Cukier waniliowy vs laski wanilii

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
eskaer
30
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 23 maja 2011, 19:09
Ulubiony Alkohol: Grappa
Status Alkoholowy: Producent Domowy

Post autor: eskaer »

Witam. Czy przy braku lasek wanilii cukier waniliowy może je skutecznie zastąpić? Niektóre przepisy podają, aby do przygotowania nalewki podawać właśnie cukier, inne laski, niektórzy autorzy dopuszczają jedno i drugie. Ale jak to jest? Czy te dwa składniki się uzupełniają? Mój brak wiedzy wynika zapewne z faktu, że nie stosowałem jeszcze prawdziwej wanilii, ale mam nadzieję, że zanim zacznę eksperymentować w tej kwestii trochę mi podpowiecie.
Pozdrawiam,
Marcin
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5368
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 662 razy
Kontakt:
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: Zygmunt »

To teraz pójdź do sklepu i przeczytaj jeszcze raz co jest napisane na cukrze:) Tam nie ma wanilii, tylko wani-li-na. Tak, tak- sztuczne, ale identyczne z naturalnym.
Prawdziwa wanilia, w laskach, jest o wiele bardziej aromatyczna od cukru- który ma w zasadzie tylko "posmak" wanilii. LAska kosztuje 5-10zł, a efekt jest świetny, więc nie ma co oszczędzać:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: radius »

Potwierdzam ja i moja żona :ok: @eskaer, spróbuj zrobić ciasto na prawdziwej wanilii a przekonasz się czym się różni od cukru wanilinowego :( kupionego w sklepie.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

macius
200
Posty: 203
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 19:19
Krótko o sobie: Lubię sprawiać przyjemność sobie i bliskim ;)
bo życie to przyjemność :)
Ulubiony Alkohol: własne naleweczki ;)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: macius »

Jest jeszcze takie coś: http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Aro ... 24-big.jpg
co prawda niekoniecznie z nutą kardamonu, ale jest dużo lepszy niż wanilinowy :)

jak bym miał je porównać to by było tak: :mrgreen:
Cukier wanilinowy<<<Cukier z wanilią<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Wanilia w laskach :mrgreen:
Robienie alkoholu sprawia, że nie muszę go pić(aż tyle)
Awatar użytkownika

Autor tematu
eskaer
30
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 23 maja 2011, 19:09
Ulubiony Alkohol: Grappa
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: eskaer »

No Panowie, dziękuje za odpowiedź. I tu nie o oszczędność chodzi, tylko o czas. Chciałem zrobić krupnik, zamówiłem wanilie na allegro, oplaciłem i dostałem wiadomość że będzie dopiero po 19... Nie wiedziałem czy wstrzymać sie z produkcją, czy też dodać cukier waniliowy, ale teraz nie mam wątpliwości. Dzięki i pozdrawiam:)

fanvolvo
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 25 lip 2014, 12:54
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: fanvolvo »

Hej jeśli szukacie dobrej jakości wanilii, zapraszam na stronę http://asantesana.pl/ można tam znaleźć bardzo dobrej jakości laski wanilii za ułamek sklepowej ceny ;)

boxer1981228
1000
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 248 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: boxer1981228 »

Hehe jutro wysyłam kilka lasek właśnie tego rodzaju do jednego forumowego specjalisty jak powie że dobre to może ogarnę więcej dla kogoś jeszcze.

michal278
1850
Posty: 1866
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: michal278 »

Krupnik z wanilią?? A Fee
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

wrocli
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 27 paź 2016, 21:10
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: wrocli »

Osobiście do nalewek zawsze używam laski wanili a nie tych aromatów.... z reguły kupuję w Lidlu za 4,44zł można kupić tam 2 laski przy czym z Kamisu kosztuje to już ok 13zł....

