Co robie żle? Prosze o porade...pot-still

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.

Autor tematu
raffaello2009
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2012, 21:09

Post autor: raffaello2009 »

Sprzęcik jak na foto zakupiony za grosze.
http://imageshack.us/g/703/imag0022e.jpg/
W środku zmywaki 20 szt, kolumna 120 cm + łączone jest z szkiełkiem z potstilla.
Porblem jest tego typu...po pierwszej destylacji produkt ok. 90% 8 litrów.
Przy drugiej destylacji wyszło mi około 2 litry 90% ...temp. przykręcona jak należy o 1/3 i stała temperatura pomiędzy 86-88 na kegu, a do szkła od dołu idą mi buzujące bąble jak by się gotowało i wszystko mi spada do odstojnika ale jak zmniejszę temp. to wraca do normy ale nie kapie psota. Proszę o poradę co w tej sytuacji robię źle. Dodam, że grzałka w kegu jest regulowana manualnie potencjometrem.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 cze 2012, 14:07 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Co robie żle? Prosze o porade...pot-still

Post autor: Zygmunt »

Stała temperatura na kegu sugeruje, że nie masz regulatora tylko termostat. Przy "normalnej" kolumnie to na w okolicy jej szczytu temperatura powinna być stała.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
raffaello2009
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2012, 21:09
Re: Co robie żle? Prosze o porade...pot-still

Post autor: raffaello2009 »

Pomiędzy wtyczką i grzałką jest takie pudełeczko z regulatorem z 8-mioma poziomami mocy grzania. Na górze jest termometr który ma stałą temperature. Mam wątpliwości...bo może do drugiego "rzutu" wlałem za mało wody? Wlałem ponad grzałke około 3 cm i dolałem to co wyszło z pierwszego razu, czyli te około 8 L.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Co robie żle? Prosze o porade...pot-still

Post autor: Zygmunt »

Zrób fotkę tego ustrojstwa i punktu podłączenia termometru, bo się nie dogadamy.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Co robie żle? Prosze o porade...pot-still

Post autor: manowar »

Zamień termometry - elektroniczny na górę alkoholowy na dół - to po pierwsze. Masz pewnie regulację grzania jak w kuchenkach - wywal w cholerę i kup regulator napięcia / regulator obrotów i wtedy precyzyjnie sobie ustawisz jak szybko chcesz odbierać.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
raffaello2009
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2012, 21:09
Re: Co robie żle? Prosze o porade...pot-still

Post autor: raffaello2009 »

Jak sprzęt wygląda podałem w pierszym poście (link do zdjęcia), to co opisałem to jest właśnie regulatr napięcia. Odłączyłem aparature i dolałem 2 litry wody....no i kapie....nie miałem latarki aby zajrzeć ile grzałke zanurzyło...może to była przyczyna, może musze więcej wody poprostu dawać. Po drugiej destylacji z 50 l zacieru wyszło mi ogółem 4,9 L alkoholu 82% (ciągnąłem do 96 C aż do 20% mocy alk. odbioru).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”