Znaleziono 8 wyników

autor: culture
wtorek, 9 sie 2011, 17:33
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - prośba o porady
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 21662

Re: Wino z wiśni - prośba o porady

Czy nastaw można otwierać przed końcem fermentacji?
Czy nic się z nim nie stanie?
autor: culture
czwartek, 4 sie 2011, 18:13
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - prośba o porady
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 21662

Re: Wino z wiśni - prośba o porady

Jeśli wyjdzie mi coś z tego wina to chciałbym zostawić sobie ze 3 butelki na dłuższe leżakowanie. Mam pytanie czy muszę jakąś chemię dodawać do tego, żeby mogło tak postać? czy mogę take naturalne wstawić, czy się zepsuje?

pozdrawiam
culture
autor: culture
środa, 3 sie 2011, 23:50
Forum: Wina Owocowe
Temat: wino z mirabelek prośba o pomoc i przepisy
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 4056

wino z mirabelek prośba o pomoc i przepisy

witam chciałbym zrobić wino z mirabelek w 18L baniaku w miarę słodkie a w tym temacie jestem laikiem więc proszę o: 1. Jakie jest w smaku te wino? 2. Sprawdzone przepisy i dokładne opisy przyrządzenia. 3. Ogólne informacje dotyczące tego wina. 4. Czy z każdych mirabelek można je zrobić ( czy dziko r...
autor: culture
środa, 3 sie 2011, 16:45
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z wiśni - prośba o porady
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 21662

Re: Wino z wiśni - prośba o porady

mam takie teoretyczne pytanie w sumie dwa a nawet 3 1. co by się stało gdybym zrobił znowu te same drożdże otworzył gąsior i całe je wlał razem z np 0.5-1kg cukru rozpuszczonym w jak najmniejszej ilości wody. Czy zwiększyło by to prawdopodobieństwo namnożenia się drożdży winiarskich i wyniszczenia d...
autor: culture
wtorek, 2 sie 2011, 23:35
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino wiśniowe
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 17563

Re: Wino z wiśni - prośba o porady

dzięki za linki bo nie mogłem zbytnio tego znaleźć na forum ( spodziewałem się tematu restart). Niestety nie mam drugiego gąsiora w który mógł bym przelać ten nastaw i obawiam się też że mogło by to nie poskutkować ze względu jeszcze na brak moich umiejętności. Rozumiem że bezsensownym było by jeszc...
autor: culture
wtorek, 2 sie 2011, 17:06
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino wiśniowe
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 17563

Re: Wino z wiśni - prośba o porady

ok spróbuje znaleźć ale miał bym prośbę czy mógł by ktoś napisać jakie są szanse że ten restart się uda? i na czym to polega i co muszę dodać i jak w moim przypadku

z góry wielkie dzięki
culture
autor: culture
poniedziałek, 1 sie 2011, 23:37
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino wiśniowe
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 17563

Re: Wino z wiśni - prośba o porady

6.5l Wiśnia 3.4kg Cukier 5.5g Pożywka 1szt. Drożdże 7.4l Woda to jest cały przepis razem z tym późniejszym 4,4 L wody. To jest moje pierwsze wino. Nigdy nie miałem z tym styczności, dlatego korzystałem z rad osób które miały kiedykolwiek z tym styczność. Niestety było to "kolo gospodyń wiejskic...
autor: culture
poniedziałek, 1 sie 2011, 14:09
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino wiśniowe
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 17563

Wino z wiśni - prośba o porady

Witam. Jestem kompletnym amatorem tej sztuki i potrzebuje waszej pomocy, rady i opinii. Przepis miałem od znajomego, trochę od koła gospodyń wiejskich, trochę sam zamieszałem ;) Nie posiadam zdjęć poszczególnych etapów bo nie przypuszczałem że będą potrzebne. A więc: - czy proporcje są dobre? - czy ...

Wyszukiwanie zaawansowane