Chlorowa woda

Masz pytania? Nie wiesz gdzie je zadać, zastanawiasz się od czego zacząć?
Napisz właśnie tutaj, a My pomożemy Ci wystartować!

Chlorowa woda

Postprzez Avatar » Piątek, 18 Maj 2012, 11:03

Mam problem z winem. W gródniu nastawiłem wino ale urzyłem nieprzegotowanej wody. Podejrzewam że z tego powodu drożdże nie pracowały. Próbowałem już różnych odmian drożdży i tylko zwykłe piekarnicze pracowały. Ale wiadomo że one nie wyprodukują zbyt dużo alkocholu. Tak więc po prawie 6 miesiącach mam słabe i słodkie wino. I tu rodzi się moje pytanie czy podgrzanie wina sprawiło by że winne grożdże mogły by pracować? Czy lepiej wino przewietrzyć żeby chlor wyleciał?

Nalepka na butelkę z domową nalewką.
Etykieta na butelkę do nalewki egzotycznej (nr 373)
Cena: 0,35 zł
Zestaw pozwala na przygotowanie do 23l wspaniałego czerwonego wina typu Merlot.
Koncentrat wina Merlot Nonne Noir
Cena: 169,00 zł
Butelka nadaje się doskonale do oliwy, octu winnego ale i nalewek.
Butelka do nalewek i oliwy Anfora Mirage 250 ml + korek
Cena: 19,99 zł
Według literatury zielarskiej właściwości ziół wchodzących w skład kompozycji mogą działać relaksująco i uspokajająco, reguluje ciśnienie krwi i pracę serca.
Zaprawka do alkoholu - Relaksująca 100 ml
Cena: 10,61 zł
Zaprawka Vanilj Vodka to oparta na naturalnych składnikach zaprawka do alkoholu. W prosty sposób pozwala uzyskać smak klasycznej wódki waniliowej.
Zaprawka Vanilj Vodka 25 ml
Cena: 6,99 zł
Koncentrat do zrobienia 23l wysokiej jakości czerwonego wina gronowego Shiraz.
Koncentrat wina Shiraz Nonne Noir
Cena: 169,00 zł
Nalewka pita po 1-2 kieliszki wieczorem wzmacnia siły obronne organizmu, zwalcza drobnoustroje, usuwa toksyny i pasożyty.
Zaprawka do alkoholu - Odtruwająca 100 ml
Cena: 11,37 zł
Butelka - mini karafka 200 ml.
Butelka do nalewek Picasso 200 ml + korek
Cena: 10,99 zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Re: Chlorowa woda

Postprzez Zygmunt » Piątek, 18 Maj 2012, 11:05

Po pierwszych paru godzinach już tam chloru nie miałeś. Opisz procedurę przygotowania wraz z przepisem.

www.destylatorymiedziane.pl

"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika
Zygmunt

Wróć do Poczekalnia Pytań

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zabawa