Zolw2305
10
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 12 mar 2016, 18:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: Zolw2305 »

Kiedyś pan Wojciech Cejrowski w jednym ze swoich programów poświęcił uwagę hodowli wanilii, wspomniał przy tym że cukier wanilinowy nie zawiera ani grama wanilii (co już koledzy wcześniej napisali), ale robi się go uwaga - z krowiego łajna...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: radius »

Nie do końca jest to prawda. Albo inaczej - nie jest to cała prawda ;)
Przeczytaj ten artykuł - http://www.portalspozywczy.pl/slodycze- ... 11625.html
Skąd jednak informacja o wanilinie z krowiego łajna?
Ano stąd, że w 2006 roku grupa japońskich badaczy kierowana przez Mayu Yamamoto opublikowała informacje o możliwości wyizolowania waniliny z kału krowiego. Wytwarzanie tego związku tą metodą jest tańsze, niż pozyskiwanie go z wanilii. Odkrycie to przyniosło Mayu Yamamoto nagrodę Ig Nobla w roku 2007, a z okazji ceremonii rozdania nagród jedna z lodziarni w Cambridge wprowadziła do menu, jako jednorazową ciekawostkę, lody waniliowe o nazwie Yum-A-Moto Vanilla Twist zawierające wanilinę uzyskaną z krowiego kału.
Smacznego :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: kamilpl82 »

Radius wodę też pijemy z oczyszczonych ścieków, i nikt nie mówi że śmierdzi czy smakuje szambem :D czego oczy nie widzą i mózg nie wie, tego sercu nie żal. :smiech:
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: zzibii »

Na stacji kosmicznej wodę też się odzyskuje ze wszystkich "odpadów" i każdy astronauta jest tego świadomy co pije :)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Cukier waniliowy vs laski wanilii

Post autor: radius »

@kamilpl82,a mi się zawsze wydawało, że z ujęć głębinowych, rzecznych lub zalewowych :mrgreen: No chyba, że jednak z oczyszczalni ścieków :D
Wracając do meritum to jeszcze kilka informacji o wanilii i wanilinie 8-)
Po wieloetapowej procedurze 'fermentacji', a właściwie kontrolowanego przejrzewania owoców wanilii (Vanilla planifolia, a także V. pompona i V. tahitensis) otrzymuje się produkt zwany 'laseczkami wanilii' - długie, czarno-brunatne strąki, czasem pokryte delikatnym nalotem białych, iglastych kryształków.
Te kryształki to wanilina (C8H8O3) o dosyć skomplikowanej nazwie chemicznej - 4-hydroksy-3-metoksybenzaldehyd, powstająca w wyniku enzymatycznego rozkładu glukozydu zwanego glukowaniliną. Glukowanilina jest bezwonna, dopiero jej enzymatyczna hydroliza uwalnia wonną wanilinę i na to potrzebny jest czas i cała procedura 'fermentacji'.
Ale wanilia jako przyprawa to nie tylko wanilina. Szczegółowe badania chemiczne wskazują, że skromny strączek wanilii wydziela ponad 300 lotnych związków chemicznych i dopiero ta kompozycja daje bukiet wrażeń zapachowych, który od ponad tysiąca lat uprzyjemnia jedzenie.
W kilkanaście lat potem, jak Gobley w 1858 roku wyodrębnił czystą, wonną substancję z wanilii, skrystalizował, i nazwał ją waniliną, udało się ustalić jej naturę chemiczną i w 1876 udało się także uzyskać ją syntetycznie. Początkowo jednak synteza była kosztowna i mogła być prowadzona tylko na skalę laboratoryjną. Dopiero opracowanie taniej metody otrzymywania waniliny z ługów posulfitowych powstających podczas produkcji celulozy zmieniło radykalnie sytuację na rynku światowym. Wanilina syntetyczna, jako środek zapachowy, okazała się wielokrotnie tańsza od laseczek wanilii, czy ekstraktu ze strąków. Zmieniło to także losy plantatorów w szeregu krajów tropikalnych, wielu z nich zbankrutowało. Ale inni potrafili na tym zrobić grube pieniądze. Produkowana masowo wanilina znalazła zastosowanie we wielu gałęziach przemysłu, nie tylko spożywczego.
Do Polski wanilina trafiła głównie dzięki działalności firmy Dr. Oetkera, mającej już przed wojną swoją filię w Oliwie (działającą do teraz).
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”