Znaleziono 126 wyników

autor: Coorp.pl
poniedziałek, 23 sty 2012, 01:55
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Trunki smakowe typu gin (jałowcówka), anyżówka, kminkówka..
Odpowiedzi: 154
Odsłony: 115814

Re: Trunki smakowe typu gin (jałowcówka), anyżówka, kminkówka..

Waz_2000 przeczytaj sobie mój post w tym temacie z 12 września 2009. Dodam, że gotowałem na pot stillu.
autor: Coorp.pl
niedziela, 22 sty 2012, 14:44
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Triple sec
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 9367

Re: Triple sec

Jeszcze raz dzięki Zygmunt za odpowiedź. Narazie jestem psotniczo unieruchomiony, ale gdy tylko będę mógł, postaram się za to zabrać i obowiązkowo tu, na Forum napiszę o wynikach moich experymentów.
autor: Coorp.pl
sobota, 21 sty 2012, 21:10
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Triple sec
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 9367

Re: Triple sec

Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety napisałeś, że nie próbowałeś zalewać skórek wódką. Jak zatem dokładnie robiłeś swój triple sec? Przyznaję się bez bicia, że nigdy go nie smakowałem. Poproszono mnie o „skonstruowanie” przepisu na ten likier i dlatego zainteresowałem się Twoimi wpisami. Piszesz, ż...
autor: Coorp.pl
sobota, 21 sty 2012, 18:31
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Triple sec
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 9367

Re: Triple sec

Kolego Zygmunt. Minęło 1,5 roku od Twojego ostatniego wpisu w tym temacie. Możesz napisać, jak produkcja triple sec? Jestem bardzo ciekaw, bo sam się przymierzam.
autor: Coorp.pl
sobota, 21 sty 2012, 18:04
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Trunki smakowe typu gin (jałowcówka), anyżówka, kminkówka..
Odpowiedzi: 154
Odsłony: 115814

Re: Trunki smakowe typu gin (jałowcówka), anyżówka, kminkówka..

Kolego Makos0075. Znam swoje miejsce w szeregu i wiem nie od dziś kto na tym Forum jest guru, tym bardziej, że osobiście z dobrych i fachowych rad m. in. kol. Juliusza korzystałem, ale może spróbuj zrobić gin i anyżówkę wg mojego sposobu i sam będziesz mógł się przekonać, że mogą konkurować z polmos...
autor: Coorp.pl
sobota, 21 sty 2012, 16:35
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: WÓDKA ŻUBRÓWKA - przepisy
Odpowiedzi: 116
Odsłony: 72021

Re: WÓDKA ŻUBRÓWKA - przepisy

Kolego Partyzant. Przyznam, że słyszałem o próbach przesadzania trawy żubrowej w ogródkach, ale nie wiem nic na temat hodowli doniczkowej. Z tego, co wiem, nikomu nie udało się utrzymać takiej trawy przy życiu po ukopaniu kępy z lasu. Lepiej ją pozostawić w lesie i nikomu nie zdradzać, gdzie taką kę...
autor: Coorp.pl
sobota, 21 sty 2012, 11:08
Forum: Aspekty Estetyczne
Temat: Gdzie znajdę dobre szklane butelki na alkohol???
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 38883

Re: Gdzie znajdę dobre szklane butelki na alkohol???

Jak słusznie zauważyli koledzy Kamil_ek_skc, Destylatt i PiotrekRodzyn najtańszym i bodaj najszybszym sposobem pozyskania szkła są wycieczki krajoznawczo – edukacyjne. Ja sporo butelek, szczególnie 100 i 200 ml pozyskuję na tyłach Polomarketów itp. dyskontów. Sukces gwarantowany. Większe też się tra...
autor: Coorp.pl
sobota, 21 sty 2012, 10:33
Forum: Najlepsze Drinki
Temat: Drinki z "Irish Cream"
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 17912

Drinki z "Irish Cream"

Biorąc pod uwagę subtelność i różnorodność smaku likierów typu "Irish Cream" czekam na pomysły wypróbowanych przez P. T. Forumowiczów drinków na bazie w/w alkoholu. Na dobry początek drink o dość sugestywnej nazwie "ORGAZM": Szklankę napełnić w 1/3 lodem 40 ml Irish Cream 40 ml l...
autor: Coorp.pl
sobota, 21 sty 2012, 09:37
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: WÓDKA ŻUBRÓWKA - przepisy
Odpowiedzi: 116
Odsłony: 72021

