że NIE DA SIĘ tym nawet uszkodzić sobie samopoczucia, zwłaszcza, że spozywa się go wraz z odtrutką - etanolem. Drogą fermentacji etanolowej NIE DA SIĘ uzyskać metanolu w żadnych liczących sie ilościach. "Bimber przyczyną slepoty" - to hasło to było bezczelne straszenie ludzi, żeby nie podrywali zysków molocha państwowego pijąc bimber.
Owszem, od bimbru się ślepło, kiedy nieuczciwi bimbrownicy dolewali do niego tzw. "zajzajer" - przemysłowy spirytus drzewny, żeby wzmocnić kiepski bimber (nie znali technologii dzisiejszej). Tam metanol w bimbrze pochodził z zewnątrz.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Czy można robić zacier w miedzianej beczułce?

Post autor: klodek4 »

Ale 4 litry to śmierdzi malizną, to już lepiej po wodzie mineralnej gdzie masz 5, 8 i 18 litrów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”