cieplik2

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
cieplik2
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 21:35

Post autor: cieplik2 »

Witam wszystkich serdecznie,
jakiś czas temu szukając informacji jak zrobić wino natrafiłem właśnie na to forum. Wyszło przepyszne, każdy kto spróbuje mówi, że smakuje lepiej niż sklepowe:) Jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia postanowiłem kupić swoją pierwszą aparaturę, zrobić coś mocniejszego i mam nadzieję równie dobrego:) Miał bym też kilka pytań, co wybrać, ale to w innym temacie.
Pozdrawiam
koncentraty wina

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: cieplik2

Post autor: golec269 »

Witam. To super,że idziesz w tym kierunku. Skoro wino wyszło dobrze to i z wódeczką dasz radę. Jeśli chodzi o aparaturę to wybór naprawdę jest duży i zależy od tego co zechcesz otrzymać i ile zapłacić za sprzęt. Czekamy na Twoje propozycje na pewno pomożemy-powodzenia w pędzeniu mocniejszych trunków.

Autor tematu
cieplik2
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 21:35
Re: cieplik2

Post autor: cieplik2 »

Dzięki za odzew:) Zamówiłem taką kolumnę:

http://olx.pl/oferta/destylator-aabrate ... 5d62691942

Do tego zamierzam kupić keg 30 litrów i grzałki wraz z prostym regulatorem mocy:

http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... 47404.html

http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... 2000w.html

Budżet na początku wynosił 400 zł, zamierzałem kupić szybkowar 17l z odstojnikami które są zbędne, jak się okazało. Stwierdziłem, że skoda wydawać pieniądze na coś z czego prawdopodobnie nie był bym do końca zadowolony. Na chwilę obecną liczę ze powinienem się zamknąć w 850-900 zł. Dodam, że skusiłem się na aabratka z powodu możliwości robienia czegoś smakowego jak i czystego alkoholu na nalewki. Kupić coś muszę bo nastawiłem ponad 20l zacieru na brandy jabłkowe wg. przepisu Kucyka i nie chce żeby się zmarnowało:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: cieplik2

Post autor: lesgo58 »

:klaszcze: :ok:
Witamy na forum...
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: cieplik2

Post autor: HomoChemicus »

Ja dorzucę 3 grosze.
Zaworek do wymiany, bo to plastik.
Termometr przenieś na jakieś 30-40cm od kega (w zależności od wypełnienia).
Termometry sprawdź na wrzącej wodzie. Powinny mieć odświeżanie najlepiej co 1s i mniej więcej pokazywać dobrą temperaturę.
Całość włącznie z kegiem musisz ocieplić.
Jako wypełnienie planujesz zmywaki? Jak tak, to termometr daj na 40cm od kega.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

Autor tematu
cieplik2
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 21:35
Re: cieplik2

Post autor: cieplik2 »

Witam,
planuje poczytać i kupić jakieś dobre zmywaki. Z tego co zrozumiałem drugi port termometru jest właśnie na 40 cm (ale mogę się mylić). Zaworek jest plastikowy z zewnątrz w środku jest metalowy, także zobaczymy jak się będzie sprawował, zawsze można wymienić:) W sumie nad ociepleniem się nie zastanawiałem, ale to też nie będzie jakiś większy problem tak mi się wydaje. Muszę jeszcze wiele doczytać, głównie jak na tym pracować, jakie temperatury powinny być, kiedy co zbierać, co wylać itd.
Pozdrawiam

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: cieplik2

Post autor: eldier »

Metalowy może tak, ale czy jest nierdzewny? To jedno.
Drugie - ma gumową uszczelkę - a guma plus gorący spirytus to niezbyt dobre połączenie.

Autor tematu
cieplik2
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 21:35
Re: cieplik2

Post autor: cieplik2 »

Jak będę miał kolumnę na miejscu to dokładnie to sprawdzę. Jak okażę się, że coś nie tak to faktycznie będę musiał wymienić ten zaworek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”