Re: WÓDKA ŻUBRÓWKA - przepisy

"De gustibus non est disputandum" jak mawiali Starożytni. Jednak gusta szacownych Żon są oczywistym odnośnikiem większości ludzkich praktyk :D
Jak znowu zadobędę trawki żubrowej, nie wykluczam zastosowania Waszego sposobu :ok:
autor: Coorp.pl
sobota, 21 sty 2012, 09:32
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Jałowcówka
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 7376

Re: Jałowcówka

Kolego Radius. Zazwyczaj psocę na pot stillu. Ginu na refluxie nie robiłem jak do tej pory.
autor: Coorp.pl
piątek, 20 sty 2012, 20:25
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu
Odpowiedzi: 1441
Odsłony: 528207

Re: Beczka dębowa

Ja beczki zalewam 100 ml octu spirytusowego na 10 l wody na pierwszy dzień, i przez kolejne 6 dni tylko czysta woda. Oczywiście każdego dnia zalewałem do pełna nową H2O. Wilku. Ilość i procent anielskiej dywidendy zależy od typu składu, w którym alkohol leżakuje. W tradycyjnych piwnicach, gdzie becz...
autor: Coorp.pl
piątek, 20 sty 2012, 17:54
Forum: Aspekty Estetyczne
Temat: Etykiety do piwa, wina, psoty
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 9075

Re: Etykiety do piwa, wina, psoty

A ja sobie utworzyłem dzięki wskazanej witrynie taką etykietkę :)
Czy ktoś zna podobne strony?
autor: Coorp.pl
piątek, 20 sty 2012, 16:29
Forum: Fun Forum
Temat: AMARULA,- a co to jest ;-)
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6527

Re: AMARULA,- a co to jest ;-)

Aż dziw bierze, że do tej pory nie zaglądałem do tego tematu. Tak, słonik był wyczesany, ale małpa jakie miała "ludzkie" odruchy o poranku dnia następnego :D Mam kolegę, który kiedyś mieszkał w RPA. Częstował nas przywiezioną stamtąd Amarulą. Opowiadał o pijanych słoniach i choć mu wierzył...
autor: Coorp.pl
piątek, 20 sty 2012, 09:43
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Jałowcówka
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 7376

Re: Jałowcówka

Jałowcówkę robię destylując 25 l nastawu z dodaniem paczki roztartych ziaren jałowca. Jeśli ktoś preferuje intensywny smak i aromat, proszę do gotowania dodać rozkruszone jagody z dwu paczek. Albo tyle sobie nazbierać w lesie. Z rurki kapie Gin. Kupić tonic i pić. Smacznego
autor: Coorp.pl
piątek, 20 sty 2012, 09:40
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: WÓDKA ŻUBRÓWKA - przepisy
Odpowiedzi: 116
Odsłony: 72021

Re: WÓDKA ŻUBRÓWKA - przepisy

Wódkę żubrową robię w taki sposób: Do gąsiorka wrzucam 10 źdźbeł trawy żubrowej i zalewam alkoholem 40%. Dodaję łyżeczkę cukru. Co kilka dni potrzącham słojem. Po miesiącu zlewam. Gdy użyję trawy suszonej wódka jest bardziej żółta, gdy stosuję trawę świeżo zerwaną ma alkohol finalny kolor wpadający ...
autor: Coorp.pl
piątek, 20 sty 2012, 08:03
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Irlandzki krem typu Baileys
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 15078

Re: Irlandzki krem typu Baileys

Kolego Maciekmac. Jeśli chcemy zrobić jakiś wytwór na podobę już istniejącego, musimy stosować składniki jak najbliższe tym, które zastosowano w oryginale. Skoro planujesz „podrobić” Irish Cream, to trzeba zastosować Irlandzką Whisky albo coś w tym stylu, np. starkę, lub psotę z beczki albo z płatkó...
autor: Coorp.pl
czwartek, 19 sty 2012, 20:54
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Karmel (cukier palony)
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 160457

Re: Karmel (cukier palony)

