Czy korki do fermentacji nadają się do destylacji?

Co można używać do budowy aparatury, a czego unikać.

Goliat
20
Posty: 28
Rejestracja: środa, 30 lip 2014, 15:55
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: Goliat »

Odświeżę sobie ten temat bo mnie bardzo nurtuje jedna rzecz :). Mam piękny baniak ok 12-13l wykonany z grubego szkła, na boku ma kryzę wprost idealną do zamontowania grzałki i myślę, że idealnie pasowałby na kocioł. Chciałbym się zapytać czy taki korek dałby radę, gdybym chciał użyć go jako dekla bądź "dekielka" :D. Resztę połączeń zrobiłbym sobie wężykiem silikonowym i miałbym zestaw relaksująco-odprężający i mógłbym sobie cały proces podziwiać popijając jakieś winko. Szczególnie to pytanie kieruję do Szanownego Kolegi Zygmunta. Taki zatkany keg to raczej spore ciśnienie i temperatura też wysoka. Działało to bezproblemowo?
Pozdrawiam serdecznie.
promocja

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: czy te korki sie nadają!!!

Post autor: wawaldek11 »

Grube szkło szczególnie gdy nie jest przeznaczone do pracy przy mocno zmieniających się temperaturach lubi sobie pęknąć :(
Szczególnie gdy otwór jest wiercony lub wycinany. Co przy 10 litrach wrzącego nastawu nie byłoby fajne.
Wiem coś o pękaniu, bo załatwiłem słój z kranem myjąc go ciepłą wodą.
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały”