Cydr z musu ?

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

Autor tematu
pawel9093
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 28 lut 2015, 20:22

Post autor: pawel9093 »

Witam.
Mój problem polega na tym że zamiast soku mam mus z jabłek, wiiem że powinien być sok ale sokowirówka odmówiła współpracy. Za tydzień zamierzam odcedzić cydr, tak by pozostał sam sok i dodać drożdże.
Mus jest gęsty i nie wiem czy coś z niego będzie, może wymieszać z przegotowaną wodą i wtedy odcedzić ?
Czy drozdze do cydru na 15-20 litrów dadzą radę z 22 litrami?


Proszę o pomoc. Pierwszy raz robię coś takiego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 mar 2015, 11:01 przez pawel9093, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Cydr z musu ?

Post autor: Wald »

O cydrach masz cały dział ( http://alkohole-domowe.com/forum/cydr.html ), czemu więc piszesz tutaj?
Prasy chyba też nie masz, więc kiepska porada. Mrożone owoce łatwiej oddają sok, albo zacznij fermentację w miazdze. Uważaj aby mus, czy potem sok nie miał dużego kontaktu z powietrzem. Wody możesz dolać, ale "surowej" dla lepszego namnażania drożdży.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Azbest123
30
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 22 lis 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: mam charakter odkrywcy ,próbuje wszystkiego
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Cydr z musu ?

Post autor: Azbest123 »

Jak przez rurkę przechodzą ci bąbelki to znaczy że nie stoi sam bez drożdży tylko podjęły prace dzikie drożdże.
Tak jak Wald napisał ,najpierw poczytaj więcej o cydrze zaopatrz się w kapslownice cukromierz a nie tak na wariata i bez Polskich znaków.

Autor tematu
pawel9093
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 28 lut 2015, 20:22
Re: Cydr z musu ?

Post autor: pawel9093 »

Pożyczyłem sokowirówkę i ten mus przez nia przelałem kilkukrotnie,efekt jest dobry,pozostały sok przelałem do baniaka dodałem cukru drożdzy i pożywki.
Drożdzę pracują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”