Pozwolę sobie odświeżyć zamierzchły temat. Oto mój sposób przygotowania karmelu: Do rondla wlać 9 łyżek wody a gdy zawrze wsypać szklankę cukru i karmelizować. Niektórzy nie każą mieszać, jednak ja bym zalecał, aby cukier równomiernie się rumienił. Gdy widzimy, iż zaczyna brązowieć trzeba być przygo...
autor: Coorp.pl
poniedziałek, 16 sty 2012, 13:15
Forum: Zakąski Domowe
Temat: Tatar
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 14316

Re: Tatar

Polecam gorąco podawać żółtko nie tradycyjnie, w dołku zrobionym w porcji mięsa, lecz w kieliszku. Dzięki temu nie spaskudzamy całej porcji jajkiem i możemy nieskonsumowane mięsko wykorzystać później do innych celów. Miałem tak podanego tatara możliwość konsumować w płockiej "Oberży" przy ...
autor: Coorp.pl
poniedziałek, 16 sty 2012, 11:59
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Legalizacja według Palikota
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 13720

Re: Legalizacja według Palikota

Z wyznania jestem rzymskim katolikiem, w życiu codziennym tradycjonalistą, od praktyk religijnych począwszy a na sarmackiej kuchni skończywszy. W polityce niepoprawnym monarchistą z władzą nie parlamentarną lecz absolutną i dziedziczną. Z tego też powodu nie mam zbytniego zaufania do demokratów, dem...
autor: Coorp.pl
czwartek, 12 sty 2012, 02:12
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Beczki dębowe - producenci
Odpowiedzi: 166
Odsłony: 93555

Re: Beczki dębowe - producenci

Witam po bardzo długiej przerwie. Chciałbym odpowiedzieć na kilka kwestii. Alkohole leżakują w beczkach nieraz kilkadziesiąt lat, no, może raczej leżakowały. Mam na myśli rodzime „starki”. Ale i tak np. 8 lat jak w przypadku choćby niektórych koniaków, to nie jest krótko. Podczas długiego leżakowani...
autor: Coorp.pl
środa, 8 cze 2011, 11:49
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Miętówka
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 60074

Re: Miętówka

Miętówkę robi się np. tak: Nazbierać słój liści mięty. Wrzucamy po trochu do słoja przesypując cukrem. Gdy po kilku dniach cukier wyciągnie sok z liści a same liście opadną, to zalać taką ilością alkoholu ile było mięty przed zasypaniem cukrem. Ja na nalewki najbardziej lubię psotę 40%. Stoi min. 3 ...
autor: Coorp.pl
wtorek, 2 mar 2010, 13:42
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 17183

Re: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

@Juliusz, dzięki za wyczerpującą, rzeczową odpowiedź. Zanim zacznę przeróbki, jak pisze Calyx, najpierw kilka razy trzeba będzie popsocić, żeby Katarynkę dobrze poznać.
@amon. Jak widać nie tylko ja jestem zainteresowany projektem Twojego automatu, pochwal się.
autor: Coorp.pl
niedziela, 28 lut 2010, 07:10
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 17183

Re: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

Myślę jednak, że zbyt ostro skrytykowałeś moja Katarynkę (prosze pisać dużą literą, bo to moje kochane Dziecko ;-)) Zalecasz mi czytać, czytać, czytać" to Forum. Sam jednak tego nie robisz uważnie. Napisałem wyraźnie, że to prototyp, a nie zawsze prototyp się sprawdza i byłem tego świadom. Gdy ...
autor: Coorp.pl
sobota, 27 lut 2010, 21:22
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 17183

Re: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

Dzięki. To jest właśnie konkretna odpowiedź :poklon; Czyli nic nie odcinam i nie wywalam z Katarynki. Muszę tylko następnym razem się wyspać, albo po prostu robić w dzień, a ten dzień nadejdzie w... środę :P Oczywiście nie omieszkam napisać, jaki będzie wynik. Dopiero zobaczyłem :o Ktoś (? 8-) ) naz...
autor: Coorp.pl
sobota, 27 lut 2010, 20:39
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Przepis na zacier z ryżu
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 111367

