Znaleziono 7 wyników

autor: cejotka
środa, 4 sty 2012, 10:44
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Suszone owoce do nalewek
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 38328

Suszone owoce do nalewek

Znalazłam w necie ofertę na suszone owoce tarniny, jarzębiny, poziomek itd i mam pytanie do Was, czy ktoś tego używał do robienia nalewki? Warto to kupić? I jeśli warto, to wówczas jak dobierać proporcje wagowe, bo susz jest dużo lżejszy od owoców świeżych? Moja niecierpliwość skłania się ku nabyciu...
autor: cejotka
wtorek, 3 sty 2012, 20:17
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Pasteryzacja nalewki z dzikiego bzu- jak technicznie do tego podejść...
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6152

Re: Pasteryzacja nalewki z dzikiego bzu- jak technicznie do tego podejść...

Robię co roku soki z bzu czarnego w sokowniku i nigdy nie było żadnych sensacji. Soków nie pasteryzuję tylko gorący sok w butelki i do spiżarni. Poczytałam w necie i wychodzi mi tak: 1. najmocniejsze działanie uboczne mają owoce zielone zeżarte na surowo - tego robić nie wolno, bo faktycznie wymioty...
autor: cejotka
wtorek, 3 sty 2012, 19:46
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Jakaś nowa naleweczka na zimę?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6338

Re: Jakaś nowa naleweczka na zimę?

A co do tego jeszcze dodajesz? Mi na razie przyszedł do głowy kardamon. Miód mi jakoś się z granatem gryzie i póki co posłodziłam syropem z cukru.
autor: cejotka
wtorek, 3 sty 2012, 13:36
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Jakaś nowa naleweczka na zimę?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6338

Re: Jakaś nowa naleweczka na zimę?

Ja zalałam wódką, bo akurat była :) i dodałam syrop z cukru i jest dobra. Faktem jest, że ja pasjami uwielbiam granaty i to może dlatego. Ale polecam Ci te dwie imbirówki - jeszcze zupełnie nieprzegryzione, bo stoją raptem 2 tygodnie, a już powoli zmniejsza się ich objętość ;) Ta korzenna jest bardz...
autor: cejotka
poniedziałek, 2 sty 2012, 17:09
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Jakaś nowa naleweczka na zimę?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6338

Re: Jakaś nowa naleweczka na zimę?

Co prawda już styczeń, a nie listopad, ale tak czy siak, warto pokusić się o imbirówkę - smak rewelacja, a i lecznicze też jest na przeziębienia wszelkie. Zrobiłam dwie różne: Korzenna: 200g świeżego imbiru 10g cynamonu 2 goździki 20 nitek szafranu szczypta mielonej gałki muszkatołowej 250g miodu - ...
autor: cejotka
poniedziałek, 2 sty 2012, 16:48
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Cejotka
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1254

Re: Cejotka

Póki co czytam i czytam i wiedzy tu tyle, że teraz powoli ogarniam. :odlot: I łapię wenę twórczą ;) ciekawe tylko co rodzina na to ;)
autor: cejotka
poniedziałek, 2 sty 2012, 09:56
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Cejotka
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1254

Cejotka

Witam Was :D Mam na imię Kasia, mieszkam w centralnej Polsce. To moje początki z przygodą pt produkcja nalewek. Póki co moja wiedza to przedszkole o ile nie żłobek, ale mam nadzieję, że z Waszą pomocą moje zasoby owej wiedzy znacznie wzrosną :) Będąc użytkownikiem wielu różnych for internetowych (o ...

Wyszukiwanie zaawansowane