Czy grubość kolumny ma wpływ na jakość urobku?

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
imar42
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 29 kwie 2016, 17:10
Krótko o sobie: Empatia - to dar czy przekleństwo?
Ulubiony Alkohol: Teraz już tylko własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: imar42 »

Szanowni koledzy! Psotnicy!
Jest mi przykro, że zostałem tak dotkliwie zbiczowany. Zapewniam Was wszystkich razem i każdego z osobna, a szczególnie kolegę rozrywek i lesgo58, że nie miałem zamiaru wprowadzać bodaj odrobiny ironii. Jeśli już - to tylko nieco żartobliwy ton i powtarzam, bez najmniejszej odrobiny IRONII.
Jeśli jednak moja prośba wywołała święte oburzenie i pod moim adresem padło tyle złośliwości, to ja wszystkich razem i każdego z osobna szczerze PRZEPRASZAM. Proszę jeszcze o zwrócenie uwagi na fakt, że ja nie kierowałem żadnych adresowanych inwektyw, tymczasem na moją głowę posypały gromy...
Zgoda, napisałem tam jedno (być może) niezbyt fortunne określenie, mianowicie: "akademików". Dla mnie jednak był to rodzaj skrótu myślowego i oznaczało mniej więcej tyle co: "Członek Akademii Nauk", czyli wybitny naukowiec, wybrany spośród najlepszych. W momencie pisania lepsze nie przyszło mi do głowy i wydawało mi się, że będzie to dobre określenie. Teraz po analizie wiem, że nie budzącym kontrowersji i bardziej adekwatnym byłoby określenie "Autorytetów"
Przepraszam raz jeszcze wszystkich, którzy poczuli się urażeni po przeczytaniu moich słów oraz pokornie proszę o wybaczenie i zakopanie toporów wojennych.

PS
Chwilowo muszę kończyć. Za kilka godzin uzupełnię tego posta o część merytoryczną.
Głowica: Aabratek 60,3mm
Kolumna: 35cm + 45cm + 55cm SMS + OVM
Wypełnienie: Sprężynki pryzmatyczne KO
Zbiornik: 66 litrów
Grzałki: 500W + 1000W + 2000W
koncentraty wina
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Czy grubość kolumny ma wpływ na jakość urobku?

Post autor: rozrywek »

Toporów nikt zakopywał nie będzie, ponieważ nikt ich nie wykopywał. Było minęło, ktos popełnił błąd, zostało to wyjaśnione i zapominamy o sprawie.
średnica kolumny musi być też dostosowana wprost proporcjonalnie do wielkości kotła, mocy grzania itp. W naszych przypadkach, wielkość otworu w kegu, średnice dostępnych materiałów powodują dostosowywanie projektów do materiałów. Gdyby przykładowo w kegach były otwory wlewowe 2 razy większe, to uwierz mi że i rury byśmy mieli grubsze. Średnica ma bezpośredni wpływ na prędkość odbioru, na jakość? myślę że minimalnie wpływ ma, w każdym razie jeśli masz okazje budować coś sam, to wybierz większy rozmiar.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”