Re: Przepis na zacier z ryżu

Wódkę na... nastawie (?) ryżowym piłem kilka razy i rzeczywiście jest superancka. Właśnie naszła mnie chęć na taką i znalazłszy przepis na http://bimber.dragon.dmkhost.net/przepisy.html zacząłem szukać tu na Forum Bimbranum. Przepis nastawu z w/w www: -2 kg ryżu -8 l wody -2,5 kg cukru -10 g kwasu c...
autor: Coorp.pl
sobota, 27 lut 2010, 20:39
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Zacier czy nastaw? - definicja
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5257

Re: Przepis na zacier z ryżu

EDYCJA: Fragment posta wydzielony z wątku http://alkohole-domowe.com/forum/przepis-na-zacier-z-ryzu-t1181.html Może i niektórzy, owszem - błędnie, używają zamiennie różnych sformułowań, np. "zacier" i "nastaw". Nigdy nie lubiłem, gdy polonistka pytała: "zastanówmy się, co a...
autor: Coorp.pl
sobota, 27 lut 2010, 20:27
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 17183

Re: Katarynka Coorp-a

No dobrze. Kto mi napisze, jaką ilość spirytusu i ile procentowego otrzymuje z 50 litrów zacieru 1410 ? Bo to istotne jest chyba w ocenianiu szeroko rozumianej sprawności rektyfikatora? Mi wyszło ogółem 5 litrów 80% gonu + 2 litry również 80% pogonu. Maksymalnie leciało 95% - do dobry wynik, czy do ...
autor: Coorp.pl
sobota, 27 lut 2010, 19:16
Forum: Dzielenie frakcji podczas destylacji
Temat: CO TO JEST PRZEDGON, A CO TO JEST POGON ?
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 110255

Re: CO TO JEST PRZEDGON, A CO TO JEST POGON ?

Widzę, że temat znowu odżył. Dzięki kolego Bogdan, że mnie tu pokierowałeś. Ad rem . Rozumiem Szaler, że psocisz na pot stillu. Szkoda, że pierwsze 200 g wylałeś. Wiosna niedługo, w grillu miałbyś czym podpalać. Wszystko, co uzbierałeś do 40% możesz pić (na moją odpowiedzialność :D ) - ja tak robię....
autor: Coorp.pl
sobota, 27 lut 2010, 16:21
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Beczki dębowe - producenci
Odpowiedzi: 166
Odsłony: 93555

Ile produkujemy? Dyskusja o skali wybryków.

...Co do inwestycji w hobby to zeszły sezon pochłonął ponad 2 tyś. PLN włożone w zakup sprzętu: beczek plastikowych, nowych aparatów szklanych, beczki dębowej , szkła laboratoryjnego... Na poprzednie sezony też parę ładnych banknotów z Władysławem Jagiełłą poszło. Co do beczek, to polecam pana Euge...
autor: Coorp.pl
sobota, 27 lut 2010, 10:57
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 17183

Re: Katarynka Coorp-a

Zygmunt. Pisałem o zmywakach nie na wylocie , ale w rurach wlotowych , czyli tych 2 grubszych przy mocowaniu na kegu. Wypełniacz usprawnia deflegmację. W "domowych" destylatorach, czy rektyfikatorach zmywaki zastępują przegrody zwane półkami pojedynczego, bądź podwójnego gotowania, jakie s...
autor: Coorp.pl
sobota, 27 lut 2010, 08:56
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 17183

Re: Katarynka Coorp-a

Zygmunt, wiesz, jak to jest. Niby ja zamawiałem sprzęt we firmie, ale projekt był mojego Mistrza. On mnie uczył, on się zna. Ja nigdy dotąd nie pracowałem na refluxie. Trudno z projektu wywnioskować, czy coś będzie dobrze działało. Teraz, "w praniu" okazuje się dopiero, że jeszcze to nie j...
autor: Coorp.pl
piątek, 26 lut 2010, 00:00
Forum: Zakąski Domowe
Temat: Tatar
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 14316

Re: Tatar

Ja miałem wątpliwą przyjemność próbowania (bo kosztowaniem nie nazwał bym tego) myśliwskiego tatara z polędwicy sarny. Myślę Kucyk, że Ty po prostu na kłusownictwie byleś, a nie na legalu, bo na polowaniach zawsze jest mnóstwo myśliwych, a jak ktoś sarnę rozbierał, to wie, że poza szynką, udkami i ...
autor: Coorp.pl
czwartek, 25 lut 2010, 21:06
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Jak długo można przechowywać dojrzały zacier?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 34248

Re: Jak długo można przechowywać dojrzały zacier?

@r4d3x nie pozostaje nic innego jak przetestować. Albo lej w gar i gotuj, albo spróbuj sprawdzić procenty. Przez rurkę chyba wszystkie nie wyleciały, a szkoda by zmarnować nastawu. Piszesz, że szacowna Familia Twego nowego hobby nie popiera, ale pewnie jak ukręcisz, to nie brak chętnych do degustacji?
autor: Coorp.pl
czwartek, 25 lut 2010, 19:27
Forum: Projekty aparatur
Temat: Prośba o schemat ideowy destylatora
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4936

Re: Prośba o schemat ideowy destylatora

@walkman86
Jeśli chcesz prostą "kolumnę" bez refluxu, to polecam mój typ pot stilla (foto rakiety w galerii). Całość wysokości 32 cm, wysokość odstojnika 10,5 cm. Proste, jak świński ogon. Tylko kopiować. Jak ktoś chce, to mogę wolną chwilą zrobić projekt.
autor: Coorp.pl
czwartek, 25 lut 2010, 15:14
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 17183

Re: Katarynka Coorp-a

Jeszce nieco kosmetyki i będzie cacy 8-)
autor: Coorp.pl
czwartek, 25 lut 2010, 14:36
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: [RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 17183

[RW, kolumna półkowa] Katarynka Coorp-a

Pomyślałem, żeby pochwalić się powstającą właśnie moją nową aparaturką. Sprzęt w toku produkcji. Kilka fotek z projektem i opisem. Zapraszam do oglądania. Jeszcze trochę się przy niej zejdzie. Błagam tylko P. T. Moderatorów, lub Admina, nie piszcie mi przed tytułem tematu "samoróbka", bo s...
autor: Coorp.pl
czwartek, 25 lut 2010, 14:05
Forum: KAC
Temat: Czym zabić alkoholowy odór paszczowy
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 171187

Re: Czym zabić alkoholowy odór paszczowy

Pytanie brzmi zatem jak się pozbyć najszybciej alkoholu z krwi? Qba wybacz. Pytanie jednak brzmi "Czym zabić alkoholowy odór paszczowy" i jestem co do tego przekonany ;-) Jak pozbyć się ze krwi? Wiadomo, że wszystko będzie maskowaniem, i zajadanie końskich pączków i walenie w żyłę witamin...
autor: Coorp.pl
czwartek, 25 lut 2010, 13:37
Forum: Zakąski Domowe
Temat: Szybko z piekarnika
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2723

Szybko z piekarnika

Kiedyś pomagałem Koleżance w kuchni, przed Jej imieninami. Aktualnie nie było męża w domu, więc potrzebowała kogoś do pocięcia żeberek. Oczywiście telefon do mnie, bo mieszkaliśmy prawie po sąsiedzku. Polecam przepis, bo naprawdę dość szybki i nieskomplikowany. KARKÓWKA LUB ŻEBERKA W CEBULI: -1,5 kg...
autor: Coorp.pl
czwartek, 25 lut 2010, 13:24
Forum: Zakąski Domowe
Temat: Tatar
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 14316

Re: Tatar

Nigdy nie próbowałem robić tatara innego, niż te, o których wyżej pisałem, ale podobno bardzo dobry jest tatar z koniny - bardzo chude i niskokaloryczne mięsko. To, że smaczne, to już chyba nie ulega wątpliwości. U nas niestety mało popularne, chyba przez wzgląd na zamiłowania ułańskie i tradycyjną ...
autor: Coorp.pl
środa, 24 lut 2010, 15:31
Forum: Wytwarzanie Drinków
Temat: wściekły pies
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 15350

Re: wściekły pies

Mam dobrą radę. Bracia Bimbrownicy! Latem, gdy owoc w sadzie i ogrodzie dojrzewa, nie nastawiajcie wszystkiego na zacier. Z części malin zróbcie zwykły sok (po zlaniu i tak owoce można poddać fermentacji). Gdy takiego soku własnej produkcji użyjecie do "wściekłego psa" przekonacie się ile ...

Wyszukiwanie zaawansowane